Tomos d6 sprednje vilice

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
rokozimic
vplinjač
Prispevkov: 302
Pridružen: Če Nov 13, 2014 12:40 pm

Tomos d6 sprednje vilice

Odgovor Napisal/-a rokozimic »

Zdravo rabil bi vaso pomoc glede sprednjih vilic ki jih imam namen dat na svojo repliko. No sprednjo zavoro bi najraje imel na disk tako da imam v planu kupit vilce od postarskega mopeda.
Proso bi vas za vase mnenje in nasvete pac kaj mi priporocate.
Lp
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Tomos d6 sprednje vilice

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

rokozimic napisal/-a:Zdravo rabil bi vaso pomoc glede sprednjih vilic ki jih imam namen dat na svojo repliko. No sprednjo zavoro bi najraje imel na disk tako da imam v planu kupit vilce od postarskega mopeda.
Proso bi vas za vase mnenje in nasvete pac kaj mi priporocate.
Lp
Ne vem kakšne so omenjene vilice, vendar morajo vsebovati olje, torej amortizer!
lp
rokozimic
vplinjač
Prispevkov: 302
Pridružen: Če Nov 13, 2014 12:40 pm

Re: Tomos d6 sprednje vilice

Odgovor Napisal/-a rokozimic »

lojze-si napisal/-a:
rokozimic napisal/-a:Zdravo rabil bi vaso pomoc glede sprednjih vilic ki jih imam namen dat na svojo repliko. No sprednjo zavoro bi najraje imel na disk tako da imam v planu kupit vilce od postarskega mopeda.
Proso bi vas za vase mnenje in nasvete pac kaj mi priporocate.
Lp
Ne vem kakšne so omenjene vilice, vendar morajo vsebovati olje, torej amortizer!
lp
Imajo olje iste ko na btju samo da so malo debelejse.. Veste mogoce ce kdo prodaja plastike za d6ko na foromu
jkanoni
glava cilindra
Prispevkov: 625
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:24 pm

Re: Tomos d6 sprednje vilice

Odgovor Napisal/-a jkanoni »

Plastike za D-6 dobiš pri g. Ivanu Barkoviću iz Subotice - Srbija.Pride večkrat v Slovenijo.
Njegov naslov je Ivan Barković Carbon parts Đevđelijska 66 Subotica Srbija Tel 024/ 547 483 še preje pa moraš vtipkati 00381 pozivno za Srbijo. On to najbolje obvlada.
rokozimic
vplinjač
Prispevkov: 302
Pridružen: Če Nov 13, 2014 12:40 pm

Re: Tomos d6 sprednje vilice

Odgovor Napisal/-a rokozimic »

jkanoni napisal/-a:Plastike za D-6 dobiš pri g. Ivanu Barkoviću iz Subotice - Srbija.Pride večkrat v Slovenijo.
Njegov naslov je Ivan Barković Carbon parts Đevđelijska 66 Subotica Srbija Tel 024/ 547 483 še preje pa moraš vtipkati 00381 pozivno za Srbijo. On to najbolje obvlada.
aha super super hvala ti :) bom ga kontaktiral mogoče veš v kakšnem cajti lahko on to dostavi
Uporabniški avatar
Rexi
zobnik
Prispevkov: 185
Pridružen: Pe Sep 24, 2010 10:34 pm
Kraj: Ljubljana-center

Re: Tomos d6 sprednje vilice

Odgovor Napisal/-a Rexi »

Jaz imam na svoji specjalki skrajšane vilice od BT-ja. Mislim da če daš to gor nimaš kaj zgrešit.
rokozimic
vplinjač
Prispevkov: 302
Pridružen: Če Nov 13, 2014 12:40 pm

Re: Tomos d6 sprednje vilice

Odgovor Napisal/-a rokozimic »

Rexi napisal/-a:Jaz imam na svoji specjalki skrajšane vilice od BT-ja. Mislim da če daš to gor nimaš kaj zgrešit.
Aha ja to sem tudi razmisljal sam ne vem komu jih naj dam skrajsat.. Plastike si vzel pri tem gospodu ki mi ga je soforomas navedo?
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Tomos d6 sprednje vilice

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

Plastike ne naredijo iz mopeda D6. Prve D6 niso imele plastike. Predlagam, da najprj narediš vse drugo, plastike pridejo na koncu. Predlagam tudi, da ne delaš D6 po merah iz tomosa ampak po tvojih telesnih merah. Tako so bili delani tudi tomosovi dirkalniki, po merah dirkačev, ki pa so bili običajno majhne rasti.
Lp.
rokozimic
vplinjač
Prispevkov: 302
Pridružen: Če Nov 13, 2014 12:40 pm

Re: Tomos d6 sprednje vilice

Odgovor Napisal/-a rokozimic »

lojze-si napisal/-a:Plastike ne naredijo iz mopeda D6. Prve D6 niso imele plastike. Predlagam, da najprj narediš vse drugo, plastike pridejo na koncu. Predlagam tudi, da ne delaš D6 po merah iz tomosa ampak po tvojih telesnih merah. Tako so bili delani tudi tomosovi dirkalniki, po merah dirkačev, ki pa so bili običajno majhne rasti.
Lp.
Moped bom naredil po svoje samo bi prej vseeno raje imel doma ze plastike zaradi sedeza da odrezem stel. Seveda pa hvala za nasvet
Uporabniški avatar
brejker
vplinjač
Prispevkov: 290
Pridružen: Ne Mar 27, 2011 12:16 am
Kraj: Kamnik

Re: Tomos d6 sprednje vilice

Odgovor Napisal/-a brejker »

Zadnjo rit iz poliestra mam jest doma, če jo rabiš.
Pa še lahko boš nadaljeval s projektom če ti samo to fali, da nadaljuješ.
Kolk leti?A gre potazadni?A gre do tačke?Ajkej piln?
Projekt: Tomos BT - Café racer
Odgovori