Zavorni disk

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Zavorni disk

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

Zanima me če kdo slučajno ve, oziroma ima iskušnje. Iz česa bi izdelal zavorni disk za moped? Najbolj se nagibam k vodnemu razrezu. Razmišljal sem o INOXu, me pa zanima če je kdo počel kaj podobnega ?
Uporabniški avatar
tomosjakarac
glava cilindra
Prispevkov: 695
Pridružen: Ne Jul 29, 2012 10:32 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Zavorni disk

Odgovor Napisal/-a tomosjakarac »

zankrzan napisal/-a:Zanima me če kdo slučajno ve, oziroma ima iskušnje. Iz česa bi izdelal zavorni disk za moped? Najbolj se nagibam k vodnemu razrezu. Razmišljal sem o INOXu, me pa zanima če je kdo počel kaj podobnega ?
sem imel izdelano iz inoxa in ni bilo problemov.
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: Zavorni disk

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

Pol bom pa kr iz rosfreja odrezat dal, za uzadi bo že dobr :mrgreen:
franc
vplinjač
Prispevkov: 381
Pridružen: Po Maj 06, 2013 3:00 pm

Re: Zavorni disk

Odgovor Napisal/-a franc »

Nisem še videl rostfrei diskov. Po mojem je premehak in preveč krhek (odvisno od sestave) . Verjetno bi bilo bolje če poiščeš kakšen podoben disk in ga daš predelat.
lp
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Zavorni disk

Odgovor Napisal/-a prlek »

franc napisal/-a:Nisem še videl rostfrei diskov. Po mojem je premehak in preveč krhek (odvisno od sestave) . Verjetno bi bilo bolje če poiščeš kakšen podoben disk in ga daš predelat.
lp
Se strinjam, rostfrei je mehak. Poskusi izbirati med orodnimi jekli kjer izbereš primerno tdoto, žilavost, temperaturno obstojnost, obrabo...To je samo moje skromno mnenje.
Lp!
Uporabniški avatar
tomosjakarac
glava cilindra
Prispevkov: 695
Pridružen: Ne Jul 29, 2012 10:32 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Zavorni disk

Odgovor Napisal/-a tomosjakarac »

franc napisal/-a:Nisem še videl rostfrei diskov. Po mojem je premehak in preveč krhek (odvisno od sestave) . Verjetno bi bilo bolje če poiščeš kakšen podoben disk in ga daš predelat.
lp
inox diski obstajajo in so kar pogosti. to da je premehak in preveč krhek ne gre skupaj! ločiti moraš trdnost in trdoto ter krhkost in žilavost. če je nek material trd, ne more bit žilav in obratno. inox je v primerjavi s navadnimi konstrukcijskimi jekli iz katerih so izdelani diski (CTX,BT) trši. po domače povedano je inox močnejši. moramo tudi vedeti da obstaja majhno morje "inoxov" in vsak ima svoje lastnosti. po moje je inox dobra izbira za zavorni disk, kateri ne bo preveč trpel. izbira orodnih jekel se mi zdi da je predraga in nepotrebna. pustimo neke drage in profesionalne diske, saj vemo da za enim zavornim diskom stoji kar nekaj strokovnjakov.

LP
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: Zavorni disk

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

hja, treba je gledat tudi na to kakšno pločevino se dobi, Z inox ne bo problemov, karkoli drugega pa zna bit že problematično, vsaj zato ker rabim kos pločevine velikosti 200*200 mm, plate 3*2 metra pa ne misli kupovat. Za zadaj mislim da bo čist ok inox
Odgovori