Flexer 25-blokada problem

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Iowii
auspuh lager
Prispevkov: 17
Pridružen: To Jul 14, 2015 6:00 pm

Flexer 25-blokada problem

Odgovor Napisal/-a Iowii »

Imam fleksera 25 in vceraj sem odprl in spucal fergazer ker nevem kdaj je bil nazadnje, kupil sem pa rabljenega z 4000km.
No predn sem spucal fergazer je moped letel 25, po kakih 15 min voznje pa kr skoraj do 30. Po tem ko sem spucal fergazer mi pa zdaj moped leti 2 minuti 25 potem pa blokada prime ze pri 20 (zvok je podobn prdanju, bolj kot drugace :lol: ). Filter sem ze celoten prevrtal ker sem prvo mislil da je zrak... Kaj bi bil vzrok? Aja, pa moped je celoten v originalnem stanju, nocem met problemov z policaji, lahko pa kaksen nasvet da bi pridobil malo vecjo moc ker v hrib negre, hitrost pa bi rad ohranil med 25-30kmh. Pa hvala za odgovore
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Flexer 25-blokada problem

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

kako ti lahko pade na pamet prevrtat airbox ? to si zdej bučko naredu in je preveč zraka oz premalo bencina .... to moraš zdej rešit z novim airboxom ali pa da nabaviš set diz in ugotoviš pravo razmerje goriva/zraka ... oboje te pride med 10-20e
Iowii
auspuh lager
Prispevkov: 17
Pridružen: To Jul 14, 2015 6:00 pm

Re: Flexer 25-blokada problem

Odgovor Napisal/-a Iowii »

aljo69 napisal/-a:kako ti lahko pade na pamet prevrtat airbox ? to si zdej bučko naredu in je preveč zraka oz premalo bencina .... to moraš zdej rešit z novim airboxom ali pa da nabaviš set diz in ugotoviš pravo razmerje goriva/zraka ... oboje te pride med 10-20e
vbistvu je tak da brez filtra leti bolj, prej pa tut z neprevrtanim je sal isto, takda nevem ce je to...
štirka style
zariban cilinder
Prispevkov: 112
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 3:57 pm
Kraj: Idrija

Re: Flexer 25-blokada problem

Odgovor Napisal/-a štirka style »

Ma saj lahko rešiš tako da kupiš dizo nwn 55 potem pa postopoma glede na barvo svečke daješ plasti najlonk(nogavic) na forgazor. Najprej ena potem pa več. Sveča mora na koncu imeti barvo turške kave. Bolj ko boš zapiral zrak temnejša bo. Poskusi in poročaj.
Age is not a problem
I go forward and just sky is my limit.

https://www.youtube.com/watch?v=KxU7JdHc7yE
Iowii
auspuh lager
Prispevkov: 17
Pridružen: To Jul 14, 2015 6:00 pm

Re: Flexer 25-blokada problem

Odgovor Napisal/-a Iowii »

štirka style napisal/-a:Ma saj lahko rešiš tako da kupiš dizo nwn 55 potem pa postopoma glede na barvo svečke daješ plasti najlonk(nogavic) na forgazor. Najprej ena potem pa več. Sveča mora na koncu imeti barvo turške kave. Bolj ko boš zapiral zrak temnejša bo. Poskusi in poročaj.

Bom hvala, samo zaj nerazumem a prav najlonke gor devam, tam ko pride zrak gor? al je to kaka posebna stvar, ja nisem v tem svetu najbol izobrazen :lol: Pa kaj se bo hitrost/pospeski kaj z tem spremenilo?
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Flexer 25-blokada problem

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

no slikaj da vidimo kaj si naredu ...
Iowii
auspuh lager
Prispevkov: 17
Pridružen: To Jul 14, 2015 6:00 pm

Re: Flexer 25-blokada problem

Odgovor Napisal/-a Iowii »

Trenutno se nic sem pa dol vzeu svecko, pa saj je prava ne? Na njej pise: Champion L92YC
Priponke
Screenshot_2015-08-16-13-36-44.png
Iowii
auspuh lager
Prispevkov: 17
Pridružen: To Jul 14, 2015 6:00 pm

Re: Flexer 25-blokada problem

Odgovor Napisal/-a Iowii »

Mislim da sem resil zadevo, motor sem probal brez filtra in je sel 30. Iz airboxa sem potem nakoncu tisto cev vrn vzel in zdaj lepo motor dela v nulo tudi cez 25 pa se svecka je bol rjava, kavne barve kot je bila prej. Zgleda da je mogoce prejsni lastnik dal not vecjo dizo...ko sem pucal je bil namrec frgazer zastopfan in je davala majn bencina pa se je zgleda ujelo z zrakom prej, po ciscenju pa je blo prevec bencina ( vsaj moja teorija) Upam vsaj da je zadeva resena :lol:
Odgovori