A35S par vprašanj

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
TdZv
auspuh lager
Prispevkov: 7
Pridružen: To Maj 13, 2014 6:54 pm

A35S par vprašanj

Odgovor Napisal/-a TdZv »

Lep pozdrav,

Trenutno se ukvarjam z obnovo Tomosa A35S (A5 mašina) in imam par vprašanj:

1. Na njemu je še prvi in originalen fergazer Dellorto 14/12 in ima vijak za nastavljanje zraka kot na tej sliki
Slika
Problem je, ker se z njim ne da nič nastavljati, torej nima veze za koliko obratov ga privijem ali odvijem, nič se ne zgodi, edino kjer lahko karkoli nastavljam je štandgas z špananjem gas zajle pri ročki. Je to že original tako ali je z fergazerjem kaj narobe?

2. Original bat ima na strani dva utora kot na tej sliki
Slika
sedaj sem kupil 38 L bat od meteorja ki teh dveh utorov nima, je lahko kaj narobe oz. čemu sploh služita ta utora?

3. Katero svečko priporočate? V specifikacijah piše Bosna F80, Champion L82 ali pa NGK B6HS.
Uporabniški avatar
si_me
auspuh
Prispevkov: 873
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 6:27 pm

Re: A35S par vprašanj

Odgovor Napisal/-a si_me »

-Obkrožen vijak na sliki služi nastavljanju prostega teka, potem ko nastaviš prosti tek s tem vijakom šele potem nastaviš zračnost zajle za gas. Če se nič ne spreminja z vrtenjem odpri vplinjač in poglej za mehanske napake. Ta tip vplinjača se nastavlja z velikostjo dize.

-Tiste luknje v batu so zaradi lamelnega ventila, skozi njih poteka vsis. Z batom brez teh lukenj boš dobil boš kot nekakšno blokado in izgubil na izkoristku lamelnega ventila. Priporočam da narediš luknje v bat, mere morajo biti na forumu. Če ne pa daj naredit nekomu, ki se s tem ukvarja.

-Jaz uporabljam NGK B6HS in nerabim rezervne svečke niti ključa vozit s sabo, ker nisem imel še nikoli nobenega problema niti na zelo dolge razdalje, samo enkrat mi je odpovedal vžig pri tem pa ti ne pomaga ne druga svečka ne ključ.
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: A35S par vprašanj

Odgovor Napisal/-a prlek »

Saj dobiš bat z temi luknjami namensko za to mašino. Zdaj kupovat nek drug bat zaradi L obročka nevem, če je vredno. Bat še je vedno lahko dober, probaj samo obročke menjat.
Slikaj malo okvir, da vidim ali mam istega.
Uporabniški avatar
si_me
auspuh
Prispevkov: 873
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 6:27 pm

Re: A35S par vprašanj

Odgovor Napisal/-a si_me »

Še to sem pozabil omenit, če je prej delala mašina z original batom se je verjetno na vrhu naredil rob, kar pomoje ne pomeni nič dobrega, če boš dal noter L bat. Če je kak sukoki, potem je boljše kot je povedal @prlek menjat obročke na original batu.
Odgovori