Tomos avtomatik - problem!

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
tomosfan
zariban cilinder
Prispevkov: 114
Pridružen: Pe Jan 20, 2012 11:32 pm
Kraj: Goriška Brda

Tomos avtomatik - problem!

Odgovor Napisal/-a tomosfan »

torej po dolgem času sem si kupil enga avtomatika za poletje...ko sem ga dobil ni delal...laufal je zelo slabo ko si dal gas do konca(z gumo v zraku) je komaj dobil kaj obratov...potem sem razdrl cilindr in videl da na glavi ni tesnila,kupil sm komplet nova tesnila za cilinder in montiral drugi cilinder in bat.Motor je vžgal ampak samo za kratek čas, ko si pa dal gas je pa takoj crknu.Nekako sem posumil na semering, in res podrem levo stran(užig) in vidm semering snet, potem sem ga dal nazaj notr in spet poskušal v upanju da bo delalo in spet ista zgodba. Potem sem montiral drug uplinjač, isti (encarwi) in je spet samo malo pobrcal in takoj crknil,tudi če si dal gas je samo mukalo...potem sem probal filter zraka in tisto gumco ki je čez vzet dol In je bilo spet kot na začetku, če je zadnja guma v zraku je ujelo obrate ampak težko in sploh je težko zamenjalo v drugo in zelo neodzivno. Potem sem se spomnil na tisto tesnilo ker sem slišal da so eni tudi brez, in sm ga dal stran...pa se je lih malo poznalo ampak neke hude izboljšave ni bilo. Svečo sem probal zamenjat use kable pregledal ...vedno ista zgodba...zdi se mi da se motor obnaša kot da bi imel premalo zraka...ampak se ta encarwi itak neda nč štelat kar jaz vem...? sumim uplinjač- ki se ga neda štelat,.se komu kaj sanja kaj bi lahko blo?
Uporabniški avatar
smrekca
zariban cilinder
Prispevkov: 133
Pridružen: Če Okt 09, 2014 6:56 pm
Kraj: Smast

Re: Tomos avtomatik - problem!

Odgovor Napisal/-a smrekca »

Pomoje je uplinjač za sčistit. Pa si probal sčistit tudi airbox(to je tista črna škatla sa uplinjačem, nanjo je nataknjena guma ki povezuje uplinjač in airbox)
TOMOS
tomosfan
zariban cilinder
Prispevkov: 114
Pridružen: Pe Jan 20, 2012 11:32 pm
Kraj: Goriška Brda

Re: Tomos avtomatik - problem!

Odgovor Napisal/-a tomosfan »

tisto sem staknil itak dol ker mi je smrdelo...ampak mi ni dalo miru in sm podrl desni pokrov in videl da je semering čist zglodan ...vrjetno je blo to...grem zdaj po novega pa bom sporočil ko bo laufalo
tomosfan
zariban cilinder
Prispevkov: 114
Pridružen: Pe Jan 20, 2012 11:32 pm
Kraj: Goriška Brda

Re: Tomos avtomatik - problem!

Odgovor Napisal/-a tomosfan »

no motor dela...kriv je bil semering...
Uporabniški avatar
si_me
auspuh
Prispevkov: 873
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 6:27 pm

Re: Tomos avtomatik - problem!

Odgovor Napisal/-a si_me »

Med sklopko pa gredjo je podložka? Ker če ni bo spet zglodalo semering.
tomosfan
zariban cilinder
Prispevkov: 114
Pridružen: Pe Jan 20, 2012 11:32 pm
Kraj: Goriška Brda

Re: Tomos avtomatik - problem!

Odgovor Napisal/-a tomosfan »

jeje ;) nevem zakaj je zglodalo....
tomosfan
zariban cilinder
Prispevkov: 114
Pridružen: Pe Jan 20, 2012 11:32 pm
Kraj: Goriška Brda

Re: Tomos avtomatik - problem!

Odgovor Napisal/-a tomosfan »

aja še to...a gre novejši cilinder (velika rebra, lamelni vsis) na stare bloke?
Uporabniški avatar
tomosjakarac
glava cilindra
Prispevkov: 695
Pridružen: Ne Jul 29, 2012 10:32 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Tomos avtomatik - problem!

Odgovor Napisal/-a tomosjakarac »

tomosfan napisal/-a:aja še to...a gre novejši cilinder (velika rebra, lamelni vsis) na stare bloke?
gre brez problema ;)
Odgovori