Tomos A3 ms težave z delovanjem

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
melink123
auspuh lager
Prispevkov: 17
Pridružen: Pe Apr 17, 2015 12:37 am

Re: Tomos A3 ms težave z delovanjem

Odgovor Napisal/-a melink123 »

svecka je jaslonjena na maso kadar probavas? svecka ne more kar tako it ker v svecki ni nic kaj kompliciranega. probaj kot sem napisal, ce je kje problem v iskri ni v svecki ampak mozno da kak kondenzator na vzigu al pa slab kabel?
tomosa3msslo
auspuh lager
Prispevkov: 10
Pridružen: Ne Maj 10, 2015 6:05 pm

Re: Tomos A3 ms težave z delovanjem

Odgovor Napisal/-a tomosa3msslo »

melink123 napisal/-a:svecka je jaslonjena na maso kadar probavas? svecka ne more kar tako it ker v svecki ni nic kaj kompliciranega. probaj kot sem napisal, ce je kje problem v iskri ni v svecki ampak mozno da kak kondenzator na vzigu al pa slab kabel?


Ja svečko naslonim na ohišje. Ja mislim da res ne bo svečka. slab kabel jah tast je kupil novega ampak je debelejši z bakreno žico in sem moral zaščito obrezati da paše na staro Unanjo tuljavo. hmmm kondenzator je pa kje ?? :D malo se še lovim ker sem začetnik.

Lp Andrej
drandraz
auspuh lager
Prispevkov: 14
Pridružen: Če Mar 20, 2014 7:04 am

Re: Tomos A3 ms težave z delovanjem

Odgovor Napisal/-a drandraz »

kondenzator je pod magnetom okrogla srebrna zadeva na katero pride kabel:)
kar zamenjaj ga še posebej če je 3 leta stal rata star in imaš kasneje lahko težave da se ti bo ko bo topel ugašal pa itak stane samo kak evro. problem z iskro imaš verjetno tudi zato ker moraš vžig nastavit (platine) tudi to je pod magnetom ampak mora biti magnet gor da ga lahko nastaviš malo težko je dostopno ampak se da. ko snameš pokrov vidiš magnet in ga začneš obrač notri po magnetom pa vidš kako se stiskata platini meni je ratalo kar tako da sem vzel najtanjši fini šmirgel papir najprej malo pobrusil tako da sem vstavil vmes med platini in samo dvakrat ven potegnil medtem ko sem obrnil magnet da je stisnilo. no no ta šmirgel ko je notri uporabiš še za mero koliko morata biti platini razširjeni. daš notri šmirgel in ko je stisnjen ga nastaviš z izvijačem da je dobro stisnjen potem odtaraniš šmirgel in je razmak naštelan.

upam da se nisem preveč razpisal :)
tomosa3msslo
auspuh lager
Prispevkov: 10
Pridružen: Ne Maj 10, 2015 6:05 pm

Re: Tomos A3 ms težave z delovanjem

Odgovor Napisal/-a tomosa3msslo »

drandraz napisal/-a:kondenzator je pod magnetom okrogla srebrna zadeva na katero pride kabel:)
kar zamenjaj ga še posebej če je 3 leta stal rata star in imaš kasneje lahko težave da se ti bo ko bo topel ugašal pa itak stane samo kak evro. problem z iskro imaš verjetno tudi zato ker moraš vžig nastavit (platine) tudi to je pod magnetom ampak mora biti magnet gor da ga lahko nastaviš malo težko je dostopno ampak se da. ko snameš pokrov vidiš magnet in ga začneš obrač notri po magnetom pa vidš kako se stiskata platini meni je ratalo kar tako da sem vzel najtanjši fini šmirgel papir najprej malo pobrusil tako da sem vstavil vmes med platini in samo dvakrat ven potegnil medtem ko sem obrnil magnet da je stisnilo. no no ta šmirgel ko je notri uporabiš še za mero koliko morata biti platini razširjeni. daš notri šmirgel in ko je stisnjen ga nastaviš z izvijačem da je dobro stisnjen potem odtaraniš šmirgel in je razmak naštelan.

upam da se nisem preveč razpisal :)

ah ne super si spisal to sem rabil hvala vam bom javil kaj in kako :) čez vikend imam namreč namen delat.

Lp Andrej
tomosa3msslo
auspuh lager
Prispevkov: 10
Pridružen: Ne Maj 10, 2015 6:05 pm

Re: Tomos A3 ms težave z delovanjem

Odgovor Napisal/-a tomosa3msslo »

tomosa3msslo napisal/-a:
drandraz napisal/-a:kondenzator je pod magnetom okrogla srebrna zadeva na katero pride kabel:)
kar zamenjaj ga še posebej če je 3 leta stal rata star in imaš kasneje lahko težave da se ti bo ko bo topel ugašal pa itak stane samo kak evro. problem z iskro imaš verjetno tudi zato ker moraš vžig nastavit (platine) tudi to je pod magnetom ampak mora biti magnet gor da ga lahko nastaviš malo težko je dostopno ampak se da. ko snameš pokrov vidiš magnet in ga začneš obrač notri po magnetom pa vidš kako se stiskata platini meni je ratalo kar tako da sem vzel najtanjši fini šmirgel papir najprej malo pobrusil tako da sem vstavil vmes med platini in samo dvakrat ven potegnil medtem ko sem obrnil magnet da je stisnilo. no no ta šmirgel ko je notri uporabiš še za mero koliko morata biti platini razširjeni. daš notri šmirgel in ko je stisnjen ga nastaviš z izvijačem da je dobro stisnjen potem odtaraniš šmirgel in je razmak naštelan.

upam da se nisem preveč razpisal :)

ah ne super si spisal to sem rabil hvala vam bom javil kaj in kako :) čez vikend imam namreč namen delat.

Lp Andrej
Če mi lahko še poveš ali ima tomos a3 6 ali 12 v ? namreč gledam kabel ki ga moram kupiti saj je on že prekratek ker smo ga šipali stran...
drandraz
auspuh lager
Prispevkov: 14
Pridružen: Če Mar 20, 2014 7:04 am

Re: Tomos A3 ms težave z delovanjem

Odgovor Napisal/-a drandraz »

ah za kabel je vseeno kakšen kupiš, sicer pa načeloma če imaš mašino črne barve je 12v če je pa še siva je pa 6v, boš pa najlažje to videl ko boš dal pokrov od elektrike stran in ti piše na magnetu koliko je 12v ali pa 6v.
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Tomos A3 ms težave z delovanjem

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

drandraz napisal/-a:sicer pa načeloma če imaš mašino črne barve je 12v če je pa še siva je pa 6v, boš pa najlažje to videl ko boš dal pokrov od elektrike stran in ti piše na magnetu koliko je 12v ali pa 6v.
najlažje ugotoviš tako da greš od svečke po kablu in če je zunanja tuljava je 12V, če je notranja je 6V
tomosa3msslo
auspuh lager
Prispevkov: 10
Pridružen: Ne Maj 10, 2015 6:05 pm

Re: Tomos A3 ms težave z delovanjem

Odgovor Napisal/-a tomosa3msslo »

automatic_7 napisal/-a:
drandraz napisal/-a:sicer pa načeloma če imaš mašino črne barve je 12v če je pa še siva je pa 6v, boš pa najlažje to videl ko boš dal pokrov od elektrike stran in ti piše na magnetu koliko je 12v ali pa 6v.
najlažje ugotoviš tako da greš od svečke po kablu in če je zunanja tuljava je 12V, če je notranja je 6V


Se pravi da je 12v sedaj me se zanima za kabel ali je več različnih debelin ker tega ki ga imamo sedaj je prevelik oz predebel ali je mogoce nepravilna tuljava saj je čisto drugačen princip kot pri teh tanovih
Priponke
20150510_172908.jpg
Odgovori