Tomos A3 ms težave z delovanjem

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
tomosa3msslo
auspuh lager
Prispevkov: 10
Pridružen: Ne Maj 10, 2015 6:05 pm

Tomos A3 ms težave z delovanjem

Odgovor Napisal/-a tomosa3msslo »

Pozdravljeni sem nov uporabnik ''starodobnika'' :lol: in imam sledeče težave

Motor je stal 3 leta v garaži in se ni uporabljal. Zadnjič smo ga hoteli usposobiti vendar smo naleteli na sledeči problem.
Motor je užgal vendar le pot pogojem da je bil na nogicah in pri tem se je kolo sukalo ko pa si ga postavil na kolesa je ugasnil. Deloval je če si se pognal ter ga med tem zakurblal, vendar se mi je dozdevalo da nima moči in je res slabo vleklo. Nekaj časa smo se vozili cca 10 min potem smo ga ugasnili ter po ponovnem poskusu vžiga je motor mrknil. Probal sem zamenjati svečko ker smo mislili da je prejšnja slaba in poskusili pa se ni vžgal. Potem sem gledal če je na kablu ki pride do svečke štrom in je saj da na ohišju iskro ko pa ga priklopiš na svečko le te ni ! Mogoče kdo ve kje je problem ker sam res nisem v tej stroki in bi lahko rekli da sem amater :D

Hvala vsem za pomoč. Če nisem razložil dovolj podrobno mi povejte bom še kaj dodal.

Lp Andrej
Uporabniški avatar
moto1k
auspuh lager
Prispevkov: 16
Pridružen: Po Avg 18, 2014 1:26 pm

Re: Tomos A3 ms težave z delovanjem

Odgovor Napisal/-a moto1k »

Dobrodošel med ljubitelji starodobnikov verjamem da ti bomo znal kako pomagat! ;) Glede tvoje težave...sam takega primera še nisem imel ampak glede na tvoj opis imaš morda težavo v uplinjaču (zapacane šobe-spihat), vžigalni tuljavi ali pa prekinjevalcu (znucan ali pa razdalja ni pravilno naštimana + te zadnji dve zadevi sta na levi strani motorja pod magnetom). Da ti bo lažje pa imaš katalog rezervnih delov od a3 v tehničnem arhivu. Me bodo drugi še kaj popravili oz. dopolnili. lp
melink123
auspuh lager
Prispevkov: 17
Pridružen: Pe Apr 17, 2015 12:37 am

Re: Tomos A3 ms težave z delovanjem

Odgovor Napisal/-a melink123 »

lp. Si pogledal ce je v motorju olje? Ker ce motor vzge le ko se zadnje kolo vrti pomeni da mogoce drzi kuplunga.. torej ce ni blo 3 leta not olja je skoraj sigurno materjal od kuplunge oksidiral, in se s tem razsiril, in drgne po salcki. Predlagam da spucas uplinjac, kar je nujno ce je motor stal, pa ce si kaj majstra vzames dol kuplungo in z nekim ne pregrobim brusnim papirjem ocistis :zdrgnes kuplungo in salcko. Moras pa dokaj enakomerno zbrusit. Ko bos to sestavil in nalil novo olje bo laufalo kot novo. Lp
tomosa3msslo
auspuh lager
Prispevkov: 10
Pridružen: Ne Maj 10, 2015 6:05 pm

Re: Tomos A3 ms težave z delovanjem

Odgovor Napisal/-a tomosa3msslo »

Hvala za odgovore. Bom probal čez vikend razstaviti malo pa spucat in javim kako bo potem upam da bo kot je treba :D verjetno bom kupil tudi novi kabelj in zunanji magnet ali to nebi bilo potrebno ?

Lp Andrej
Uporabniški avatar
maatej
auspuh
Prispevkov: 819
Pridružen: So Dec 25, 2010 7:28 pm

Re: Tomos A3 ms težave z delovanjem

Odgovor Napisal/-a maatej »

kot so ti napisali, na desni strani motorja odstrani pokrov(pazi na podložke na gredeh!) in preveri sklopko, mislim da je tu problem :P
tomosa3msslo
auspuh lager
Prispevkov: 10
Pridružen: Ne Maj 10, 2015 6:05 pm

Re: Tomos A3 ms težave z delovanjem

Odgovor Napisal/-a tomosa3msslo »

maatej napisal/-a:kot so ti napisali, na desni strani motorja odstrani pokrov(pazi na podložke na gredeh!) in preveri sklopko, mislim da je tu problem :P

Kaj si mislil s tem da pazim na podlozke na gredeh?? Ja naj bi bila zapacana in se jo spuce z gladkim smirkovim papirjem ce se ne motim ??kaj pa glede svecke mislis ?? Namrec kabel da iskro svecka pa ne ☺
Starie
zobnik
Prispevkov: 163
Pridružen: Ne Sep 19, 2010 8:11 pm

Re: Tomos A3 ms težave z delovanjem

Odgovor Napisal/-a Starie »

Da pazi da ti ne popadajo po tleh. če kabel da iskro, svečka ne, potem zamenjaj svečko.
tomosa3msslo
auspuh lager
Prispevkov: 10
Pridružen: Ne Maj 10, 2015 6:05 pm

Re: Tomos A3 ms težave z delovanjem

Odgovor Napisal/-a tomosa3msslo »

Starie napisal/-a:Da pazi da ti ne popadajo po tleh. če kabel da iskro, svečka ne, potem zamenjaj svečko.
svečko sem kupil novo denso in jo dal gor takrat ko smo sprobali. je možno da bi takoj nehala delovati. iskra na kablu je samo takrat ko se dotika ohišja na daljavo je ni če kaj pomaga to. je možno da ni dovol moči da bi dalo iskro ;) malo poizvedujem da nebom kupil kaj nepotrebnega hehe.

hvala za vso pomoč.
melink123
auspuh lager
Prispevkov: 17
Pridružen: Pe Apr 17, 2015 12:37 am

Re: Tomos A3 ms težave z delovanjem

Odgovor Napisal/-a melink123 »

Ce svecko priklopis na kabel in kurblas u prazno ne pricakuj iskre, rob svecke mora biti naslonjen na maso, potem kurblaj pa glej, takrat bo iskra ti zagotavljam 100%. ce rukne na daljavo iz kabla je strom za konja ubit.
tomosa3msslo
auspuh lager
Prispevkov: 10
Pridružen: Ne Maj 10, 2015 6:05 pm

Re: Tomos A3 ms težave z delovanjem

Odgovor Napisal/-a tomosa3msslo »

melink123 napisal/-a:Ce svecko priklopis na kabel in kurblas u prazno ne pricakuj iskre, rob svecke mora biti naslonjen na maso, potem kurblaj pa glej, takrat bo iskra ti zagotavljam 100%. ce rukne na daljavo iz kabla je strom za konja ubit.

Saj v tem je problem da iskre ni na daljavo na kablu samo ko se dotika ohišja. Ko dam svečko gor mrkne vse skupaj iskre od nikoder. Možno da bi svečka šla zaradi takšnih in drugačnih razlogov ?
Odgovori