Tomos A3 vklop/izklop, plin

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Drive1234
auspuh lager
Prispevkov: 2
Pridružen: So Apr 18, 2015 4:50 pm

Tomos A3 vklop/izklop, plin

Odgovor Napisal/-a Drive1234 »

Pozdrav!

Imam nekoliko čudno težavo s tomosom A3 ML. Začelo se je s tem, da se motor ni hotel izklopiti s tipko na stikalu, zato sem stikalo zamenjal. Z novim stikalom tipka za izklop še vedno ni delovala (prav tako tudi ne za hupo). Luč deluje - izklop, kratka, dolga.

Po nekaj časa, ko sem zdaj motor znova zagnal, se ta ne vklopi, če ročica za plin ni "na nuli". Ko se motor zažene, deluje s polnim gasom, če pa dodam plin, pa se začne izklapljat.

Znova sem preveril stikalo, če je res pravilno zvezano in so kontakti ok - tu je vse v redu. Podoben problem, kot tu viewtopic.php?f=6&t=17593

Kakšni predlogi oz. informacija, kaj bi lahko bilo narobe? Kot bi se ročica za plin obrnila, a če se tudi čisto malo plina, motor začne takoj izgubljati sapo.

Druga težava je menjalnik, ki ne prestavlja več gladko, ampak se moped pri menjavi prestave začne trest. Tu verjetno ni druge opcije, kot razmetati in pogledati, kaj je narobe - verjetno sklopka?

Urejeno: Za zadnje vprašanje sem našel predloge tukaj viewtopic.php?f=6&t=17147
Drive1234
auspuh lager
Prispevkov: 2
Pridružen: So Apr 18, 2015 4:50 pm

Re: Tomos A3 vklop/izklop, plin

Odgovor Napisal/-a Drive1234 »

OK, težava z izklopom s stikalo in s hupo rešena (z informacijami s strani viewtopic.php?f=6&t=17593). Vijaki novega stikala niso dosegli krmila, posledično hupa in izklop nista delovala.

Še vedno pa ostaja težava s polnim "gasom". Ko je moped postavljen na stojalo, takoj nabije gas do konca (zadnje kolo se vrti na polno), ko je spuščen prav tako postopoma začne pospeševati, vendar z manjšo silo (verjetno bi pospešil do polne hitrosti). Čim se doda karkoli plina začne plin padati - torej, kot da bi bilo obrnjeno. Če je ročica odvita nekje do polovice, se ugasne. Ugasne se tudi, ko je spuščen, vendar že veliko hitreje (ko je ročica odvita že malo).
Uporabniški avatar
Kamion
cilinder
Prispevkov: 1153
Pridružen: So Sep 17, 2011 1:39 pm
Kontakt:

Re: Tomos A3 vklop/izklop, plin

Odgovor Napisal/-a Kamion »

To z plinom je zelo verjetno da nekje vleče "fouš"/dodaten zrak.
Preglej vsa tesnila, uplinjač itd.

Tako kot si sam ugotovil, pri teh stikalih so veliki problemi z "maso", saj vijaki ne dosežejo kovine in zato tokokrog ni sklenjen!
Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you - Jeremy Clarkson
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Tomos A3 vklop/izklop, plin

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

če imaš encarwi in če nimaš ročice gasa z gumbom, je pozicja gasa do konca nazaj(na nuli) ubistvu zaug,
verjetno moraš očistit dizo
Odgovori