razstavljanje sprednjih vilic apn6

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Uporabniški avatar
Apn6s predelan
zariban cilinder
Prispevkov: 113
Pridružen: Po Avg 25, 2014 9:22 pm

razstavljanje sprednjih vilic apn6

Odgovor Napisal/-a Apn6s predelan »

Pozdravljeni,

v planu imam zelo lep končni izdelek obnove, me pa predvsem zanima kako razdreti sprednje vilice od apn 6..
vprašal sem že v moji temi pa nisem dobil odgovora :| ...
Do sedaj sem razstavil spodnje vijake na teleskopih in zgornji del vilic, malo sem tudi potegnil dol zaščitne črne cevi v sredi vilic, vendar pa ne znam vilice razstaviti čisto narazen, s tem da so vilice zablokirane od starega olja in je en krak bolj notri za 2 cm kot drugi :roll: .

imam eno staro sliko, jutri dam novejšo, ko že noi gor več blatnika in drugih šravfov...
vilice.jpg
lp
tomosatx50s
vplinjač
Prispevkov: 451
Pridružen: Če Jun 26, 2014 12:19 pm

Re: razstavljanje sprednjih vilic apn6

Odgovor Napisal/-a tomosatx50s »

A si odvil matici m6 ki prideta v teleskopih?če si,bi se ti morale cevi spustiti nižje.na tistih dveh ceveh imaš potem alu. matice (zdi se mi da je ključ 32).tisti matici odvijaciš in potem ti morejo iti obe cevi dol(se ločijo).ko cevi pobereš dol boš zagledal 2 plastični puši na vsaki strani.te dve puši pa drži še ena matica ki jo primeš z viličastim ključem 22.odvijačiš potem ti grejo obe puši dol.tisto črno zaščito(tulce ) pa pobereš nazadnje dol.če ti nebo jasno povej pa ti poslikam.
Uporabniški avatar
Apn6s predelan
zariban cilinder
Prispevkov: 113
Pridružen: Po Avg 25, 2014 9:22 pm

Re: razstavljanje sprednjih vilic apn6

Odgovor Napisal/-a Apn6s predelan »

No, tole so sedanje slike, tomosatx50s - res hvala za pojasnitev, vendar je problem, ker jaz sem dal tiste m6 matice na teleskopih stran, to so tiste, ki so čisto spodaj, notri v teleskopu? da če jaz to prav razumem...je pa problem (slutim staro olje), da blokira, ker teleskopi ne gredo niti milimeter narazen...kaka ideja?

slike:
vilice 2.jpg
rsz_vilice_3.jpg
pa še to, je ta obroček fiksen?
tomosatx50s
vplinjač
Prispevkov: 451
Pridružen: Če Jun 26, 2014 12:19 pm

Re: razstavljanje sprednjih vilic apn6

Odgovor Napisal/-a tomosatx50s »

Ja to so tiste dve m6 klobučaste.če ti teleskop noče dol poskušaj vilice vpeti v primež vtakni eno os kamor pride osovina kolesa ter poskušaj malo potolči po osi.zaradi olja ti ne bi smele toliko blokirat.sumim bolj tisti dve puši ki sta v notranjosti teleskopov(rja) ti bom poslikal postopek razstavljanja.lahko da še danes.tisti obroček(konus ležaja)bi pa moral malo pogreti in s sekačem udariš med njim in križem vilic da razdvoiš.
Uporabniški avatar
Apn6s predelan
zariban cilinder
Prispevkov: 113
Pridružen: Po Avg 25, 2014 9:22 pm

Re: razstavljanje sprednjih vilic apn6

Odgovor Napisal/-a Apn6s predelan »

prav, bom probal, tudi jaz poslikam.. :) ;)
tomosatx50s
vplinjač
Prispevkov: 451
Pridružen: Če Jun 26, 2014 12:19 pm

Re: razstavljanje sprednjih vilic apn6

Odgovor Napisal/-a tomosatx50s »

Zmenjeno.če bo kakšna nejasnost ti samo vprašaj.nič se bat :D
Uporabniški avatar
Apn6s predelan
zariban cilinder
Prispevkov: 113
Pridružen: Po Avg 25, 2014 9:22 pm

Re: razstavljanje sprednjih vilic apn6

Odgovor Napisal/-a Apn6s predelan »

ah, to pa seveda ne.. :)
Uporabniški avatar
Apn6s predelan
zariban cilinder
Prispevkov: 113
Pridružen: Po Avg 25, 2014 9:22 pm

Re: razstavljanje sprednjih vilic apn6

Odgovor Napisal/-a Apn6s predelan »

No, danes ko sem prišel domov, sem takoj zajurišav v delavnico. Seveda so bile na ponku sprednje vilice od apn6. Pripravil sem potrebno orodje (francoz, sprednja os od feltne, ki je nisem več uporabljav, kladivo, krpa, primež pa je že prišravfan na ponku..) en krak vilic sem ovil s krpo, ter tisti krak dal v primež. Ter kasneje naredil isto še na drugi strani. Seveda sem se ravnal po navodilih soforomaša - tomosatx50s. Po njegovih navodilih so vilice kar letele na kose 8-) . Prišel sem do točke, ko pa ne znam več naprej, razmišljam pa da bi zamenal notri fedra in sigurno tud bom..Menjal bom seveda tudi tesnila, puše.. kasneje gredo pa na peskanje, barvanje itd. Pomembno mi je, da vilice niso zvite ali karambolirane.. Evo vam slike :
rsz_razstavljene_vilice.jpg
dosedanje stanje
rsz_puše.jpg
pušice in drugi sestavni deli
rsz_tesnila.jpg
tole bom obvezno menal
rsz_zaščitne_cevi.jpg
kako tole gumo ven dobim?
rsz_dihtnga.jpg
k tole se tud da kupt?

lp :) ;)
tomosatx50s
vplinjač
Prispevkov: 451
Pridružen: Če Jun 26, 2014 12:19 pm

Re: razstavljanje sprednjih vilic apn6

Odgovor Napisal/-a tomosatx50s »

No lepo da ti je uspelo :) vzmeti pa dobiš ven tako da tisto palico(ki ima navoj in drži teleskope)primeš s samodržnimi kleščami ter odvijačiš(desni navoj).dele pa dobiš na obnovi.si.priporočam ti da menjaš tudi filc obroček ki je v alu. matici.ter puše in vzmeti.lp
Uporabniški avatar
Apn6s predelan
zariban cilinder
Prispevkov: 113
Pridružen: Po Avg 25, 2014 9:22 pm

Re: razstavljanje sprednjih vilic apn6

Odgovor Napisal/-a Apn6s predelan »

ok, bom probal

kupil bom pa potem tole:

- http://www.trgovina.obnovi-si.si/index. ... uct_id=619 2 krat
- http://www.trgovina.obnovi-si.si/index. ... uct_id=620 2 krat
- http://www.frcomoto.si/24_moped/150_tom ... h-vila-apn 2 krat, je to ta prava dolžina?
- http://www.trgovina.obnovi-si.si/index. ... uct_id=184, je ta pravi tesnilni obroč za vilice?

kaj praviš?
Odgovori