Chok / brez choka težava

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Cyrus
auspuh lager
Prispevkov: 9
Pridružen: Po Avg 25, 2014 9:00 pm

Chok / brez choka težava

Odgovor Napisal/-a Cyrus »

Zdravo,
Imam Puch Pony Express in bing 14. Ko zalaufam hladen motor pac potisnem tisto palcko za chok dol in moped lepo prizge in se tudi lepo pelje. No težava nastane ko po cca 50-100m odprem gas da chok skoci vn. Takrat potem počasi moped izgubi moč in ga začne dušiti. Potem spet potisnem palčko za chok notr in spet se lepo peljem ,... Kaj bi bil lahko problem? Je problem morda v tem da mi nekje vleče fouš zrak notr al kaj bol resnega?

Hvala za odgovore!
Uporabniški avatar
tomostuner
auspuh
Prispevkov: 799
Pridružen: To Okt 21, 2014 7:18 pm

Re: Chok / brez choka težava

Odgovor Napisal/-a tomostuner »

fergazer spuci pa poroči. js sm se enkrat z apnju tk zajbavu davč od doma pa sm z roku usake tok časa dov purinu palčko..uglavnem spuci fergazer če pa nimaš časa lahk pa sam šlavfek za bencin uzameš dol pa pihneš z kompresorjem pa bi moglo bit
tomos 4 life
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Chok / brez choka težava

Odgovor Napisal/-a prlek »

Ja mogoce prevec zraka, ker v bistvu ti z cokom zapres zrak. Faus zrak ali premala diza al pa se poigraj se z vijakom za zrak. Ce dela mooo potem je definitivno prevec zraka.
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5225
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Chok / brez choka težava

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

če pred pojavom težave nisi nič menjal/predeloval, je verjetno zamašena diza
Cyrus
auspuh lager
Prispevkov: 9
Pridružen: Po Avg 25, 2014 9:00 pm

Re: Chok / brez choka težava

Odgovor Napisal/-a Cyrus »

Motor ni bil nič predelan. Prej sem imel fergazer od prejšenga lastnika ki ga je lepo skupaj zlepil (nevem zakaj)tako da sem potem novega dobil, kupu vse nove dele in renoviral. Diza mislim da je 62 - bi mogla bit večja?. Iglo sem nastavu na drug usek (gledano od zgoraj navzdol), je lahko to narobe bi moral postavit iglo višje ?. Drugače bencin je zdj stal v tanku čez zimo, drugače pa je moped original nič predelano.

lp
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Chok / brez choka težava

Odgovor Napisal/-a macula »

Menjaj bencin in poročaj, kot sem v eni drugi temi povedal, meni še ni deloval noben moped normalno, če je bil bencin od prejšne sezone.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Cyrus
auspuh lager
Prispevkov: 9
Pridružen: Po Avg 25, 2014 9:00 pm

Re: Chok / brez choka težava

Odgovor Napisal/-a Cyrus »

Zamenjal bencin + v filter zraka, ki ima v originalu ob strani neko plasticno cevko (jaz je nisem imel) sem dodal to plasticno cevko in moped gre kot mora ( ta nasvet sem dobil na drugem forumu, kjer je nekdo napisu da mu je moped moril ker je bil brez te cevke). Sedaj pa nov "problem" zadaj iz auspuha imam sveze umazano od olja + olja rahlo kaplja dol na stiku s masino. Je to kaksen resen problem ali lahko ignoriram?
Cyrus
auspuh lager
Prispevkov: 9
Pridružen: Po Avg 25, 2014 9:00 pm

Re: Chok / brez choka težava

Odgovor Napisal/-a Cyrus »

takole svečka izgleda

Slika
Uporabniški avatar
Kamion
cilinder
Prispevkov: 1153
Pridružen: So Sep 17, 2011 1:39 pm
Kontakt:

Re: Chok / brez choka težava

Odgovor Napisal/-a Kamion »

Torej je imel prej preveč zraka, sedaj pa ima preveč bencina?
Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you - Jeremy Clarkson
Uporabniški avatar
smrekca
zariban cilinder
Prispevkov: 133
Pridružen: Če Okt 09, 2014 6:56 pm
Kraj: Smast

Re: Chok / brez choka težava

Odgovor Napisal/-a smrekca »

Še vedno ima preveč zraku. Svečka mora biti kavno rjave barve. Poskusi dati malo daljšo cevko v filter
TOMOS
Odgovori