piaggio ciao zgubi moč

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
nej
kriva felna
Prispevkov: 58
Pridružen: To Mar 03, 2015 6:42 pm
Kraj: Litija

Re: piaggio ciao zgubi moč

Odgovor Napisal/-a nej »

Uauuu. Rekel sem si pa dajmo danes razdreti motor :) . Začel sem ko se je že začela delati malo tema. Sledilo je takole:
Plastike sem dal dol, odvijačil variomat;uplinjač;izpuh;vse vijake ki držijo mašino;vžugalno tuljavo in potem sem dal dol mašino. Sledilo je takole odvijem 3 vijake na glavi dam glavo dol in zagledam kaaaaaj na batu je bilo najmanj 2mm grobih saj, tako kot tudi na glavi. Bat sem cel spoliral z 1200 vodobrusnim papirjem, glavo sem spoliral z biaxom in ko sem dal obročke dol se mi je kar ubrnilo v glavi :) (nevem zakaj mogoce vi veste ampak po črnih sajah so se začele delati rjave zakaj?) pod obročkama je bilo vse nasvinjano. Use sem lepo spucal dal olje umes in batne obročke dal nazaj.(glava in bat sta bila končana). Začel sem z cilinrom in nisem mogel verjeti, v izpušnem kanalu je bilo zelo veliko saj (več kot na batu)
tudi to sem spucal kolikor se je dalo z biaxom in morem rečt da je bilo na koncu kar lepo. No na koncu sem use na bloku še malo spucal z bencinom in tudi bat ter cilinder in glavo sem spucal z bencinom in vse skupaj lepo počasi sestavil spreden sem sestavljal sem da povsod še malo oljčka. No in potem sem začel montirati mašino nazaj in lepo sestavil vse skupaj. Sledila je vožnja nažalost sem bil malo pozen in je že bila tema. No in sedaj ko sem za računalnikom še zmeraj ne morem verjeti da ma motor spet tako dobre pospeške in končno seveda nisem mogel izvedeti več ker je bila tema in motor se ni še dobro ogrel. Aja nekaj sem pozabil ko sem poliral bat sem opazil da je "glanc" nov in da je celo L bat. In izpuh se mi zdi da bo treba menjati ker domnevam da se je to zaradi izpuha naredilo.

LP
Tomos a3 TUNING, Tomos youngst˝r
cinšpula
zariban cilinder
Prispevkov: 143
Pridružen: Ne Feb 08, 2015 4:34 pm

Re: piaggio ciao zgubi moč

Odgovor Napisal/-a cinšpula »

No me veseli da si uspel ugotoviti težave :D . A si že naredil resonanco? Drugače pa mislim da se to ni zgodilo zaradi izpuha ampak zaradi slabega olja in prevelike mešanice.
Ne vem pa zakaj so se delale rjave saje. Mogoče zaradi vročine? A ti gre tud kaj hitreje kot prej? Pa mašino lahko zaribajo saje na batu pod obročki. In ko se segreje se nimajo obročki kam stisnit ker so saje na poti in posledično ribne :x .. Tako da super da si fajn prepucal. Pa želim ti še veliko zabavnih in pa seveda varnih kilometrov. :)
nej
kriva felna
Prispevkov: 58
Pridružen: To Mar 03, 2015 6:42 pm
Kraj: Litija

Re: piaggio ciao zgubi moč

Odgovor Napisal/-a nej »

Hvala. In ja resonančni izpuh sem naredil ampak sem ga mel namontiranega včeraj danes si ga nisem upal(ura je bla pol devetih auspuh pa kr lepo ropota) drugače pa ja auspuh sm zaj.... ker nism nč računu in sm šou kr na pamet tako da motor ma tko tko no recimo solidne pospeške dobre srednje obrate in končne obrate hmm jih ubistvu nima ker sm zvedu da ma ta motor max. ene 9k rpm auspuh pa začne delat prbl. tm ene 11k rpm, tako da če se malo po klancu spostim da začnejo prbl. delovat obrati pol kr lepo gre na konc končna je pa sto posto tm ene 55kmh iz 47km. No ampak zdej bom lepo formule malo prebral in šel po formulah pa upam da mi use naredit izpuh za pospeške :) .
Tomos a3 TUNING, Tomos youngst˝r
cinšpula
zariban cilinder
Prispevkov: 143
Pridružen: Ne Feb 08, 2015 4:34 pm

Re: piaggio ciao zgubi moč

Odgovor Napisal/-a cinšpula »

Ja te izpuhi so kar zasrani ker morš met use prav izračunan pa mere da tko dela kt si si zamisliu. Js mam na tomos apn v original auspuhu protikonus in deluje kot resonanca izgleda pa kot original in zvok isto kot original :D A dušilec maš?
nej
kriva felna
Prispevkov: 58
Pridružen: To Mar 03, 2015 6:42 pm
Kraj: Litija

Re: piaggio ciao zgubi moč

Odgovor Napisal/-a nej »

Dušilca še nisem uspel naredit. A bi mogu jt kej bol pol
Tomos a3 TUNING, Tomos youngst˝r
cinšpula
zariban cilinder
Prispevkov: 143
Pridružen: Ne Feb 08, 2015 4:34 pm

Re: piaggio ciao zgubi moč

Odgovor Napisal/-a cinšpula »

nej napisal/-a:Dušilca še nisem uspel naredit. A bi mogu jt kej bol pol
Kdaj pol?
nej
kriva felna
Prispevkov: 58
Pridružen: To Mar 03, 2015 6:42 pm
Kraj: Litija

Re: piaggio ciao zgubi moč

Odgovor Napisal/-a nej »

ko bi imel dusilec
Tomos a3 TUNING, Tomos youngst˝r
cinšpula
zariban cilinder
Prispevkov: 143
Pridružen: Ne Feb 08, 2015 4:34 pm

Re: piaggio ciao zgubi moč

Odgovor Napisal/-a cinšpula »

nej napisal/-a:ko bi imel dusilec
ne nič bolj nič slabš samo zvok ti duši :)
nej
kriva felna
Prispevkov: 58
Pridružen: To Mar 03, 2015 6:42 pm
Kraj: Litija

Re: piaggio ciao zgubi moč

Odgovor Napisal/-a nej »

Neki me zanima: Motor se mi zdi da spet čedalje slabše dela in sem spet odprl mašino in kaj sem zagledal saj sploh ni več ampak je use moker po cilindri sm svečko pogledu je čist mokra uglavnem po mašini je use rjavkasto oljnato use masten uglavnem. A je možno da ima premalo zraka ker filter je neki luknan in neki nazaj zalepljen tko da je filter ubistvu :oops:
Tomos a3 TUNING, Tomos youngst˝r
cinšpula
zariban cilinder
Prispevkov: 143
Pridružen: Ne Feb 08, 2015 4:34 pm

Re: piaggio ciao zgubi moč

Odgovor Napisal/-a cinšpula »

Ja možno je. Kupi nov filter otiginal. Kero dizo maš zdej notri??
Odgovori