piaggio ciao zgubi moč

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
nej
kriva felna
Prispevkov: 58
Pridružen: To Mar 03, 2015 6:42 pm
Kraj: Litija

Re: piaggio ciao zgubi moč

Odgovor Napisal/-a nej »

Pri mašini naj bi bili zamenjani samo batni obročki in še to 2 let nazaj. Bom za foro dau 3%. Zdej ce auspuh nebo učinkoval bom jutri razdrl mašino.
Tomos a3 TUNING, Tomos youngst˝r
cinšpula
zariban cilinder
Prispevkov: 143
Pridružen: Ne Feb 08, 2015 4:34 pm

Re: piaggio ciao zgubi moč

Odgovor Napisal/-a cinšpula »

nej napisal/-a:Pri mašini naj bi bili zamenjani samo batni obročki in še to 2 let nazaj. Bom za foro dau 3%. Zdej ce auspuh nebo učinkoval bom jutri razdrl mašino.
v redu to naredi pa poročaj :D Drgač pa a maš elektronski štrom? Je predvžig prav nastaulen?
nej
kriva felna
Prispevkov: 58
Pridružen: To Mar 03, 2015 6:42 pm
Kraj: Litija

Re: piaggio ciao zgubi moč

Odgovor Napisal/-a nej »

Kako se sploh pri elekrtoniki nastavi užig ker ni biu še nič štelan.
Tomos a3 TUNING, Tomos youngst˝r
cinšpula
zariban cilinder
Prispevkov: 143
Pridružen: Ne Feb 08, 2015 4:34 pm

Re: piaggio ciao zgubi moč

Odgovor Napisal/-a cinšpula »

nej napisal/-a:Kako se sploh pri elekrtoniki nastavi užig ker ni biu še nič štelan.
To bo pa zdej problem ker ciaota se nikoli nisem imel v rokah. Za tomosa pa znam nastavit na platine in na elektroniko. Torej imaš elektroniko?
nej
kriva felna
Prispevkov: 58
Pridružen: To Mar 03, 2015 6:42 pm
Kraj: Litija

Re: piaggio ciao zgubi moč

Odgovor Napisal/-a nej »

ja
Tomos a3 TUNING, Tomos youngst˝r
cinšpula
zariban cilinder
Prispevkov: 143
Pridružen: Ne Feb 08, 2015 4:34 pm

Re: piaggio ciao zgubi moč

Odgovor Napisal/-a cinšpula »

No če boš kaj mašino podiral malo poslikaj pa še poslikej elektriko tm pr mašini. Pa tudi kolikor vem majo ciaoti še neko prisilno hlajenje na veternico?
nej
kriva felna
Prispevkov: 58
Pridružen: To Mar 03, 2015 6:42 pm
Kraj: Litija

Re: piaggio ciao zgubi moč

Odgovor Napisal/-a nej »

ja točno tako prisilno hlajenje imajo sam ta ma mal drgacn magnet pa ubistvu ceu blok ker ce das na ciaotih elektronko mores vse zamenat ubistvu blok pa magnet ker so drgačni.
Tomos a3 TUNING, Tomos youngst˝r
cinšpula
zariban cilinder
Prispevkov: 143
Pridružen: Ne Feb 08, 2015 4:34 pm

Re: piaggio ciao zgubi moč

Odgovor Napisal/-a cinšpula »

nej napisal/-a:ja točno tako prisilno hlajenje imajo sam ta ma mal drgacn magnet pa ubistvu ceu blok ker ce das na ciaotih elektronko mores vse zamenat ubistvu blok pa magnet ker so drgačni.
To majo pa bedno narejeno. Elektrika pri tomosih gre od skoraj od katerega koli mopeda na katerikoli moped :D
Praviš da si pred 2 leti menjal obročke. Ali ti je tudi takrat ko si jih zamenjal tako delal kot zdaj?
nej
kriva felna
Prispevkov: 58
Pridružen: To Mar 03, 2015 6:42 pm
Kraj: Litija

Re: piaggio ciao zgubi moč

Odgovor Napisal/-a nej »

Pred 2 leti naj bi bili obročki menjani jaz tega nevem zato ker sem ga kupil z zamenjanimi obročki. Motor je delal normalno še pred cca. 2 mescomA.
Tomos a3 TUNING, Tomos youngst˝r
cinšpula
zariban cilinder
Prispevkov: 143
Pridružen: Ne Feb 08, 2015 4:34 pm

Re: piaggio ciao zgubi moč

Odgovor Napisal/-a cinšpula »

nej napisal/-a:Pred 2 leti naj bi bili obročki menjani jaz tega nevem zato ker sem ga kupil z zamenjanimi obročki. Motor je delal normalno še pred cca. 2 mescomA.
Hja tudi če ti prodajalec reče da so menjani obročki se lahko zlaže. Tako da preveri mašino ( bat, cilinder, obročke, ležaj pri sorniku bata). In še v cilindru poglej da ni izpušni kanal zabasan. Pa če je bat kaj sajast ga probaj malo spucati samo pazi na obročke sicer so zelo trdni ampak krhki :)
Odgovori