piaggio ciao zgubi moč

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
nej
kriva felna
Prispevkov: 58
Pridružen: To Mar 03, 2015 6:42 pm
Kraj: Litija

piaggio ciao zgubi moč

Odgovor Napisal/-a nej »

Zdravo. Vem da ta forum ni glih za piaggote ampak bolj za Tomose. Upam da mi boste vseeno bili pripravljeni pomagati.

Gre se za piaggio ciao elektronsko mašino. No včeraj sem zamenjal sledeče: Klinasti jermen(imam vario), 50 diza , ena luknja več na zračnemu filtru, nova svečka (NGK) to je pa to gor imam zaenkrat 38.4mm cilinder sepravi org.

Imam pa neki sledeči problem: Ko je motor hladen ali pa že malo segret no, odlično vleče sepravi pospeški so zelo dobri(imam vario.) in končna je bila izmerjena z GPS-om , in motor gre ko je topel 47.7km/h , ko se pa motor še bolj segreje sepravi bi lahko rekel da je že zelo vroč, pa motor ko dam na mestu gas kar mooooooooooooo(muka) in potem spelje, seprav sm meu tut že piaggota brez variomata torej z jermenico in je bolje speljal kot pa ta k je vroč z variomatom in končna je tudi 100% manjša(nisem je še izmeril ampak gre 100% ene 40km/h max ko je vroč).
Srednji obrati so pa isti pri toplem kot pri mrzlem so zelo dobri. Sepravi me tudi to moti, da ko je vroč dam gas in on muka kar naekrat pa spelje in mi ob tem še, če sem na pesku ali travi "fejst" zakople.
Kaj bi lahko bila težava.

In lep pozdrav vsem ki si lastijo Tomose ali piaggote :D :D :D
Tomos a3 TUNING, Tomos youngst˝r
Uporabniški avatar
jerc
vplinjač
Prispevkov: 256
Pridružen: Pe Avg 09, 2013 2:14 pm
Kraj: Gorenja vas

Re: piaggio ciao zgubi moč

Odgovor Napisal/-a jerc »

res se ne spoznam na piaggote (se pravi kakšen je zračni filter) a v splošnem mukanje pomeni višek zraka. Se pravi imaš premajhno dizo ali pa si z luknjanjem zračnega filtra le-tega preveč odblokiral in dobi preveč zraka. To bi bili moji prvi dve misli. Govorim zelo na pamet tole :)

Lep pozdrav tudi tebi!
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5226
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: piaggio ciao zgubi moč

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

jerc napisal/-a:res se ne spoznam na piaggote (se pravi kakšen je zračni filter) a v splošnem mukanje pomeni višek zraka. Se pravi imaš premajhno dizo ali pa si z luknjanjem zračnega filtra le-tega preveč odblokiral in dobi preveč zraka. To bi bili moji prvi dve misli. Govorim zelo na pamet tole :)

Lep pozdrav tudi tebi!
prej bi bla prevelika če mrzu dobro dela
probaj dat staro svečko nazaj mogoče ta nova ni prave vrednosti
nej
kriva felna
Prispevkov: 58
Pridružen: To Mar 03, 2015 6:42 pm
Kraj: Litija

Re: piaggio ciao zgubi moč

Odgovor Napisal/-a nej »

No danes sem se malo vozil in motor res nima moči ko je motor vroč res nikamor ne gre. Dobesedno na mestu muka neki cajta in počasi speljuje :( . Sem razdrl fergazer in sm vidu da je bila diza čist zamašena. Sem si mislim jej zdej bo pa delal ampak je isto :( . Jutri bom dau prejšno dizo (37) in bom vidu kako se bo motor obnašu. Ja mogoče bi bil lahko filter ampak sem zalepil luknjo nazaj in je isto :( . Ali bi bilo možno da je izpuh zamašen?

LP
Tomos a3 TUNING, Tomos youngst˝r
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5226
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: piaggio ciao zgubi moč

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

nej napisal/-a:No danes sem se malo vozil in motor res nima moči ko je motor vroč res nikamor ne gre. Dobesedno na mestu muka neki cajta in počasi speljuje :( . Sem razdrl fergazer in sm vidu da je bila diza čist zamašena. Sem si mislim jej zdej bo pa delal ampak je isto :( . Jutri bom dau prejšno dizo (37) in bom vidu kako se bo motor obnašu. Ja mogoče bi bil lahko filter ampak sem zalepil luknjo nazaj in je isto :( . Ali bi bilo možno da je izpuh zamašen?

LP
37 ?
si pa nardil velik skok kar na 50 :roll: z 50 bi ti pomoje kar brez filtra delal
če je izpuh zamašen ne gre ne mrzu ne ogret nikamor (se je meni zgodilo :D )
nej
kriva felna
Prispevkov: 58
Pridružen: To Mar 03, 2015 6:42 pm
Kraj: Litija

Re: piaggio ciao zgubi moč

Odgovor Napisal/-a nej »

Hmm...
Ja če tko gledaš da 48 diza je org. od 12/12 fergija seprav od novejsih mašin, 37 je pa diza od 12/10 fergija seprav od starejsih motorjev in masin.
Jaz imam pa novejso masino gor zato sem dal kar 48 dizo da mi slučajno nebi zaribal in zato ker imam malo bolj športen izpuh no ce se temu sploh lahko rece športen :) ker ima samo debelejso krivino kot org. brez zračnega filtra dela samo ko je mrzel, ko se segreje ne dela vec, brez zračnega filtra.
Prvi post ki sem ga napisal sem napisal da v srednjih ima moč tudi ko je vroč. No sedaj tudi v srednjih nima vec moči.
Kaj bi lahko bilo narobe :( , ker bom živce zgubu ker kar naprej "kurm" variomat, ubistvu pakne na variju ker nikamor ne gre v hrib.
Drugače pa izdelujem izpuh ki naj bi imel resonanco naredit je treba še krivino in potem bom videl če je kriv izpuh.

LP
Tomos a3 TUNING, Tomos youngst˝r
cinšpula
zariban cilinder
Prispevkov: 143
Pridružen: Ne Feb 08, 2015 4:34 pm

Re: piaggio ciao zgubi moč

Odgovor Napisal/-a cinšpula »

Zdej če se preveč segreje nimaš moči od nikjer dobit. Ni mi pa jasno da ti zakoplje :)
nej
kriva felna
Prispevkov: 58
Pridružen: To Mar 03, 2015 6:42 pm
Kraj: Litija

Re: piaggio ciao zgubi moč

Odgovor Napisal/-a nej »

Zakaj pa se bi preveč grel mogoče zaradi zamašenega izpuha?
Tomos a3 TUNING, Tomos youngst˝r
cinšpula
zariban cilinder
Prispevkov: 143
Pridružen: Ne Feb 08, 2015 4:34 pm

Re: piaggio ciao zgubi moč

Odgovor Napisal/-a cinšpula »

Zaradi zamašenega izpuha se lahko pregreva ja. Koliko časa že imaš ta izpuh? A maš giannelli-ja kao original izpuh?
nej
kriva felna
Prispevkov: 58
Pridružen: To Mar 03, 2015 6:42 pm
Kraj: Litija

Re: piaggio ciao zgubi moč

Odgovor Napisal/-a nej »

mam podobno giannelli-ju mam sito+ in sem kupil rabljenega okol 3-4mesece nazaj pa že prej je bil uporabljen.
Tomos a3 TUNING, Tomos youngst˝r
Odgovori