tomos apn 4 problem z delovanjem

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
cinšpula
zariban cilinder
Prispevkov: 143
Pridružen: Ne Feb 08, 2015 4:34 pm

tomos apn 4 problem z delovanjem

Odgovor Napisal/-a cinšpula »

Pozdravljeni!
Kupil sem tomos apn 4 ms letnik 82'.Imam pa problem (verjetno z vplinjačem) na noben način mi noče delovati z dizo 60. Ko sem ga kupil je imel dizo 70 ampak je bila iglica in šoba iglice obrabljena zato je od štant gasa pa do 3/4 položaja gasa trokiral na full gas pa se je zavrtel in imel moč. Zamenjal sem iglico in šobo iglice, privil dizo 60 in vžgal na prostem teku je deloval normalno ko pa sem se šel peljat in dal gas čez polovico pa je začel mukati kot da nima dovolj bencina in tudi hitrost ni bila več kot 40km/h :evil: . Zato sem dal dizo 70 in se je delovanje malo izboljšalo. Ko pa se je motor segrel na delovno temperaturo pa je samo se slabše. Nimam pa nic predelano razen vmes sem spoliral kanale (nič povečal) in kupil elektriko 12V/50W brezplatinsko da luči bolje svetijo :D. Ampak zaradi tega se stanje ni nič spremenilo razen malo bolj je potegnil iz nizkih obratov verjetno zaradi bolj natančnega vžiga.

Hvala za vaše odgovore!

Lp
tomosatx50s
vplinjač
Prispevkov: 451
Pridružen: Če Jun 26, 2014 12:19 pm

Re: tomos apn 4 problem z delovanjem

Odgovor Napisal/-a tomosatx50s »

Bencin ti normalno doteka(filter pipice)?vplinjač si ščistil,filter zraka?kakšna je svečka?pa vžig je pravilno nastavljen?ko boš imel vse te pogoje izpolnjene ni vrag da ti nebi delovalo.sam imam na apn 6(l86 original) šobo 70 in deluje bp.
cinšpula
zariban cilinder
Prispevkov: 143
Pridružen: Ne Feb 08, 2015 4:34 pm

Re: tomos apn 4 problem z delovanjem

Odgovor Napisal/-a cinšpula »

Uplinjač je očiščen, zračni filter je mislim da original.. (v rdečem plastičnem ogrodju je zvita ena bela mrežica), predvžig je prav nastavljen 1.5 mm pred GMT elektronski štrom. Imam dve šobi iglice ena je še originalna eno sem pa kupil v velo centru. Ampak ta nova se mi zdi malo drugačna od originalne.
Novo sem pa kupil ker je s prejšnjo šobo in dizo 70 na položaju gasa od nič pa do 3/4 trokiral na polnem gasu je pa normalno delal in se tudi zelo zavrtel in dosegel končno brzino. Če pa dam ta novo notri je pa ravno obratno od nič do 3/4 gasa pelje odlično ful gas pa začne mukat in se ne zavrti do končnih obratov.:|
Res ne vem kaj bi bilo. Sumim pa ravno šobo iglice.

Lp
tomosatx50s
vplinjač
Prispevkov: 451
Pridružen: Če Jun 26, 2014 12:19 pm

Re: tomos apn 4 problem z delovanjem

Odgovor Napisal/-a tomosatx50s »

Na kateri zarezi imaš iglo?probaj še z drugo svečko.
cinšpula
zariban cilinder
Prispevkov: 143
Pridružen: Ne Feb 08, 2015 4:34 pm

Re: tomos apn 4 problem z delovanjem

Odgovor Napisal/-a cinšpula »

Iglo sem že velikokrat prestavljav in sem ugotovil da najbolje deluje na 3 zarezi od zgoraj. Ni mi pa jasno zakaj ima en moj prijatelj apn 6 in ma 42L bat pa se ful nekaj predelano pa mu vseeno dela z dizo 60?! Bivši sošolec pa ima original apn 7 in ima dizo 70 in iglo na 3. Zarezi. Ampak kolikor jaz vem so imeli apn-ji original dizo 60? Popravite če se motim. Svečko imam ngk b6hs in če se peljem do toliko kolikor še ne začne mukati je kavne barve ce pa peljem ful gas pa muka in je svečka presvetla.

lp
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: tomos apn 4 problem z delovanjem

Odgovor Napisal/-a prlek »

cinšpula napisal/-a:Iglo sem že velikokrat prestavljav in sem ugotovil da najbolje deluje na 3 zarezi od zgoraj. Ni mi pa jasno zakaj ima en moj prijatelj apn 6 in ma 42L bat pa se ful nekaj predelano pa mu vseeno dela z dizo 60?! Bivši sošolec pa ima original apn 7 in ima dizo 70 in iglo na 3. Zarezi. Ampak kolikor jaz vem so imeli apn-ji original dizo 60? Popravite če se motim. Svečko imam ngk b6hs in če se peljem do toliko kolikor še ne začne mukati je kavne barve ce pa peljem ful gas pa muka in je svečka presvetla.

lp
Glej igla ne igra ob polnem gasu nobene vloge. Iglo stelas do polovice gasa, pri polnem gasu pa ima glavno vlogo glavna soba. Ce pravis, da imas svecko presvetlo je problem da dobi motor prevec zraka, tudi mukanje je znacilno za prevec zraka. Poskusi nastelat zrak pa prosti tek, poglej ce ti vse dihta od filtra, uplinjaca, do kolena. Bolj ali manj bos se moral sam znajt, ker glede tega je hudo tu na pamet ugotovljat ker razlogov je lahko sto zakaj tebi ne dela.
Lp!
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: tomos apn 4 problem z delovanjem

Odgovor Napisal/-a Pich »

Če se prav spomnim je original diza 54.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
cinšpula
zariban cilinder
Prispevkov: 143
Pridružen: Ne Feb 08, 2015 4:34 pm

Re: tomos apn 4 problem z delovanjem

Odgovor Napisal/-a cinšpula »

Ja to vem da pri polnem plinu iglica nima več vloge ampak ce našraufam obrabljeno šobo in dizo 70 dela na polnem gasu normalno. Ce pa dam novo šobo iglice in ne spreminjam ničesar drugega in tudi pri enako ogretem motorju pa zečne mukati... to mi ni jasno. Drugače imam gumico zraka novo in vse dihtunge od vplinjača so nove.

Lahko pa dodam še slike original šobe (obrabljene) in nove.

Lp
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: tomos apn 4 problem z delovanjem

Odgovor Napisal/-a prlek »

cinšpula napisal/-a:Ja to vem da pri polnem plinu iglica nima več vloge ampak ce našraufam obrabljeno šobo in dizo 70 dela na polnem gasu normalno. Ce pa dam novo šobo iglice in ne spreminjam ničesar drugega in tudi pri enako ogretem motorju pa zečne mukati... to mi ni jasno. Drugače imam gumico zraka novo in vse dihtunge od vplinjača so nove.

Lahko pa dodam še slike original šobe (obrabljene) in nove.

Lp
Kar daj, pa kaj to mas bing uplinjac?
cinšpula
zariban cilinder
Prispevkov: 143
Pridružen: Ne Feb 08, 2015 4:34 pm

Re: tomos apn 4 problem z delovanjem

Odgovor Napisal/-a cinšpula »

Ja binga imam 12mm
Odgovori