Problematik-A35 targa

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Uporabniški avatar
A5f
glava cilindra
Prispevkov: 547
Pridružen: Ne Jul 18, 2010 8:04 pm
Kraj: Celje

Re: Problematik-A35 targa

Odgovor Napisal/-a A5f »

ponavadi kolikor imam jaz izkušenj z avtomatiki gre na a3 mašini težko zvon dol na a35 gre pa na roke
Jaka Pogačnik
batzajla
Prispevkov: 39
Pridružen: Ne Maj 18, 2014 6:54 pm

Re: Problematik-A35 targa

Odgovor Napisal/-a Jaka Pogačnik »

lepo uzameš abcigr u roke pa dol daš ne rabš nč toučt gor k sam poškuduješ kj...
Uporabniški avatar
tomosprinter18
zažgan bat
Prispevkov: 85
Pridružen: Ne Avg 11, 2013 10:05 pm
Kraj: Celje

Re: Problematik-A35 targa

Odgovor Napisal/-a tomosprinter18 »

jutri končno dobim toto zadevo
Jaka Pogačnik
batzajla
Prispevkov: 39
Pridružen: Ne Maj 18, 2014 6:54 pm

Re: Problematik-A35 targa

Odgovor Napisal/-a Jaka Pogačnik »

drgač nism zagovornik te metoda ampak ker sm polomu abcigr sm si zandč mogu pomagat z eno dilco pa sm jo dau med zvon pa blok pa gor mal s kladvam touku de je šlo dol... kaj se pa nardi če to večkrat delaš pa nevem ker tega ne prakticiram redno :)
Uporabniški avatar
si_me
auspuh
Prispevkov: 873
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 6:27 pm

Re: Problematik-A35 targa

Odgovor Napisal/-a si_me »

Nevem kake "abcigerje" imate in kaj delate, da se polomijo za eno sklopko z avtomatika snet :roll:
Uporabniški avatar
tomosprinter18
zažgan bat
Prispevkov: 85
Pridružen: Ne Avg 11, 2013 10:05 pm
Kraj: Celje

Re: Problematik-A35 targa

Odgovor Napisal/-a tomosprinter18 »

Evo dobil zadevico . zvon je sel lepo dol :) zdaj zvon se vrtiv levo v prazno ce pa gre v desno pa zraven poganja gred kar pomeni da v zvonu ni problema . na zobnikah 1/2 prestave menjalniku je tisti vprasaj . zdaj pa nwm kaj bi lahko blo sploh narobe ... Vrjetno ni podlozeno ze prej blo prav kar je pri meni problem da niti ne vem kje kaj podlozit ..

Pomoc?
Jaka Pogačnik
batzajla
Prispevkov: 39
Pridružen: Ne Maj 18, 2014 6:54 pm

Re: Problematik-A35 targa

Odgovor Napisal/-a Jaka Pogačnik »

si_me napisal/-a:Nevem kake "abcigerje" imate in kaj delate, da se polomijo za eno sklopko z avtomatika snet :roll:
sj nism reku de sm ga pr snemanj zvona zlomu... neki sm za cilkular delou pa sm ga poloku k je biu en kitajsk... drgač pa nemogoče zlomt če zvon dol jemleš
Uporabniški avatar
si_me
auspuh
Prispevkov: 873
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 6:27 pm

Re: Problematik-A35 targa

Odgovor Napisal/-a si_me »

tomosprinter18 napisal/-a:Evo dobil zadevico . zvon je sel lepo dol :) zdaj zvon se vrtiv levo v prazno ce pa gre v desno pa zraven poganja gred kar pomeni da v zvonu ni problema . na zobnikah 1/2 prestave menjalniku je tisti vprasaj . zdaj pa nwm kaj bi lahko blo sploh narobe ... Vrjetno ni podlozeno ze prej blo prav kar je pri meni problem da niti ne vem kje kaj podlozit ..

Pomoc?
Prej si lepo napisal da so hin lamele na sklopki kako pomoc se rabis? Obnovi sklopko prve prestave, ponavadi je tako da brez oblog se razsiri do konca in tako zatakne zato to je verjetno v brzini ostal. Sicer pa nalozi kako sliko ker na slepo ti nemoremo pomagat.
Podlozke pa si poglej v katalogu vsi avtomatiki A35 so isto podlozeni le pri kurblju pride kaksen malo bolj podlozen.
Uporabniški avatar
tomosprinter18
zažgan bat
Prispevkov: 85
Pridružen: Ne Avg 11, 2013 10:05 pm
Kraj: Celje

Re: Problematik-A35 targa

Odgovor Napisal/-a tomosprinter18 »

si_me : ja lamele so definitivno bile hin. Tiste imam že nove .
Slike bom naložil seveda .
Zanima me še zakaj mije prijemalo kurbl torej ko je motor vgasnil je kurbl nabilo okrog . To je še ena izmed tistih napak . Nažalost nisem neki mehanik ampak se trudim počasi vsaj neke delat .
Bom probal kurbl malo bolj podložit upam da bodo napake odpravljene .

hvala vsem
Uporabniški avatar
si_me
auspuh
Prispevkov: 873
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 6:27 pm

Re: Problematik-A35 targa

Odgovor Napisal/-a si_me »

Slika
Ko sestavljaš pazi da je ta zatič v jamici, zato utegne kurbl zabijati zadaj za zatičem mora bit še ena malo večja podložka. Drugače pa če mašina ni bila odpirana ti svetujem da ne podlagaš dodatno kurblja ker določen luft mora imet, da se zatič z zobki odmakne nazaj, lahko da je tudi preveč podložen..
Odgovori