problem s štantgasom

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
HighFlyer
auspuh lager
Prispevkov: 10
Pridružen: So Maj 03, 2014 8:29 pm

problem s štantgasom

Odgovor Napisal/-a HighFlyer »

Evo, da na kratko opisem težavo... kupil sem precej lepo ohranjen Rogov poni ekspres. Zadeva je zalaufala iz prve, kjub staremu bencinu in večletnem stanju. Po parih dneh fjakanja naokoli (seveda s frišno mešanco pa prepucamim fergom) sem ga postavi, na stojalo pa zalaufal in je motor takoj nabilo na največje obrate, da je treslo pol garaže. Če zabremzam zadnjo gumo, se obrati spustijo spet na normalo. Tudi pri vožnji motorček sam rine naprej ko se ustavim. Na mašini je Encrawi a83 ferg, nanovo prepucan. Ko sem razstavlal ročke sem ugotovil, da manjka majhen fedrček, ki (vsaj po moji teoriji :? ) drži humb za hladen vžig. Ampak ne verjamem da je problem tu, saj je zajla kjub nedelujočemu gumbu v redu, skoraj malce ohlapna.
Že vnaprej hvala za pomoč! :)

HF
Uporabniški avatar
Kamion
cilinder
Prispevkov: 1153
Pridružen: So Sep 17, 2011 1:39 pm
Kontakt:

Re: problem s štantgasom

Odgovor Napisal/-a Kamion »

Če nabija obrate, ti nekje vleče zrak, preveri vsa tesnila..
Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you - Jeremy Clarkson
HighFlyer
auspuh lager
Prispevkov: 10
Pridružen: So Maj 03, 2014 8:29 pm

Re: problem s štantgasom

Odgovor Napisal/-a HighFlyer »

Vse je, kot bi moglo bit. misliš da je problem v zajli? opazil sem tudi, da so pri centimetrskem hodu ročke od zaprte lege obrati višji kot pri popolnoma zaprti legi. Moped tudi težko užiga.
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5226
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: problem s štantgasom

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

če ti gumb za hladn vžig ne dela in je zajla ohlapna bo motor nabil obrate ker ko daš ročico v položaj za hladen zagon se obrati dvignejo.

probaj res počasi dodajat gas in boš vidu da v enem trenutnku obrati padejo na minimum (tam kjer bi moral gumb blokjrat ročko da ne gre bol nazaj)
HighFlyer
auspuh lager
Prispevkov: 10
Pridružen: So Maj 03, 2014 8:29 pm

Re: problem s štantgasom

Odgovor Napisal/-a HighFlyer »

automatic_7 napisal/-a:če ti gumb za hladn vžig ne dela in je zajla ohlapna bo motor nabil obrate ker ko daš ročico v položaj za hladen zagon se obrati dvignejo.

probaj res počasi dodajat gas in boš vidu da v enem trenutnku obrati padejo na minimum (tam kjer bi moral gumb blokjrat ročko da ne gre bol nazaj)

Gumb sem usposobil, manjkala je vzmet v ohisju rocke, sem jo recikliral iz enega kulija. Se vedno pri zaprtem gasu obrate bolj nabija kot pri centimetrskem hodu. Sumim, da je le zajla ohlapna :oops:
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5226
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: problem s štantgasom

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

HighFlyer napisal/-a:
Gumb sem usposobil, manjkala je vzmet v ohisju rocke, sem jo recikliral iz enega kulija. Se vedno pri zaprtem gasu obrate bolj nabija kot pri centimetrskem hodu. Sumim, da je le zajla ohlapna :oops:
ja nastavi zajlo da nebo ohlapna
pri teh encarwijih se štantgas štela z ohlapnostjo zajle, ker ferg nima nobenega vijaka za štantgas
HighFlyer
auspuh lager
Prispevkov: 10
Pridružen: So Maj 03, 2014 8:29 pm

Re: problem s štantgasom

Odgovor Napisal/-a HighFlyer »

automatic_7 napisal/-a:
HighFlyer napisal/-a:
Gumb sem usposobil, manjkala je vzmet v ohisju rocke, sem jo recikliral iz enega kulija. Se vedno pri zaprtem gasu obrate bolj nabija kot pri centimetrskem hodu. Sumim, da je le zajla ohlapna :oops:
ja nastavi zajlo da nebo ohlapna
pri teh encarwijih se štantgas štela z ohlapnostjo zajle, ker ferg nima nobenega vijaka za štantgas
Hja bi če bi šlo. če bovden privijem do konca na navoju pri ročki, mi ga pa ven iz utora začne metat ko spustim gas. zgleda da se je malce raztegnila zajla
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5226
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: problem s štantgasom

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

pri ročki moraš odvijat da je zajla manj ohlapna
Odgovori