cilinder simson vprašanja

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
folc
auspuh
Prispevkov: 818
Pridružen: So Okt 29, 2011 7:42 pm
Kraj: okolica Idrije

cilinder simson vprašanja

Odgovor Napisal/-a folc »

torej: pich mi je svetoval ta cilinder: https://www.akf-shop.de/en/simson/cylin ... cm/a-1218/
zdaj me pa zanima par stvari glede cilindra, čene bom pač uprašal trgovino. zanima me, če je ta cilinder s pušo? zanima me kako paše ta cilinder na tomos apn bloke? kako je s hodom? kako je s hlajenjem, ker ima napačno postavitev reber? ter ali je cilinder dovolj primeren za tunanje? hvala in lp
dizel sploh ne! :)
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: cilinder simson vprašanja

Odgovor Napisal/-a macula »

Kot vidis je cilinder 50cc in premera 38mm, sepravi naj bi imel enak hod kot tomos. Tudi če hod odstopa recimo 1mm, to nima veze, ker ce ga bos pilil, kanale prilagodis svojemu hodu, visino cilindra rešiš pa s podlaganjem oz struženjem.

Iz slike predvidevam da je cilinder aluminjast s pušo, tudi za tako ceno, dvomim, da ima nikasil.

Trgovino vprašaj samo še za razmak med vijaki ali delilni krog oz če ima kdo od soforumašev tak cilinder doma da ti pomeri. Pa tudi to ni problem, stare luknje zabiješ z alu palico ter zvrtaš nove.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: cilinder simson vprašanja

Odgovor Napisal/-a macula »

Za hlajenje ne skrbi, če bo težava, rešiš kot ima marcelo na minareli cilindru.

Za tunanje pa je primeren vsak cilinder ki ima le še kaj mesa okrog kanalov in da nima original kanalov že preveč faljenih.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Uporabniški avatar
koroman
predelana mašina
Prispevkov: 1875
Pridružen: Po Avg 31, 2009 10:44 pm
Kraj: zlatoličje - maribor

Re: cilinder simson vprašanja

Odgovor Napisal/-a koroman »

folc napisal/-a:torej: pich mi je svetoval ta cilinder: https://www.akf-shop.de/en/simson/cylin ... cm/a-1218/
zdaj me pa zanima par stvari glede cilindra, čene bom pač uprašal trgovino. zanima me, če je ta cilinder s pušo? zanima me kako paše ta cilinder na tomos apn bloke? kako je s hodom? kako je s hlajenjem, ker ima napačno postavitev reber? ter ali je cilinder dovolj primeren za tunanje? hvala in lp
če ti je pich svetoval verjamem da je vedel kaj je pisal... s hlajenjem je lahko zelo dobro ker cilinder malo obrežeš in ga spraviš pod prisilno hlajenje. za 31€ cilindra res ni škoda rezat.

glede tuninga pa tako kot ti je macula napisal. sicer pa daš teh 31€ pa si ga naročiš. če ne druga bo za svinčnike :)
The science of tuning.

viewtopic.php?f=14&t=15145
Uporabniški avatar
folc
auspuh
Prispevkov: 818
Pridružen: So Okt 29, 2011 7:42 pm
Kraj: okolica Idrije

Re: cilinder simson vprašanja

Odgovor Napisal/-a folc »

bom reskiral :)
dizel sploh ne! :)
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: cilinder simson vprašanja

Odgovor Napisal/-a macula »

Res nevem komu na čast bi ga šel rezat. Če je to racing zadeva, ni za po gozdu recimo, so hitrosti motorja dovolj velike da je hlajenje zagotovljeno brez da bi moral prisilno hladit. Če se recimo dmp70 cerarju s tistimi konji ter razne e90 mašine dovolj hladijo se bo pa tut ta.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Uporabniški avatar
folc
auspuh
Prispevkov: 818
Pridružen: So Okt 29, 2011 7:42 pm
Kraj: okolica Idrije

Re: cilinder simson vprašanja

Odgovor Napisal/-a folc »

macula napisal/-a:Res nevem komu na čast bi ga šel rezat. Če je to racing zadeva, ni za po gozdu recimo, so hitrosti motorja dovolj velike da je hlajenje zagotovljeno brez da bi moral prisilno hladit. Če se recimo dmp70 cerarju s tistimi konji ter razne e90 mašine dovolj hladijo se bo pa tut ta.
Tako, tudi ne vem kdo bo sapo dajal na roto disku
dizel sploh ne! :)
Odgovori