Problem Cilinder DMP -70cc

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
tomosprinter18
zažgan bat
Prispevkov: 85
Pridružen: Ne Avg 11, 2013 10:05 pm
Kraj: Celje

Problem Cilinder DMP -70cc

Odgovor Napisal/-a tomosprinter18 »

Imam en problem sicer imam cilinder DMP 70ccc in sesalno koleno iz gume , SIcer cilinder paše na moped sem vse priredil sesalno koleno gre glih pod motor ( na desni strani ) ampak moped mi ne vžge včasih teče bencin po desnem bloku na zunanji strani , elektriko mi je štelal mehanik ki se ukvarja z manjšimi predelamavi tak da iskra je prava in ob pravem času , imam tudi nov uplinjač YSN 21 , ampak ko hočem zakurblat moped mi ne vžge občasno da kakšen zvok da bi skoraj vžgal . Ali je možno da je sesalno koleno pod velikim nadklonom in gorivo ne teče gor ? Ali je uplinjač treba še kaj naštelat ?
Nwm no kaj je narobe

UUpam za pomoč
Priponke
in tole sesalno koleno
in tole sesalno koleno
Ta cilinder
Ta cilinder
Uporabniški avatar
koroman
predelana mašina
Prispevkov: 1875
Pridružen: Po Avg 31, 2009 10:44 pm
Kraj: zlatoličje - maribor

Re: Problem Cilinder DMP -70cc

Odgovor Napisal/-a koroman »

rekel bi, da s kolenom če je dobro pritrjena in zadihtana ne bi smelo bit nobenega problema tudi če je motor obrnjenna glavo. sama orientacija kolen nima take vloge pri delovanju, saj cilinder itak sam vleče zmes v podbatni prostor.

četi gorivo teče potem je kriv vplinjač in nič druga. poglej če se plovček ne zatika in če so cevke kot bi morale biti. kakšno maš pa dizo? okoli 85 bi mogla bit prava
The science of tuning.

viewtopic.php?f=14&t=15145
Uporabniški avatar
cerar
Mojster
Prispevkov: 1502
Pridružen: To Sep 22, 2009 5:26 pm

Re: Problem Cilinder DMP -70cc

Odgovor Napisal/-a cerar »

kakšna je svečka? s tem mislim, ali je suha ali zalita?
Probaj z drugo svečko, pa uporabi silikon pri montaži gumijastega kolena (da bo 100% tesnenje)
Live life at full throttle! :)
No cams... no valves... no problems 2STROKE!
Uporabniški avatar
tomosprinter18
zažgan bat
Prispevkov: 85
Pridružen: Ne Avg 11, 2013 10:05 pm
Kraj: Celje

Re: Problem Cilinder DMP -70cc

Odgovor Napisal/-a tomosprinter18 »

koroman napisal/-a:rekel bi, da s kolenom če je dobro pritrjena in zadihtana ne bi smelo bit nobenega problema tudi če je motor obrnjenna glavo. sama orientacija kolen nima take vloge pri delovanju, saj cilinder itak sam vleče zmes v podbatni prostor.

četi gorivo teče potem je kriv vplinjač in nič druga. poglej če se plovček ne zatika in če so cevke kot bi morale biti. kakšno maš pa dizo? okoli 85 bi mogla bit prava
Dizo mam 92 , ne plovček se ne zatika , že da vleče ampak me zanima ali zaradi prevelikega kota sploh potegne . Nwm JAVIM!
Uporabniški avatar
tomosprinter18
zažgan bat
Prispevkov: 85
Pridružen: Ne Avg 11, 2013 10:05 pm
Kraj: Celje

Re: Problem Cilinder DMP -70cc

Odgovor Napisal/-a tomosprinter18 »

cerar napisal/-a:kakšna je svečka? s tem mislim, ali je suha ali zalita?
Probaj z drugo svečko, pa uporabi silikon pri montaži gumijastega kolena (da bo 100% tesnenje)
Svečka je prvo bila Super bosna 80 , nato sem dal NGK 8ES. Bom uporabil silikon , Javim o napredku
Uporabniški avatar
koroman
predelana mašina
Prispevkov: 1875
Pridružen: Po Avg 31, 2009 10:44 pm
Kraj: zlatoličje - maribor

Re: Problem Cilinder DMP -70cc

Odgovor Napisal/-a koroman »

tomosprinter18 napisal/-a:
koroman napisal/-a:rekel bi, da s kolenom če je dobro pritrjena in zadihtana ne bi smelo bit nobenega problema tudi če je motor obrnjenna glavo. sama orientacija kolen nima take vloge pri delovanju, saj cilinder itak sam vleče zmes v podbatni prostor.

četi gorivo teče potem je kriv vplinjač in nič druga. poglej če se plovček ne zatika in če so cevke kot bi morale biti. kakšno maš pa dizo? okoli 85 bi mogla bit prava
Dizo mam 92 , ne plovček se ne zatika , že da vleče ampak me zanima ali zaradi prevelikega kota sploh potegne . Nwm JAVIM!
kot ni pomemben v kolikor je z lamelo vse ok. tukaj mora bit nekaj z elektriko ali pa z fergazerjem
The science of tuning.

viewtopic.php?f=14&t=15145
Uporabniški avatar
cerar
Mojster
Prispevkov: 1502
Pridružen: To Sep 22, 2009 5:26 pm

Re: Problem Cilinder DMP -70cc

Odgovor Napisal/-a cerar »

tut če bi vleklo zrak, bi motor zalaufal, le deloval nebi pravilno

kot je koroman napisal, uplinjač ali pa vžig
Live life at full throttle! :)
No cams... no valves... no problems 2STROKE!
nocni voznik
glava cilindra
Prispevkov: 641
Pridružen: Če Avg 18, 2011 9:23 pm
Kraj: domžale

Re: Problem Cilinder DMP -70cc

Odgovor Napisal/-a nocni voznik »

si že probu uplinjač razdret? k pri ysnjih je dostrak plovček problem k js sm meu z ysnjom podobne probleme
Odgovori