Izguba moči pri Tomos Flexer-ju. Razlog?

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Uporabniški avatar
koroman
predelana mašina
Prispevkov: 1875
Pridružen: Po Avg 31, 2009 10:44 pm
Kraj: zlatoličje - maribor

Re: Izguba moči pri Tomos Flexer-ju. Razlog?

Odgovor Napisal/-a koroman »

jaz bi rekel da z menjalnikom ni nič narobe in da je problem v termičnem delu motorja. sicer jetežko rečt kaj je problem ampak glede na to da sta pri hiši dva flexerja pa ja nebi smel bit noben problem. na tvojem mestu bi iz bratovega vzel še fergezer in pogledal kako ima nastavljen vžig. preglej pa tudi da si vsi vijaki dobro zategnjeni in da so vse dihtunge cele - po potrebi zamenjaj. nič sparat ker se ne splača
The science of tuning.

viewtopic.php?f=14&t=15145
Mopedistt
auspuh lager
Prispevkov: 22
Pridružen: Če Nov 06, 2014 12:22 am

Re: Izguba moči pri Tomos Flexer-ju. Razlog?

Odgovor Napisal/-a Mopedistt »

No imam zdaj video, da lahko vidite, ampak ne vem, kako ga naj naložim tukaj, ker kolikor sem seznanjen oziroma kolikor vidim, te možnosti tukaj ni na voljo. Kaj naj zdaj??
Zadnjič spremenil Mopedistt, dne Če Nov 13, 2014 4:39 am, skupaj popravljeno 1 krat.
Mopedistt
auspuh lager
Prispevkov: 22
Pridružen: Če Nov 06, 2014 12:22 am

Re: Izguba moči pri Tomos Flexer-ju. Razlog?

Odgovor Napisal/-a Mopedistt »

koroman napisal/-a:jaz bi rekel da z menjalnikom ni nič narobe in da je problem v termičnem delu motorja. sicer jetežko rečt kaj je problem ampak glede na to da sta pri hiši dva flexerja pa ja nebi smel bit noben problem. na tvojem mestu bi iz bratovega vzel še fergezer in pogledal kako ima nastavljen vžig. preglej pa tudi da si vsi vijaki dobro zategnjeni in da so vse dihtunge cele - po potrebi zamenjaj. nič sparat ker se ne splača
Kar se tiče vplinjača, so vsi vijaki gotovo zategnjeni. Kar se tiče pa tesnil, pa ne vem, katera tesnila točno si imel v mislih. Sicer pa ko boš videl oziroma slišal na videu, boš lahko natančneje povedal. Ker na pamet je težko povedati. Treba je videti oziroma slišati. Samo ne vem, kako ga naj naložim. Pomoč?
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Izguba moči pri Tomos Flexer-ju. Razlog?

Odgovor Napisal/-a Pich »

Prijavi se na youtube, naloži video in nam prilepi link.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Mopedistt
auspuh lager
Prispevkov: 22
Pridružen: Če Nov 06, 2014 12:22 am

Re: Izguba moči pri Tomos Flexer-ju. Razlog?

Odgovor Napisal/-a Mopedistt »

Mopedistt
auspuh lager
Prispevkov: 22
Pridružen: Če Nov 06, 2014 12:22 am

Re: Izguba moči pri Tomos Flexer-ju. Razlog?

Odgovor Napisal/-a Mopedistt »

No sem zdaj v glavnem odprl mašino in videl, da so izgubi moči razlog razmajani zobniki. Imam pa en problem zdaj s sklopko, ki jo hočem odšravfati, in sicer me zanima: ali je potrebno odpreti še drugo stran mašine, da se jo nekako prime z drugim ključem še na tisti strani, ali kako?? Ker se namreč vrti in se jo zato ne da odšravfati. Kaj naj naredim oz. kako se sklopka odšravfa??
Uporabniški avatar
koroman
predelana mašina
Prispevkov: 1875
Pridružen: Po Avg 31, 2009 10:44 pm
Kraj: zlatoličje - maribor

Re: Izguba moči pri Tomos Flexer-ju. Razlog?

Odgovor Napisal/-a koroman »

zobniki so vedno razmajani ker jih naeni strani drži dekl motorja nadrugi strani pa blok. sklopko odšraufaš s posebnim orodjem ki ti jo blikora. zgleda nekaj takega kot orodje za menjavo plošč na brusilki. jaz sem si naredil svoj pripomoček in deluje :)

lahko tudi zablokiraš magnet ampak če boš štorat lahko uničiš glavno gred.

drugače pa na posnetku nič posebnega - navadna mašina ki ni dobro nastavljena, ker ne gre ali pa ne znaš. v vsakem primeru bo treba preizkušat zrazličnimi nastavitvami. raje kot sklopko preglej izpuh, vplinjač, svečko (!!) in tesnilo na glavi cilindra
The science of tuning.

viewtopic.php?f=14&t=15145
Mopedistt
auspuh lager
Prispevkov: 22
Pridružen: Če Nov 06, 2014 12:22 am

Re: Izguba moči pri Tomos Flexer-ju. Razlog?

Odgovor Napisal/-a Mopedistt »

koroman napisal/-a:zobniki so vedno razmajani ker jih naeni strani drži dekl motorja nadrugi strani pa blok. sklopko odšraufaš s posebnim orodjem ki ti jo blikora. zgleda nekaj takega kot orodje za menjavo plošč na brusilki. jaz sem si naredil svoj pripomoček in deluje :)

lahko tudi zablokiraš magnet ampak če boš štorat lahko uničiš glavno gred.

drugače pa na posnetku nič posebnega - navadna mašina ki ni dobro nastavljena, ker ne gre ali pa ne znaš. v vsakem primeru bo treba preizkušat zrazličnimi nastavitvami. raje kot sklopko preglej izpuh, vplinjač, svečko (!!) in tesnilo na glavi cilindra
To je res, ampak pri meni so toliko, da se en zobnik dotika sklopke in brusi po njej, kar pa čisto dvomim da je normalno...

Da ni slučajno to radapciger?? Ne vem, če se po slovensko tudi tako reče ampak sem videl da Srbi temu pravijo tako...

Izpuh je vredu, ker je sicer še bolj čist kot pri bratovem, ker sva ga na njegovem poskusila in mu je šel motor še celo bolje, potem vplinjač je ves prečiščen, svečka je tudi ok, ker sem poskusil z novo in je bilo isto, ter tesnilo na cilindru pa tudi naj bi bilo ok, tako da mislim, da so neki ležaji šli tukaj pri mašini, pri zobnikih, ker toliko vseeno ne smejo biti razmajani, da brusijo po sklopki...
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Izguba moči pri Tomos Flexer-ju. Razlog?

Odgovor Napisal/-a Pich »

Po posnetku sodeč je krivec za izgubo moči uplinjač ( sčisti zračni filter)
.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Mopedistt
auspuh lager
Prispevkov: 22
Pridružen: Če Nov 06, 2014 12:22 am

Re: Izguba moči pri Tomos Flexer-ju. Razlog?

Odgovor Napisal/-a Mopedistt »

Pich napisal/-a:Po posnetku sodeč je krivec za izgubo moči uplinjač ( sčisti zračni filter)
.
Samo imam iztaknjen filter, zato ima takšen zvok.. Da več zraka notri potegne, da mi gre hitreje...
30, 35, ob zelo vroči mašini tudi blizu 45 km/h.
Odgovori