Izguba moči pri Tomos Flexer-ju. Razlog?

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Mopedistt
auspuh lager
Prispevkov: 22
Pridružen: Če Nov 06, 2014 12:22 am

Izguba moči pri Tomos Flexer-ju. Razlog?

Odgovor Napisal/-a Mopedistt »

Lep pozdrav!

Imam Tomos Flexer-ja in me sicer zanima, kaj bi lahko bil razlog za izgubo moči, glede na to, da je vse prečiščeno in pregledano. Namreč motor nima moči kakršno je imel, ko sem ga kupil oziroma kot prej, ko sem ga vedno prečistil, oziroma prečistil mašino, in zdaj me zanima, kaj bi lahko bil razlog. Mimogrede, v mašini se sicer zelo sliši nek zobnik, ki se glasno zavrti oziroma glasno se sliši, ko rineš motor vzvratno, in na mestu, ko daš gas ga lahko držiš in te ne more potegniti oziroma te ne bo potegnil, kar je prej lahko in si ga tako rekoč komaj zadržal, zdaj pa to lahko storiš brez problema, kajti sploh ne potegne, ampak samo žge se na mestu, če ga tako držiš. Skratka nima tako rekoč nobene moči, kar me zelo moti, ker se mi pozna tudi na hitrosti. Sicer gre okoli 30 km/h, prej je pa šel tudi čez 40 km/h (z iztaknjenim filtrom). Kaj bi to lahko bilo? Sicer nisem ravno zelo vešč o takšnih stvareh, zato sem prišel vprašati na ta forum, ker mi nobeden ne zna povedati, mašino pa nočem odpirati dokler ne vem, kaj je razlog za izgubo moči, da je ne bi po nepotrebnem odpiral in si tratil čas zaman. Bil bi zelo vesel, če bi lahko dobil odgovor čim prej. Najlepša hvala v naprej, če bo kdo vedel razlog.
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Izguba moči pri Tomos Flexer-ju. Razlog?

Odgovor Napisal/-a Pich »

Mopedistt napisal/-a:Lep pozdrav!

Imam Tomos Flexer-ja in me sicer zanima, kaj bi lahko bil razlog za izgubo moči, glede na to, da je vse prečiščeno in pregledano. Namreč motor nima moči kakršno je imel, ko sem ga kupil oziroma kot prej, ko sem ga vedno prečistil, oziroma prečistil mašino, in zdaj me zanima, kaj bi lahko bil razlog. Mimogrede, v mašini se sicer zelo sliši nek zobnik, ki se glasno zavrti oziroma glasno se sliši, ko rineš motor vzvratno, in na mestu, ko daš gas ga lahko držiš in te ne more potegniti oziroma te ne bo potegnil, kar je prej lahko in si ga tako rekoč komaj zadržal, zdaj pa to lahko storiš brez problema, kajti sploh ne potegne, ampak samo žge se na mestu, če ga tako držiš. Skratka nima tako rekoč nobene moči, kar me zelo moti, ker se mi pozna tudi na hitrosti. Sicer gre okoli 30 km/h, prej je pa šel tudi čez 40 km/h (z iztaknjenim filtrom). Kaj bi to lahko bilo? Sicer nisem ravno zelo vešč o takšnih stvareh, zato sem prišel vprašati na ta forum, ker mi nobeden ne zna povedati, mašino pa nočem odpirati dokler ne vem, kaj je razlog za izgubo moči, da je ne bi po nepotrebnem odpiral in si tratil čas zaman. Bil bi zelo vesel, če bi lahko dobil odgovor čim prej. Najlepša hvala v naprej, če bo kdo vedel razlog.
Verjetno imaš zamašeno krivino izpuha.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Uporabniški avatar
tomosjakarac
glava cilindra
Prispevkov: 695
Pridružen: Ne Jul 29, 2012 10:32 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Izguba moči pri Tomos Flexer-ju. Razlog?

Odgovor Napisal/-a tomosjakarac »

Pich napisal/-a:
Mopedistt napisal/-a:Lep pozdrav!

Imam Tomos Flexer-ja in me sicer zanima, kaj bi lahko bil razlog za izgubo moči, glede na to, da je vse prečiščeno in pregledano. Namreč motor nima moči kakršno je imel, ko sem ga kupil oziroma kot prej, ko sem ga vedno prečistil, oziroma prečistil mašino, in zdaj me zanima, kaj bi lahko bil razlog. Mimogrede, v mašini se sicer zelo sliši nek zobnik, ki se glasno zavrti oziroma glasno se sliši, ko rineš motor vzvratno, in na mestu, ko daš gas ga lahko držiš in te ne more potegniti oziroma te ne bo potegnil, kar je prej lahko in si ga tako rekoč komaj zadržal, zdaj pa to lahko storiš brez problema, kajti sploh ne potegne, ampak samo žge se na mestu, če ga tako držiš. Skratka nima tako rekoč nobene moči, kar me zelo moti, ker se mi pozna tudi na hitrosti. Sicer gre okoli 30 km/h, prej je pa šel tudi čez 40 km/h (z iztaknjenim filtrom). Kaj bi to lahko bilo? Sicer nisem ravno zelo vešč o takšnih stvareh, zato sem prišel vprašati na ta forum, ker mi nobeden ne zna povedati, mašino pa nočem odpirati dokler ne vem, kaj je razlog za izgubo moči, da je ne bi po nepotrebnem odpiral in si tratil čas zaman. Bil bi zelo vesel, če bi lahko dobil odgovor čim prej. Najlepša hvala v naprej, če bo kdo vedel razlog.
Verjetno imaš zamašeno krivino izpuha.
preveri tudi zamašenost izpušnega kanala ;)
Mopedistt
auspuh lager
Prispevkov: 22
Pridružen: Če Nov 06, 2014 12:22 am

Re: Izguba moči pri Tomos Flexer-ju. Razlog?

Odgovor Napisal/-a Mopedistt »

Na žalost ni to. Že pregledan oz. prečiščen ves cilinder in preverjeni batni obročki. Prej je bilo vedno to krivo in sem očistil izpušni kanal pa je bilo v redu, zdaj pa ni tako. Edino kar še ni preverjeno je glavni del mašine. Zdi se mi da je tukaj problem, vendar ne vem, kaj točno bi lahko bilo, ker tam še nisem nikoli odpiral, tako da tukaj ne vem ravno veliko in ravno zaradi tega sem prišel vprašati na ta forum, da ne bi kaj pokvaril zaradi svoje nevednosti.
Uporabniški avatar
tomosjakarac
glava cilindra
Prispevkov: 695
Pridružen: Ne Jul 29, 2012 10:32 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Izguba moči pri Tomos Flexer-ju. Razlog?

Odgovor Napisal/-a tomosjakarac »

Mopedistt napisal/-a:
ampak samo žge se na mestu, če ga tako držiš.
da ne tebi sklopka slučajno drsi....praviš, da obrate ima samo naprej ne gre?
Mopedistt
auspuh lager
Prispevkov: 22
Pridružen: Če Nov 06, 2014 12:22 am

Re: Izguba moči pri Tomos Flexer-ju. Razlog?

Odgovor Napisal/-a Mopedistt »

Možno je, da je to. Ja, obrate ima in normalno gre, ampak moči oziroma pospeška z mesta nima, in ga lahko držiš brez problema, ko daš gas. Je pa sicer že od novega prestavljanje počasno. Na primer brat ima isti motor in mu v sekundi oziroma takoj, ko daš gaš že tudi prestavi v drugo prestavo, pri mojemu pa rabi malo dalj časa, ampak menim, da je to normalno, kajti prej, ko sklopka ni drsela (če je to razlog) je vseeno imel moč ne glede na počasno prestavljanje. Skratka sklopka drsi? To je razlog?
Uporabniški avatar
tomosjakarac
glava cilindra
Prispevkov: 695
Pridružen: Ne Jul 29, 2012 10:32 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Izguba moči pri Tomos Flexer-ju. Razlog?

Odgovor Napisal/-a tomosjakarac »

Mopedistt napisal/-a:Možno je, da je to. Ja, obrate ima in normalno gre, ampak moči oziroma pospeška z mesta nima, in ga lahko držiš brez problema, ko daš gas. Je pa sicer že od novega prestavljanje počasno. Na primer brat ima isti motor in mu v sekundi oziroma takoj, ko daš gaš že tudi prestavi v drugo prestavo, pri mojemu pa rabi malo dalj časa, ampak menim, da je to normalno, kajti prej, ko sklopka ni drsela (če je to razlog) je vseeno imel moč ne glede na počasno prestavljanje. Skratka sklopka drsi? To je razlog?
poskusi posneti en posnetek s kakovostnim zvokom da vidimo/slišimo situacijo....da ne boš brez veze razdiral motorja ;)
Mopedistt
auspuh lager
Prispevkov: 22
Pridružen: Če Nov 06, 2014 12:22 am

Re: Izguba moči pri Tomos Flexer-ju. Razlog?

Odgovor Napisal/-a Mopedistt »

Bom takoj, ko utegnem. Sicer pa mislim, da bo tako ali tako zagotovo treba odpreti mašino, ker menim, da je nekaj tu problem, kot sem že na začetku povedal za tisti zvok v mašini, bom tudi to posnel. L.p.
Uporabniški avatar
koroman
predelana mašina
Prispevkov: 1875
Pridružen: Po Avg 31, 2009 10:44 pm
Kraj: zlatoličje - maribor

Re: Izguba moči pri Tomos Flexer-ju. Razlog?

Odgovor Napisal/-a koroman »

probaj zamenjat izpuh z bratovim pa boš videl če je kriv izpuh. vse kar si napisal že kaže na to. kako pa si ga "čistil"? kaj tankaš?
The science of tuning.

viewtopic.php?f=14&t=15145
Mopedistt
auspuh lager
Prispevkov: 22
Pridružen: Če Nov 06, 2014 12:22 am

Re: Izguba moči pri Tomos Flexer-ju. Razlog?

Odgovor Napisal/-a Mopedistt »

Sem že poskusil vse te trike in je bilo isto. Odvisno kaj oziroma kje, kako sem ga čistil... Sicer tankam 95-ko ter dajem 2% oziroma 2 decilitra bixxol-ovega olja na 10l bencina (bixxol-ovo mineralno olje od OMW-a za dvotaktne motorje). Ampak bencin gotovo nima nobene veze, ker brat isto tanka in nima teh težav, ki bi jih moral imeti v primeru, da je to narobe oziroma problem.
Odgovori