zarjavel motor

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
sandi125
zariban cilinder
Prispevkov: 121
Pridružen: Sr Maj 23, 2012 9:17 pm

zarjavel motor

Odgovor Napisal/-a sandi125 »

motor sem pral s štafiksom. Pri tem sem zaprl vse luknje, vendar kot izgleda ne dovolj. Po tem je motor stal cca. 1 mesec. Ko sem ga montiral nazaj, se ni zavrtel niti 1mm. Zdaj sem ga končno uspel premaknit, tako da gre gor in dol, vendar le s težavo in samo tako da vrtim vetrnico s velikim ključem.

Kako se rešit rje brez razstavljanja? Eni pravijo s coca-colo, drugi z zavorno tekočino, tretji s sprejem za navoje,....
Uporabniški avatar
cerar
Mojster
Prispevkov: 1502
Pridružen: To Sep 22, 2009 5:26 pm

Re: zarjavel motor

Odgovor Napisal/-a cerar »

ne bit šalabajzer pa razdri motor in ustrezno saniraj

moj nasvet..
Live life at full throttle! :)
No cams... no valves... no problems 2STROKE!
Uporabniški avatar
Bohorc
kriva felna
Prispevkov: 61
Pridružen: To Mar 25, 2014 10:39 pm

Re: zarjavel motor

Odgovor Napisal/-a Bohorc »

Se stinjam z @cerar-jem. V tem prispevku je lep primerek, kako se reši agregat (v tem primeru se je vrtel), je bil pa kljub temu v katastrofalnem stanju in drugega, kot popolna obnova niti ni prišla v upoštev ;)
gasper mahkota
vplinjač
Prispevkov: 342
Pridružen: Pe Maj 28, 2010 8:37 am
Kraj: bliZ Domžal

Re: zarjavel motor

Odgovor Napisal/-a gasper mahkota »

Drugič po pranju vedno zalavfaj motor in se zapelji kaksen krog, da se motor segreje na delovno temperaturo.
sandi125
zariban cilinder
Prispevkov: 121
Pridružen: Sr Maj 23, 2012 9:17 pm

Re: zarjavel motor

Odgovor Napisal/-a sandi125 »

Zamenjal obročke in lepo laufa. Vendar je problem s sklopko saj mi ne prijema. Isto kot pri batu zaradi pranja in stanja motorja. Ročka gre zelo narahlo ročica sklopke se premika
Uporabniški avatar
Bohorc
kriva felna
Prispevkov: 61
Pridružen: To Mar 25, 2014 10:39 pm

Re: zarjavel motor

Odgovor Napisal/-a Bohorc »

sandi125 napisal/-a:Zamenjal obročke in lepo laufa. Vendar je problem s sklopko saj mi ne prijema. Isto kot pri batu zaradi pranja in stanja motorja. Ročka gre zelo narahlo ročica sklopke se premika
Jo bo treba razdret, očistiti in sestaviti nazaj. Priporočam menjavo lamel. Če sklopke nisi še nikoli razdiral si dobro oglej kako je sestavljena... ;)
sandi125
zariban cilinder
Prispevkov: 121
Pridružen: Sr Maj 23, 2012 9:17 pm

Re: zarjavel motor

Odgovor Napisal/-a sandi125 »

Razdiranje obvezno ali bo čez čas popustila? Ker zdaj že menjava zvok ko stisnem ročko
sandi125
zariban cilinder
Prispevkov: 121
Pridružen: Sr Maj 23, 2012 9:17 pm

Re: zarjavel motor

Odgovor Napisal/-a sandi125 »

Rešeno. Še bolj je trebalo našpanat zajlo
sandi125
zariban cilinder
Prispevkov: 121
Pridružen: Sr Maj 23, 2012 9:17 pm

Re: zarjavel motor

Odgovor Napisal/-a sandi125 »

Zdaj me pa zanima zakaj mi po kakšnem 20s laufanju crkne. Ko pihnem v cevko za zračenje rezervoarja goriva ponovno ista zgodba. Kot da bi se ustvarjal nadtlak in gorivo ne pride v fergazer....
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: zarjavel motor

Odgovor Napisal/-a macula »

Lahko je pipca zamašena in ne dotaka dovolj bencina, isto cevka ali filterček na frgazarju..
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Odgovori