piaggio bravo, ni obratov

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
sparkstone
auspuh lager
Prispevkov: 3
Pridružen: Ne Avg 24, 2014 4:58 pm

piaggio bravo, ni obratov

Odgovor Napisal/-a sparkstone »

Zdravo, mene pa zanima kakšen bi lahko biu razlog da mi mašina normalno laufa v prostem teku, užge v prvo ko pa dam gas ga šteka, ne pride na obrate in kdaj poči iz karburatorja.. sem štimau platine, čistiu karburator se igrau s kabli..
Hvala za pomoč.
Uporabniški avatar
jerc
vplinjač
Prispevkov: 256
Pridružen: Pe Avg 09, 2013 2:14 pm
Kraj: Gorenja vas

Re: piaggio bravo, ni obratov

Odgovor Napisal/-a jerc »

lahko slaba svečka, prevelika diza ali pa preveč dvignjena igla v uplinjaču (če si to kaj spreminjal)...lahko je tudi zapacan zračni filter.
sparkstone
auspuh lager
Prispevkov: 3
Pridružen: Ne Avg 24, 2014 4:58 pm

Re: piaggio bravo, ni obratov

Odgovor Napisal/-a sparkstone »

sem menjau svečko, probal z manjšo dizo in z drugim karburatorjem.. nima igle ima ploščato stvar za dotok bencina in tudi to sem probal naštimat in ni ratalo minimum pa ne pomaga nič ubistvu ga vrtim v prazno.. je možno da je kaj v mašini šlo? sem dal dol magnet in okoli ni nič mastno druge stani pa nisem šraufau
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: piaggio bravo, ni obratov

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

če seka čez vplinjač to pomeni da je vžig narobe nastavljen ker prižge ob napačnem času
sparkstone
auspuh lager
Prispevkov: 3
Pridružen: Ne Avg 24, 2014 4:58 pm

Re: piaggio bravo, ni obratov

Odgovor Napisal/-a sparkstone »

platine sem nastavljal z listki.. je res da sem imel 0.5 mm in ne 0.45 ampak da bi to nardilo tako razliko?
bom probau še enkrat naštimat pred mrtvo točko bata.
petko
kriva felna
Prispevkov: 72
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 4:41 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: piaggio bravo, ni obratov

Odgovor Napisal/-a petko »

sparkstone napisal/-a:platine sem nastavljal z listki.. je res da sem imel 0.5 mm in ne 0.45 ampak da bi to nardilo tako razliko?
bom probau še enkrat naštimat pred mrtvo točko bata.
Meni je pri ciaotu ko sem se vozil z polnim gasom pokalo. Ko sem zamenjal vžig je bil problem rešen. Je pa res da na ciaotu nisem imel original izpuha in je mi je ciao šel okoli 50km/h. So pa motorji od ciaov in bravov enake.
Odgovori