Puch Pony express E50 mašina težava

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
kavl
auspuh lager
Prispevkov: 11
Pridružen: Po Jul 07, 2014 10:21 pm
Kraj: Poljane nad Šk. Loko

Puch Pony express E50 mašina težava

Odgovor Napisal/-a kavl »

Pozdravljeni,

imam nekaj vprašanj..

Nečak obnavlja pucha jaz pa mu pomagam z nasveti saj to dela prvič. Malo hecno je da tudi jaz še nikoli nisem rihtal pucha, samo tomose.

Tako da se nama je sedaj na koncu malo zataknilo.

1. Pri zajli za dekompresor. Tam ko pride na mašino in je en vzvod (spodaj je sklopka verjetno mašine ni podiral). No tisti vzvod ne znava dat gor. Vzmet ki je spodaj bi se morala zatakniti spodaj v luknjo zgoraj pa na vzvod. Ampak tega spraviti skupaj oz. toliko napeti--nemogoče. Verjetno delava nekaj narobe. Kakšna ideja, morda slika kako mora biti?

2. Na vrhu mašine, na koncu pod gištelom je ena luknjica-oddušek ali nekaj podobnega. Bi moralo biti to s čim zaprto?

3. Kje se dolije olje? Bral sem da je treba pri sklopki odviti vijak in da more biti nivo olja do roba oz. nekaj podobnega. Ne vem pa kje naliti? Morda skozi prej omenjeni oddušek?

Hvala za pomoč,
lep dan,
Grega
Uporabniški avatar
mojko
auspuh lager
Prispevkov: 4
Pridružen: So Sep 29, 2012 10:45 am
Kraj: čepovan

Re: Puch Pony express E50 mašina težava

Odgovor Napisal/-a mojko »

pozdravljen
kot sem zastopil sta ročico aluminjasto na kateri prideta zajli sklopke in dekompresorja snela dol,to brez mašine podret je zelo težko spravit skupaj že če imaš prakso,če imasta mašino z dvodelnim blokom motorja ga bosta morala odpret,ča pa je mašina novejša trodelni blok pa odvijeta samo pokrov sklopke in bo enostavno zložit
luknjico pustite na miru ker jo tovarna ni zastonj delala ;)
za dolit olje imata na desni strani vijak če je trodelni blok je vijak na pokrovu poševno navit,če pa je dvodelna mašina pa imata prav tako na desni strani 2 vijaka eden spodnji je level olja na vrhu pa se doliva
kavl
auspuh lager
Prispevkov: 11
Pridružen: Po Jul 07, 2014 10:21 pm
Kraj: Poljane nad Šk. Loko

Re: Puch Pony express E50 mašina težava

Odgovor Napisal/-a kavl »

je***********rrr torej sem naredil pravo s*anje če sem prav razumel. Nič bom poskusil dati dol pokrov sklopke. Samo ni mi logično da bi bilo tako težko natakniti tisto stvar nazaj? Bom poskusil, mogoče še poslikam, hvala za pomoč, se priporočam.


Edit: za luknjico sem vprašal zato, ker je bila mašina prej v stanju z dodano vrednostjo (beri 3 kg svinjarije), moped kot komplet je bil tudi v slabem stanju in se mi ni niti sanjalo ali je tam kaj odletelo ali je res tako. Hvala za info..
kavl
auspuh lager
Prispevkov: 11
Pridružen: Po Jul 07, 2014 10:21 pm
Kraj: Poljane nad Šk. Loko

Re: Puch Pony express E50 mašina težava

Odgovor Napisal/-a kavl »

evo sem poskusil. Snel sem pokrov, sestavil nazaj (z veliko truda). Sedaj pa se ročica premakne samo za kakšen cm iz prvotnega položaja, kar pa spet ni v redu. Kje sem naredil napako?

Hvala, lp
Odgovori