Rožljanje v agregatu A52/A55 avtomatik

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Cestnikolega
auspuh lager
Prispevkov: 8
Pridružen: Po Jul 28, 2014 11:57 pm

Rožljanje v agregatu A52/A55 avtomatik

Odgovor Napisal/-a Cestnikolega »

Pozdravljeni!
Pred kratkim sem kupil Tomosa Streetmate dvostopenjskega avtomatika A52 in kmalu (po 700 kilometrih) so se mi začeli pojavljati neki čudni zvoki (rožljanje), ki prihajajo iz agregata, sklepam da iz menjalnika vendar ne morem točno določiti od kod(?morda sklopka druge prestave?).
Čudno rožljanje pa se mi pojavi kadar spustim gas ko je moped v drugi prestavi(takrat je najhujše), ko imam gas kjerkoli znotraj druge prestave je rožljanje malo bolj znosno.. če pa tiščim v drugi prestavi gas do konca-takrat zveni kot da se nekaj podrgne na vsak obrat kolesa vendar je komaj zaznavno.
Kadar spustim gas pa zveni in se čuti kot da nekaj trokira in se glasno drgne in rožlja.
Moped med prestavljanjem tudi ne "zdrsne" v drugo prestavo, temveč moram gas spustiti na pol in ga počasi dodati nazaj, ker drugače prestavlja dooolgo časa.
Naj dodam tudi da je rožljanje bolj zamolklo in včasih ga celo ni kadar spustim gas ob začetku vzpona po klancu navzgor.
Še bolj pred kratkim se je ta problem še poslabšal in zvok rožljanja je še bolj glasen in prisoten tudi skozi celo drugo prestavo med vožnjo, razen takrat ko je gas odprt do konca je zvok nekoliko utišan.
Sedaj je moped parkiran, da se problem ne bi poslabšal.
V prostem teku in pa v prvi prestavi ni problemov in ni zvokov.
Namen imam tudi podreti sklopki in pogledati če je znotraj njiju kaj narobe, vendar rabim malo usmeritve, da ne bom v brezveze razstavljal.
Pokrov menjalnika sem tudi že imel snet, ker sem najprej sumil ležaje, vendar so ti v redu.

Zaradi vseh simptomov sumim sklopko druge prestave, vendar je možno da problemi niso povezani med sabo.
Naj vas opomnim da moped ni bil vzdrževan kot bi moral biti. Prejšnja lastnika sta zamenjala samo gumi, nepravilno odstranila oljno črpalko in moped zgolj tankala in vozila ter imela vstavljeno napačno svečko. Poraba je bila krepko preko 4L in sumim da se je zato prodajal... vendar to je debata za drugo temo. Moped ima 7500km in je letnik 2004.
Ima kdo kakšne izkušnje s tem in kje vi mislite da je problem? In če je v drugi sklopki, kaj bi lahko bilo to in zakaj se pojavi?
Hvala za pomoč in nasvete! :) Upam da je razumljivo in nisem napisal prevelike zmešnjave.
Aljaž555
vplinjač
Prispevkov: 363
Pridružen: So Jan 25, 2014 8:27 am

Re: Rožljanje v agregatu A52/A55 avtomatik

Odgovor Napisal/-a Aljaž555 »

Ja enako se je obnašal moj ko je imel popolnoma uničen zobnik 1 prestave bol si navil gas bolj je rožljalo samo da se je to meni naredilo na 1.prestavi in ne na 2.kot pri tebi odpri desni pokrov kjer je menjalnik in poglej če je tam vse vredu(zobniki,sklopka...) potem gremo pa s tam naprej.
Cestnikolega
auspuh lager
Prispevkov: 8
Pridružen: Po Jul 28, 2014 11:57 pm

Re: Rožljanje v agregatu A52/A55 avtomatik

Odgovor Napisal/-a Cestnikolega »

Pogledal sem v menjalnik in problem je bil v tem da sem dal podložke na napačna mesta gor.
Kdo bi si mislil da lahko to tako zelo hrešči....
Odgovori