Odtrgana kela na šalčki od sklopke

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
arkas
zariban cilinder
Prispevkov: 149
Pridružen: Po Avg 09, 2010 5:48 pm

Odtrgana kela na šalčki od sklopke

Odgovor Napisal/-a arkas »

Med vožnjo mi je odtrgalo kelo na šalčki od sklopke.
Problem je sledeč in sicer ne morem odtegnit vijaka, ker se šalčke ne da fiksirat in se vse vrti v prazno.
Ima mogoče kdo kakšno idejo kako bi odtegnil vijak?
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1229
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Odtrgana kela na šalčki od sklopke

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Probaj v drugo stran (če že nisi) in z pnevmatsko pištolo.
arkas
zariban cilinder
Prispevkov: 149
Pridružen: Po Avg 09, 2010 5:48 pm

Re: Odtrgana kela na šalčki od sklopke

Odgovor Napisal/-a arkas »

Pištole žal nimam tako da se bom moral nekak znajti na ključ. Vem da se ta vijak odteguje na desno oz. je levosučni toda nikakor ne morem fikserat gredi da bi odtegnil vijak.
Uporabniški avatar
Kamion
cilinder
Prispevkov: 1153
Pridružen: So Sep 17, 2011 1:39 pm
Kontakt:

Re: Odtrgana kela na šalčki od sklopke

Odgovor Napisal/-a Kamion »

Če imaš magnet fiksen (da se ti ne vrti :P ), fiksiraj magnet in nato poskusi vijak odtegniti.
Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you - Jeremy Clarkson
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: Odtrgana kela na šalčki od sklopke

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

Kamion napisal/-a:Če imaš magnet fiksen (da se ti ne vrti :P ), fiksiraj magnet in nato poskusi vijak odtegniti.
če narediš to mora gred ponovno na centriranje ker jo bo skoraj zagotovo vrglo iz centra. Pomoje je najbolje da greš do prvega avtomehanika in bosta to odtegnila s pnevmatsko pištolo ;)
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Odtrgana kela na šalčki od sklopke

Odgovor Napisal/-a Pich »

Ojnico moraš zablokirati, pa bo šlo. Pazi, ker je levi navoj.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
arkas
zariban cilinder
Prispevkov: 149
Pridružen: Po Avg 09, 2010 5:48 pm

Re: Odtrgana kela na šalčki od sklopke

Odgovor Napisal/-a arkas »

No nekak mi je uspelo odtegnit vijak po @kamion -novem sistemu. Vstavil sem izvijač v luknjo, ki je namenjena za zategovanju magneta in odtegnil. Žal vaših opozoril še takrat nisem videl. Mislite da bi moral dati gred na ponovno centriranje? Vijak sicer ni bil tako močno zategnjen.
Na konec koncu sem ugotovil, da sploh ni utrgalo kele, ampak je odtrgalo šalčko od puše ( novi tip ). Ko sem kupil novo šalčko sem videl, da ta sploh ni varjena ampak je toplo prešana. Je to ok?
Torej sedaj imam še en problem in sicer na gredi je ostala še puša od šalčke. Je ok če si sposodim mali "abciger" in poizkusim izvleči pušo iz gredi?
arkas
zariban cilinder
Prispevkov: 149
Pridružen: Po Avg 09, 2010 5:48 pm

Re: Odtrgana kela na šalčki od sklopke

Odgovor Napisal/-a arkas »

joj ta sklopka... spravlja me v slabo voljo. Ne dobim tako majhega "abcigerja" da bi lahko zagrabil to pušo oz. del z gredi, ki je na njej ostala. Prosim pomagajte mi kako naj dobim to dol.
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Odtrgana kela na šalčki od sklopke

Odgovor Napisal/-a Pich »

arkas napisal/-a:joj ta sklopka... spravlja me v slabo voljo. Ne dobim tako majhega "abcigerja" da bi lahko zagrabil to pušo oz. del z gredi, ki je na njej ostala. Prosim pomagajte mi kako naj dobim to dol.
Z bakrenim kladivom narahlo udarjaj po vrhu gredi, tam kjer pride iglični ležaj, mora it.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
arkas
zariban cilinder
Prispevkov: 149
Pridružen: Po Avg 09, 2010 5:48 pm

Re: Odtrgana kela na šalčki od sklopke

Odgovor Napisal/-a arkas »

Pich napisal/-a:
arkas napisal/-a:joj ta sklopka... spravlja me v slabo voljo. Ne dobim tako majhega "abcigerja" da bi lahko zagrabil to pušo oz. del z gredi, ki je na njej ostala. Prosim pomagajte mi kako naj dobim to dol.
Z bakrenim kladivom narahlo udarjaj po vrhu gredi, tam kjer pride iglični ležaj, mora it.
Prosim če lahko malo bolj razložiš kako si mislil. Verjetno je nujno, da menjalnik razstavim na pol?
Še eno vprašanje ali lahko lahko šalčko in pušo (slika) enostavno zavarim in stvar ojačam? je za to potrebno novo centriranje?
Slika
Odgovori