Sklopka piska

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
danielt
batzajla
Prispevkov: 27
Pridružen: So Jul 05, 2014 4:08 pm
Kraj: goriška

Sklopka piska

Odgovor Napisal/-a danielt »

Motor mi v visokih obratih piska, piskanje preneha če stisnem sklopko.
Tako da smo pršli do tega da piska ležaj na sklopki. Zanima me kateri ležaj bi lahko piskal, da ne menjam vse povprek...
Gre se za APN 6, stari tip sklopke.
p.s.
ko sem moped dobil je sklopka malo drsela .... neki sm sam štelal in sem nekako rešu. je pa šesta ogromnih let stala in zadnje dve leti je bila zelo malo vožena..
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Sklopka piska

Odgovor Napisal/-a Pich »

danielt napisal/-a:Motor mi v visokih obratih piska, piskanje preneha če stisnem sklopko.
Tako da smo pršli do tega da piska ležaj na sklopki. Zanima me kateri ležaj bi lahko piskal, da ne menjam vse povprek...
Gre se za APN 6, stari tip sklopke.
p.s.
ko sem moped dobil je sklopka malo drsela .... neki sm sam štelal in sem nekako rešu. je pa šesta ogromnih let stala in zadnje dve leti je bila zelo malo vožena..
Če sklopka piska ni noben problem, to se dogaja pri veliko mopedih. Razlog zakaj piska????, meni tega ni nikoli uspelo ugotoviti, pa je bilo vse novo.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
a3 ml
auspuh lager
Prispevkov: 17
Pridružen: Pe Jul 25, 2014 8:14 pm

Re: Sklopka piska

Odgovor Napisal/-a a3 ml »

danielt napisal/-a:Motor mi v visokih obratih piska, piskanje preneha če stisnem sklopko.
Tako da smo pršli do tega da piska ležaj na sklopki. Zanima me kateri ležaj bi lahko piskal, da ne menjam vse povprek...
Gre se za APN 6, stari tip sklopke.
p.s.
ko sem moped dobil je sklopka malo drsela .... neki sm sam štelal in sem nekako rešu. je pa šesta ogromnih let stala in zadnje dve leti je bila zelo malo vožena..
To ni narobe do dela pri vseh tudi pri mojima.
danielt
batzajla
Prispevkov: 27
Pridružen: So Jul 05, 2014 4:08 pm
Kraj: goriška

Re: Sklopka piska

Odgovor Napisal/-a danielt »

Sprašujem zato, ker to od začetka, od kar ga mam, tega ni delal ... začelo se e s tem ko sem dal protikonus v auspuh (od kar se moped zavrti v višje obrate)...
Odgovori