Racing okvara??

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
jerjer
zariban cilinder
Prispevkov: 128
Pridružen: Po Jul 25, 2011 3:19 pm

Re: Racing okvara??

Odgovor Napisal/-a jerjer »

Imam bat za alu cilinder. Ta bat je tudi krajši, verjetno je verzija 45. Čakam na prost čas, da sestavim skupaj, potem poročam.
Uporabniški avatar
koroman
predelana mašina
Prispevkov: 1875
Pridružen: Po Avg 31, 2009 10:44 pm
Kraj: zlatoličje - maribor

Re: Racing okvara??

Odgovor Napisal/-a koroman »

če si torej dobil vse kar je potrebno potem samo sestavljanje mašine nazaj skupaj nebo rešilo nobenega problema. zdaj moraš odpravit težave ki so povzročile da je motor zaribal. glede na to da se vidi da je bat bil pregret to pomeni da je mašina delovala s premalo dizo in s premalo olja. predenj se boš začel vozit zamenjaj dizo za eno številko večjo in za vsaj slučaj v tank bencina vlij malo olja. to je za to ker tudi če pumpa ne deluje vsaj nekaj maže, če pa deluje pa bo tisti en tank pač malo bolj mazalo, vsekakor boljše kot da ne maže. svetujem ti tudi da si omisliš filter goriva, saj lahko male smetke ravno toliko zapacajo dizo da motor deluje drugače kot bi moral
The science of tuning.

viewtopic.php?f=14&t=15145
jerjer
zariban cilinder
Prispevkov: 128
Pridružen: Po Jul 25, 2011 3:19 pm

Re: Racing okvara??

Odgovor Napisal/-a jerjer »

Res je, samo sestavljanje nazaj nebi rešilo problema. Sem pa odkril in odpravil napako zaradi katere je moped zaribal. Bil je izrabljen vijak na magnetu, ki poganja oljno črpalko, tako da se črpalka ni več vrtela. Seveda sem vijak zamenjal z novim in preveril samo delovanje črpalke.
Moped je sedaj sestavljen, moram ga pa še lepo ulaufat.
lp.
jerjer
zariban cilinder
Prispevkov: 128
Pridružen: Po Jul 25, 2011 3:19 pm

Re: Racing okvara??

Odgovor Napisal/-a jerjer »

Moped se je lepo ulaufal, dodatno sem zamenjal še oljne cevke in dodal original pregrade cevk. Sedaj ko imam notri L-bat se mi zelo pozna pri pospeških in moči v klanec, končna pa je približno ista, kar me niti ne moti.
lp.
jerjer
zariban cilinder
Prispevkov: 128
Pridružen: Po Jul 25, 2011 3:19 pm

Re: Racing okvara??

Odgovor Napisal/-a jerjer »

Po menjavi bata sem opazil da mi moped težko vžiga oz ne vžge na štarter. Na kurbel vžge normalno. Kaj lahko preverim in nastavim?
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Racing okvara??

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

jerjer napisal/-a:Po menjavi bata sem opazil da mi moped težko vžiga oz ne vžge na štarter. Na kurbel vžge normalno. Kaj lahko preverim in nastavim?
Ena od možnih napak je zaug-čok ali pa nastavitev uplinjača- vijak za spodje obrate- štantgas. Mogoče se sliši čudno, vendar nov bat pomeni drugačno nastavitev uplinjača.
lp
jerjer
zariban cilinder
Prispevkov: 128
Pridružen: Po Jul 25, 2011 3:19 pm

Re: Racing okvara??

Odgovor Napisal/-a jerjer »

Ena od možnih napak je zaug-čok ali pa nastavitev uplinjača- vijak za spodje obrate- štantgas. Mogoče se sliši čudno, vendar nov bat pomeni drugačno nastavitev uplinjača. lp

Ni čudno, prej logično ;), bom še poskusil nastaviti prosti tek. Kaj pa razmerje bencin-zrak? Se v tem primeru tudi podre?
Odgovori