Racing okvara??

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
jerjer
zariban cilinder
Prispevkov: 128
Pridružen: Po Jul 25, 2011 3:19 pm

Racing okvara??

Odgovor Napisal/-a jerjer »

Imam veliko težavo, prosim za nasvet. Peljem se po cesti in nenadoma motor ugasne in se nahitro ustavi... malo sem se pobremzal, ni pa bilo lepo za slišati. Moped sem nekako vžgal vendar ima nek cuden kovinski zvok in slabo vleče. Ko pa sem se pripeljal domov pa ne vzge več.
Kaj bi bilo narobe, sam sumim obročke vendar nimam pojma kaj bi bilo narobe.
Ce je kdo iz Šk. Loke in ima cas pogledatnaj javi...seveda plačam.

Hvala za odgovore.
Uporabniški avatar
Kamion
cilinder
Prispevkov: 1153
Pridružen: So Sep 17, 2011 1:39 pm
Kontakt:

Re: Racing okvara??

Odgovor Napisal/-a Kamion »

Najprej daj svečko dol pa poglej če se kaj vidi, nato pa lahko daš še glavo dol in vidiš.

LP
Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you - Jeremy Clarkson
jerjer
zariban cilinder
Prispevkov: 128
Pridružen: Po Jul 25, 2011 3:19 pm

Re: Racing okvara??

Odgovor Napisal/-a jerjer »

Aha... na kaj moram biti pozoren ko dam svečko dol? Je pa bil tak čuden kovinski zvok oz rožlanje se pojavilo ko sem ga uspel vžgat.
Kaj naj bi videl ko dam glavo dol?
Kurbel se normalno premika tudi kompresija pri vžiganju se mi zdi ista kot prej.
Uporabniški avatar
Kamion
cilinder
Prispevkov: 1153
Pridružen: So Sep 17, 2011 1:39 pm
Kontakt:

Re: Racing okvara??

Odgovor Napisal/-a Kamion »

Najprej moraš ugotoviti iz kje to prihaja, lahko je menjalnik ali cilinder ali pa kaj drugega.
Npr meni je vijak padel v magnet med delovanjem...
Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you - Jeremy Clarkson
jerjer
zariban cilinder
Prispevkov: 128
Pridružen: Po Jul 25, 2011 3:19 pm

Re: Racing okvara??

Odgovor Napisal/-a jerjer »

Danes mi je moped vžgal, malo sem se peljal. Opažam da v prostem teku ne laufa, ko ustavim se mi ugaša in imam občutek da nima tiste prave moči. Ko sem ga ugasnil pa zelo težko ali pa sploh ne vžge. Ko v prostem teku zamasim izpuh z roko takoj ugasne. Dejansko sumim obročke, tudi neko rožlanje se pojavlja ki ga prej ni bilo.
Kaksen predlog??
Uporabniški avatar
cerar
Mojster
Prispevkov: 1502
Pridružen: To Sep 22, 2009 5:26 pm

Re: Racing okvara??

Odgovor Napisal/-a cerar »

Najbolje da odpres masino, pogledas kaksno je stanje delov in lahko da bos nasel vzrok za tezave. Nobeden ti ne more rect to pa to menjaj pa bo delalo..
Live life at full throttle! :)
No cams... no valves... no problems 2STROKE!
jerjer
zariban cilinder
Prispevkov: 128
Pridružen: Po Jul 25, 2011 3:19 pm

Re: Racing okvara??

Odgovor Napisal/-a jerjer »

Mislim da odpirat masine na pamet nima smisla. Po mojem opisu se da približno ocenit mesto in vzrok napake. Moped je v dobrem stanju in do zdaj ni bilo problemov tako da nekih hudih posegov ni za delat. Bom pa odprl cilinder da vidim v kakem stanju je vse skupaj in preventivno menjal obročke.
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1212
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Racing okvara??

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Za snet cilinder rabiš pol ure dela, lahko pa s tem preprečiš morebitno večjo škodo, če se boš še poskušal vozit.
jerjer
zariban cilinder
Prispevkov: 128
Pridružen: Po Jul 25, 2011 3:19 pm

Re: Racing okvara??

Odgovor Napisal/-a jerjer »

Vozit se ne mislim več, vsega skup se lotim v pon. ko nabavim obročke in tesnila. Pol pa razdret.
Uporabniški avatar
Kamion
cilinder
Prispevkov: 1153
Pridružen: So Sep 17, 2011 1:39 pm
Kontakt:

Re: Racing okvara??

Odgovor Napisal/-a Kamion »

Mislim da je bolje da najprej radereš in nato boš videl kaj je narobe. kupovat nekaj na pamet nevem če je najbolj pametno :P
Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you - Jeremy Clarkson
Odgovori