Tomos ATX ne deluje kot je treba

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Uporabniški avatar
Heminside
zažgan bat
Prispevkov: 84
Pridružen: So Avg 15, 2009 7:37 pm

Tomos ATX ne deluje kot je treba

Odgovor Napisal/-a Heminside »

Evo že cel teden se jebem s tem atxom, da bi ga spravil vsaj v vozno stanje.

Je brušen na 42, ima dellorto 15 pa MF cobro.

Da malo opišem najprej kaj se je z mopedom dogajalo preden sem ga dobil.
Koleno za na cilinder so nardili neko custom, ki ne sede do konca in ne tesni zato so uporabili 300 stopinjski silikon...Ok vredu. Ampak, tudi pod cilinder so dali kar isti silikon in itak prej ko slej ga je spihalo in je vleklo not zrak da se je moped zaganjal za popizdit.

No uglavnem, jaz sem vse dal narazen, zamenjal vsa tesnila, nove batne obročke in porihtal uno koleno, da 100 % tesni...In evo zdaj moped zaboga noče več vžgat z dellortom 15. Razdru sm ga narazen pa opucal, čeprav ni blo nobene smeti nikjer.

Potem sem dal gor bing od šestke in moped sicer dela... ampak po mojem, ker je diza premajhna(če prou vidm 64) isto ful na visokih obratih minimum in cuka ko se voziš...vsakič k daš gas cukne.

Mogoče kaka ideja?
Cilinder je drugače zrisan do konca in bat tudi ni v najboljšem stanju samo vseeno tok da bi laufal normalno bi moralo bit.

Malo me že potrpljenje mineva, ker s temi mopedi je zmeraj isto...Večino časa v garaži šraufaš pa šraufaš, pelješ se pa 1x.
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Tomos ATX ne deluje kot je treba

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

pravjo da žanješ tist kar seješ ... če lepo delaš z mopedom in je redno servisiran ni problemov ... Preveri če ima zadeva kompresijo ... fergazer dell'orto 15 ima vse dele ? kaka je diza ? in kak filter uporabljaš na dell'ortu
Uporabniški avatar
Heminside
zažgan bat
Prispevkov: 84
Pridružen: So Avg 15, 2009 7:37 pm

Re: Tomos ATX ne deluje kot je treba

Odgovor Napisal/-a Heminside »

Diza je 70, filter je originalen...se pravi tisti kovinski s pokrovčkom(pa par lukenj not), probal sm tudi brez filtra vžgat in tudi s čokom.

Naj še enkrat povem da je pred tem moped delal s tem fergazerjem sam zrak je vleku pod cilindorm, kar sem odkril tko da sm čistilo za uplinjače sprejal okoli in ga je vleklo not pa zadušilo.

Zdaj ko pa vse tesni kot je treba pa sploh ne kresne na ta dellorto pa ga nisem med menjavanjem tesnil nič šlatal niti zajle nisem odklopil sam na stran sm ga dal.

Kompresija je, ker kurbl komi obrnem in kot sem rekel na binga zalaufa sam se zaganja in cuka.
Uporabniški avatar
Kamion
cilinder
Prispevkov: 1153
Pridružen: So Sep 17, 2011 1:39 pm
Kontakt:

Re: Tomos ATX ne deluje kot je treba

Odgovor Napisal/-a Kamion »

Da ga nisi zalil.
Kakšna je svečka?

Če je zalit ti na kurbel ne bo vžgal za noben dnar... Tako da če je zalit ti preostane samo se spuščanje po klancu, v (drugi) prestavi in potem bo počasi užgal.
Pomaga pa tudi če svečko segreješ z plamenom.
Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you - Jeremy Clarkson
Uporabniški avatar
Heminside
zažgan bat
Prispevkov: 84
Pridružen: So Avg 15, 2009 7:37 pm

Re: Tomos ATX ne deluje kot je treba

Odgovor Napisal/-a Heminside »

Evo to sem prvo pomislu - da ga je zalilo ampak svečka je popolnoma suha, bencin sploh pride ne v cly. Če kapnem bencin not kresne takoj sam tudi takoj crkne, če dam binga gor vžge s prve.
Uporabniški avatar
Kamion
cilinder
Prispevkov: 1153
Pridružen: So Sep 17, 2011 1:39 pm
Kontakt:

Re: Tomos ATX ne deluje kot je treba

Odgovor Napisal/-a Kamion »

Se pravi je problem v uplinjaču ali nekje prej, a pride bencin v šalčko spodaj?
Si stestiral mogoče cev od bencina in pipico če teče skozi?
Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you - Jeremy Clarkson
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5225
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Tomos ATX ne deluje kot je treba

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

meni se je enkrat tista igla ki je povezana s plovčkom nekako zalepla gor in ni odprlo bencina
Uporabniški avatar
Heminside
zažgan bat
Prispevkov: 84
Pridružen: So Avg 15, 2009 7:37 pm

Re: Tomos ATX ne deluje kot je treba

Odgovor Napisal/-a Heminside »

No danes mi je pa kresnu z dellortom :s

Ampak dela podobno kot prej, zaganja se...ful nekonstantno dela...Največkrat pa sam vžge in čez 5 sekund crkne.

Mam na sumu štrom.
Uporabniški avatar
Heminside
zažgan bat
Prispevkov: 84
Pridružen: So Avg 15, 2009 7:37 pm

Re: Tomos ATX ne deluje kot je treba

Odgovor Napisal/-a Heminside »

Zamenjal svečko z novo bosno F75 pa kapco novo in kurba dela...

Fak off, nikol se ne bom navadu prvo svečko zamenjat...

Z boschevo pa kr neki preskakuje mam dve boshevi in ne dela normalno na te.
Uporabniški avatar
Kamion
cilinder
Prispevkov: 1153
Pridružen: So Sep 17, 2011 1:39 pm
Kontakt:

Re: Tomos ATX ne deluje kot je treba

Odgovor Napisal/-a Kamion »

Za ATXa uzemi raje F80 ali F100 ;)
Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you - Jeremy Clarkson
Odgovori