Tomos ATX - Olje za menjalnik

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
matej037
auspuh lager
Prispevkov: 4
Pridružen: Če Jul 16, 2015 7:49 pm

Re: Tomos ATX - Olje za menjalnik

Odgovor Napisal/-a matej037 »

Olje sem zamenjal sedaj menjalnik veliko bolje deluje, problem s segrevanjem pa kot si sumil ni odpravljen.

Opazil sem da mi iz vplinjača proti zračnemu filtru nabira olje (do zdaj sm enkrat neredil 2.5 in enkrat 4% mešanice 95 oktanski z 2taktolom vedno ista zgodba). Vplinjač sem drugače sčistil v nulo (prav tako bencinski filter), se pa spomnim da je bil že pred čiščenjem proti zračnemu filtru oljnat madež, samo mu nisem posvečal pozornosti. (olja sicer ni toliko da bi rekel da 2% mešanica ni dosežena)

Sam sicer ne voham ampak mi je že več ljudi reklo da je vohat bencin, da ni popolnega izgorevanja. Svečka dela vredu, je tudi kavno rjave barve, sem jo za vsak slučaj malo pobrusil, se ni nič spremenilo. Sam motor gre bolj hitro kot nekoč, zgleda, da ima več moči, kot preden je 7 let stal :) Je pa še en problem, da pri okoli 65km/h motor v trenutku izgubi čisto vso moč, kot da bi samo še zrak vlekel in čisto nič bencina. (poraba goriva je tudi tam okoli 2.1l kot naj bi bila, mogoče prej malenkost nižja, bom pa sedaj točno zmeril prevožene km)

(btw pri nižjih prestavah tudi če jih navijaš ni podobnega pojava, prav tako je vse vredu z zračnim filtrom, ker se isto dogaja če ga snamem)

Sedaj me zanima:
1 A je možno da se 2taktol slabo meša (sicer ga nalijem v tank kjer je že bencin in malo pretresem cel motor) in se zaradi tega pol greje cilinder in menjalnik. Oziroma da iz kakega drugega razloga olje ne pride do cilindra.

2. Sumil sem tudi da dobi cilinder preveč zraka, sploh glede na to kar se pri 65km/h dogaja in da izpušnih plinov sploh ni videti (kolikor se spomnim so včasih bili malenkost modri) ter je poraba nizka, prav tako naj bi mešanica s preveč zraka povzroča pregrevanje, medtem ko s preveč goriva niti ne. Samo glede na to, da ljudje pravjo da je vohat bencin, bi znala bit prebogata mešanica tako da sem čisto zgubljen sedaj!
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Tomos ATX - Olje za menjalnik

Odgovor Napisal/-a prlek »

V filter vedno vrže nekaj mešance! To je blowback, bencin se posuši in seveda ti ostane samo še olje. Ne sekiraj se zaradi tega, ker tega se ne da odpravit. Ti priporočam, da kupiš neko boljše olje ( kakšen motul), jas bi vzel polsintetično in delal 2% mešanco.
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Tomos ATX - Olje za menjalnik

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

petrolov dvotaktol je res slabo olje in rado paca tako da vzami kaj drugega ... bp vzameš stihl za motorke bo zadovoljn moped in lepše izgorevanje ;)
Odgovori