Tomos A3 Trokira

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Uporabniški avatar
si_me
auspuh
Prispevkov: 873
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 6:27 pm

Re: Tomos A3 Trokira

Odgovor Napisal/-a si_me »

denis213 napisal/-a:Vceraj sem spet sel malo vecji krog po Mariboru in je na zacetku delal lepo, potem pa je spet zacel zajebavat. Bi lahko blo mozno da to dela ker ga mogoce zaliva ali pa ker se mogoce pregreje? Namrec pri gasu mam luft pa tut ko ga vkurblam se zadnja kola zacne kr fejst vrtet.
Semeringe na glavni gredi menjaj majhen strosek pa bi moglo bit ok.
Kako mislis luft na gasu, da vlece kje fous zrak ali taksen luft, da s polnim obratom rocice ne dosezes polnega gasa? Najprej to malo lepse opisi pa odpravi napako z gasom.. Glede na opisane tezave pa sem skoraj preprican da so semeringi slabi..
Uporabniški avatar
denis213
auspuh lager
Prispevkov: 18
Pridružen: Po Jan 13, 2014 6:15 pm

Re: Tomos A3 Trokira

Odgovor Napisal/-a denis213 »

Luft v rocaju od gasa sem mislo. Na zacetku se malo vrti v prazno, pa tut v drugi ko dodajam gas do konca je vcasih filing kot da zajla malo popusti oz. vmes obrne rocko v prazno. Drugace pa je zajla nova pa tut prosti tek je bil vredi nastiman. Zdaj po parih voznjah pa se je pojavo ta luft v rocaju od gasa pa ko mam moped na tackah pa ga vkurblam zacne kr kolo fajn sukat.
Danes sem pa tudi slisal dvakrat cuden pok pri masini ko sem sel iz garaze v klanec gor. Opisal bi lahko tak ko da bi z ketno po plehi vdaro. Ampak je drugace z ketno na motorju vse ok.

To z prostim tekom pa zajlo bom probo jutri postimat samo se bojim zajlo prevec spanat da je nebo vtrgalo.

Sicer pa bom probal prvo zamenjat zadeve ki niso vlki strosek in bi mogoce popravle tezave.

Razmisljal sem da bi menjal vprašaj vzmet, vzmet sklopke, batne obrocke in pa te semeringe ki si omenil da bi naj bli vrjetno problematicni. Zanima me samo se katero dimenzijo batnega obrocka in semeringa moram kupit in pa kolicino. :D
Drugace je pa na motorju vse original.
Tomos u srcu furam
Uz brdo guram
Ledy
kriva felna
Prispevkov: 71
Pridružen: To Maj 17, 2011 1:25 pm

Re: Tomos A3 Trokira

Odgovor Napisal/-a Ledy »

Če misliš tisto poskakovanje, ko ga trese, meni je to motor delal ker sem imel med gredjo in sklopko luft. Najbolje da odpreš stranski blok in poskusiš šalco od sklopke, če se premika ven/notr če se, potem jo je treba snet in ustrezno podložit (med koncem gredi in začetkom sklopke)

LP
Odgovori