apn ferg

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
štirka style
zariban cilinder
Prispevkov: 112
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 3:57 pm
Kraj: Idrija

apn ferg

Odgovor Napisal/-a štirka style »

Imam problem z mojo štirko. Namrec vsakič ko jo pustim v garazi cez noc mi jo zalije tudi ce imam zaprto pipico za bencin.
Takrat se ponavadi spustim po strmem klancu tako da mi nakoncu le vzge.
Venrar ko mi uzge se mi iz ouspuha ulije malo bencina potem pa se vozi normalno.
Ko sem tuhtal sem ugotovil da je verjetno tezava v forgazorju. Ali je mozno da imam plavac obrabljen ali pa preluknjan. Imam pa ferg bing 12 se original
Rad bi resil problem venrar nisem ziher kje je tazava. Ze naprej hvala za odgovore.
Age is not a problem
I go forward and just sky is my limit.

https://www.youtube.com/watch?v=KxU7JdHc7yE
franc
vplinjač
Prispevkov: 381
Pridružen: Po Maj 06, 2013 3:00 pm

Re: apn ferg

Odgovor Napisal/-a franc »

Zamenjaj pipico (če je zaprta bencin ne more "skozi") . Zelo verjetno je nekaj narobe s plovcem (lahko je tudi samo kakšna smet, ali pa je ležišče obrabljeno) .
lp
štirka style
zariban cilinder
Prispevkov: 112
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 3:57 pm
Kraj: Idrija

Re: apn ferg

Odgovor Napisal/-a štirka style »

franc napisal/-a:Zamenjaj pipico (če je zaprta bencin ne more "skozi") . Zelo verjetno je nekaj narobe s plovcem (lahko je tudi samo kakšna smet, ali pa je ležišče obrabljeno) .
lp
To v zvezi s pipico bom probal samo cev iz pipice dat dol in bom videl ce pusca.
Kako mislis to v zvezi s smet kje bi morala biti smet da bi puscalo mimo (ne razumem tega najbolje).
Pa ce je obrabljeno lezisce pol verjetno ni druge za popravit kot ce zamenjam ferg, ali bi se dalo luknjo malo vecati in potem kupiti vecji plovc za notri.
Age is not a problem
I go forward and just sky is my limit.

https://www.youtube.com/watch?v=KxU7JdHc7yE
Uporabniški avatar
jerc
vplinjač
Prispevkov: 256
Pridružen: Pe Avg 09, 2013 2:14 pm
Kraj: Gorenja vas

Re: apn ferg

Odgovor Napisal/-a jerc »

franc napisal/-a:Zamenjaj pipico (če je zaprta bencin ne more "skozi") . Zelo verjetno je nekaj narobe s plovcem (lahko je tudi samo kakšna smet, ali pa je ležišče obrabljeno) .
lp
kaj misliš pod "ležišče"...zgornji ali spodnji del prostora plovca? :)
sprašujem, ker imam sam enak problem .
Uporabniški avatar
Bohorc
kriva felna
Prispevkov: 61
Pridružen: To Mar 25, 2014 10:39 pm

Re: apn ferg

Odgovor Napisal/-a Bohorc »

jerc napisal/-a:
franc napisal/-a:Zamenjaj pipico (če je zaprta bencin ne more "skozi") . Zelo verjetno je nekaj narobe s plovcem (lahko je tudi samo kakšna smet, ali pa je ležišče obrabljeno) .
lp
kaj misliš pod "ležišče"...zgornji ali spodnji del prostora plovca? :)
sprašujem, ker imam sam enak problem .
Zgornji del, tam kjer se napumpa bencin. Če je tam noter kaka smet, ti plovec ne bo dobro zatesnil. Poizkusi v tisto ležišče vtakniti plovec in pihni skozi. Če pušča zrak, bo tudi bencin. Očisti in poiskusi znova, če ne tesni, zamenjaj plovec. Lahko pa plovec dela, pa je problem v blendirani luknjici pod dizo. Ravno prejšnji teden sem imel tak problem, ko je bilo vse O.K. menjal dva plovca (sem jih imel ravno pri roki) in je bencin vseeno puščal :shock: . Potem najdem napako v tisti blendirani luknjici, ki sem jo potem zatesnil "po kmečko" ampak važno da drži ;)
Imam vedno doprt bencin na frčotu in na štirki, pa do sedaj se ni še nobeden "poscal" :lol:
franc
vplinjač
Prispevkov: 381
Pridružen: Po Maj 06, 2013 3:00 pm

Re: apn ferg

Odgovor Napisal/-a franc »

Tako kot je napisal. Včasih pomaga, če rahlo pritisneš iglo plovca v ležišče (na zgornjem koncu "pokrovček" lončka ) in ga vrtiš, pazi da je lepo naravnost (jaz sem si pri tem "pomagal" s polir pasto Purol) samo prej preglej konico, če je obrabljena (ni lepe stožčaste oblike) to ne bo pomagalo, v tem primeru moraš menjati plovec.
lp
Uporabniški avatar
jerc
vplinjač
Prispevkov: 256
Pridružen: Pe Avg 09, 2013 2:14 pm
Kraj: Gorenja vas

Re: apn ferg

Odgovor Napisal/-a jerc »

a bi lahko bil še kakšen vzrok za težko vžiganje po tem, ko nekaj cajta stoji? Plovec mi deluje vredu, plava na bencinu, špica je lepe oblike...Mislim...kaj bi še lahko povzročalo zalivanje?
Če imam pipco zaprto in nekaj časa vžigam, zalaufa, takoj ko pa odprem pipco se pa čuti da ga začne zalivat in sčasoma se tudi ugasne..
še kakšna ideja? ali je pa res plovec kaput oz. ležišče :?
Uporabniški avatar
Bohorc
kriva felna
Prispevkov: 61
Pridružen: To Mar 25, 2014 10:39 pm

Re: apn ferg

Odgovor Napisal/-a Bohorc »

jerc napisal/-a:a bi lahko bil še kakšen vzrok za težko vžiganje po tem, ko nekaj cajta stoji? Plovec mi deluje vredu, plava na bencinu, špica je lepe oblike...Mislim...kaj bi še lahko povzročalo zalivanje?
Če imam pipco zaprto in nekaj časa vžigam, zalaufa, takoj ko pa odprem pipco se pa čuti da ga začne zalivat in sčasoma se tudi ugasne..
še kakšna ideja? ali je pa res plovec kaput oz. ležišče :?
Menjaj obstoječo dizo z manjšo, katera velikost je tista prava pa je težko govoriti iz glave.
franc
vplinjač
Prispevkov: 381
Pridružen: Po Maj 06, 2013 3:00 pm

Re: apn ferg

Odgovor Napisal/-a franc »

DA plovček plava na bencinu, je v redu (ni pa to to) . Če ti zapira preveri takole: "odpri" vplinjač (odvij pokrovček kjer je plovec) cev pusti priklopljeno, plovček vzemi iz lončka, "vtakni" špičasti del v ležišče (tam kjer je nataknjena cev) rahlo pritisni in odpri pipico. Če ti tesni boš hitro videl (ravno tako če ti ne) . Logično je da mora biti pokrovček obrnjen navzdol (tako kot je kadar je na vplinjaču in poudarek je na rahlo bodi nežen) .
lp
Uporabniški avatar
jerc
vplinjač
Prispevkov: 256
Pridružen: Pe Avg 09, 2013 2:14 pm
Kraj: Gorenja vas

Re: apn ferg

Odgovor Napisal/-a jerc »

franc napisal/-a:DA plovček plava na bencinu, je v redu (ni pa to to) . Če ti zapira preveri takole: "odpri" vplinjač (odvij pokrovček kjer je plovec) cev pusti priklopljeno, plovček vzemi iz lončka, "vtakni" špičasti del v ležišče (tam kjer je nataknjena cev) rahlo pritisni in odpri pipico. Če ti tesni boš hitro videl (ravno tako če ti ne) . Logično je da mora biti pokrovček obrnjen navzdol (tako kot je kadar je na vplinjaču in poudarek je na rahlo bodi nežen) .
lp
hvala, bom preveril! :)
Odgovori