Tomos avtomatik a3 problem

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Aljaž555
vplinjač
Prispevkov: 366
Pridružen: So Jan 25, 2014 8:27 am

Tomos avtomatik a3 problem

Odgovor Napisal/-a Aljaž555 »

Imam en problem na avtomatiku pred 2 dnem sem zamenjal olje v menjalniku(počasi sem ga začel pripravljat na pomlad )in sem opazil da iz levega pokrova(tam kjer je magnet)pod vijakom kjer je prišraufan pokrov kaplja modrikasto olje kot bi kapljalo olje za 2t mešanico kaplja pa tudi z ketnje rdečkasto olje tako kot je v menjalniku zdaj me pa zanima kako je možno da olje ki je v desnem bloku pride na ketnjo in kaplja iz nje in kaj je tisto modrikasto okje ki se nabira pod šraufom na levem bloku ter kako ti dve napaki odpraviti.

Hvala za odgovore :D
matevz856
auspuh lager
Prispevkov: 20
Pridružen: Po Okt 14, 2013 11:27 pm

Re: Tomos avtomatik a3 problem

Odgovor Napisal/-a matevz856 »

Da ti kaplja iz ketne je kriv semering pri kurblu.

Lp.
Uporabniški avatar
si_me
auspuh
Prispevkov: 873
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 6:27 pm

Re: Tomos avtomatik a3 problem

Odgovor Napisal/-a si_me »

Če je to novejši avtomatik, ki sam pripravlja mešanico ti verjetno olje za mešanico pušča iz pumpice pri magnetu zato je treba preveriti cevke in pumpico, ker če pumpica ne deluje pravilno lahko motor zariba..
Za olje iz menjalnika na verigi pa je verjetno kriv obrabljen semering, ki se nahaja za zobnikom verige ali pa premalo stisnjen zobnik.. Lahko da si tudi preveč olja nalil..
Aljaž555
vplinjač
Prispevkov: 366
Pridružen: So Jan 25, 2014 8:27 am

Re: Tomos avtomatik a3 problem

Odgovor Napisal/-a Aljaž555 »

ok kako se pa semering pri zobniku zamenja+imam starejšega avtomatika tako da nima pumpice nwm bom probau še podrobneje raziskati od kod prihaja
drandraz
auspuh lager
Prispevkov: 14
Pridružen: Če Mar 20, 2014 7:04 am

Re: Tomos avtomatik a3 problem

Odgovor Napisal/-a drandraz »

živjo
bom kar tukaj vprašal upam da to še kdo bere. no tudi pri meni teče olje po ketni predvidevam da je iz menjalnika je stari tip. problem je da sem zamenjal semering pa še vedno teče je morda os preveč obrabljena da niti semering ne tesni več ali je še kje kakšen semering je pa kar moteče ker tisto olje potem precej šprica od ketne povsod. je še kakšna rešitev hvala.
tomosa3msslo
auspuh lager
Prispevkov: 10
Pridružen: Ne Maj 10, 2015 6:05 pm

Re: Tomos avtomatik a3 problem

Odgovor Napisal/-a tomosa3msslo »

Ali ni tukaj samo ene mešance tiste ki gre v rezervoar in če sta dve kako preverit kakšno olje je v menjalniku in ga na novo dotočit


Sem začetnik in zato sprašujem izkušene
Odgovori