Tomos a35s - ni iskre na platinah

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
urosv
auspuh lager
Prispevkov: 4
Pridružen: To Avg 06, 2013 12:46 am

Tomos a35s - ni iskre na platinah

Odgovor Napisal/-a urosv »

Najprej en lep pozdrav vsem, sem nov na strani.

Imam pa sledeč problem.
Doma imam Tomos avtomatik a35s letnik 1991. Lansko leto je še delal tko kot more, potem pa je bil na mestu skoraj eno leto. Bil pa je v malo vlažnem prostoru.
Problem je sledeč:
original štrom je 12v50w z zunanjo babino, tuljavo. Na platinah ne kresne iskre niti ne "pošvasa" jo.
Menjal sem kondenzator, sčistil magnet in navitje ter platine, zribal vse vtiče kablov na tuljavi in stikalu na balanci, zamenjal tuljavo in še vedno nič.
Za primerjavo Tomos apn4 letnik 1976 je tudi stal v istem placu in vžge s prve.
Drugače pa komplet navitje z magnetom ni nič poškodovano, nobenih okruškov al ris pa tudi lufta nima magnet skratka use lepo sede.
Veselim se vsakega odgovora, nasveta z vaše strani.
LP
Uporabniški avatar
Kamion
cilinder
Prispevkov: 1153
Pridružen: So Sep 17, 2011 1:39 pm
Kontakt:

Re: Tomos a35s - ni iskre na platinah

Odgovor Napisal/-a Kamion »

Na platinah ne sme iskriti, iskri samo svečka.
Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you - Jeremy Clarkson
šraufenciger
kriva felna
Prispevkov: 59
Pridružen: Če Jul 18, 2013 10:02 am

Re: Tomos a35s - ni iskre na platinah

Odgovor Napisal/-a šraufenciger »

Probaj iz cinšpule-vžigalne tuljave ven odviti kabel in poglej če je ta kabel sploh
prevoden .In ,da ni tam notri slučajno rja omenil si vlago .bi pa bilo dobro
,če bi pripel tu kako sliko .
urosv
auspuh lager
Prispevkov: 4
Pridružen: To Avg 06, 2013 12:46 am

Re: Tomos a35s - ni iskre na platinah

Odgovor Napisal/-a urosv »

en lep pozdrav spet.
najprej hvala za odgovore; je pa stanje naslednje:
vzel sem staro tuljavo skupaj s starim kablom za svečko in jo namontiral na rizzato moped in tam je kresalo iskro na svečki kot se spodobi.
na avtomatika, kjer ne kresne iskre na svečki sem dal gor skoraj novo tuljavo 12v od apn. iskre še vedno ni, če pa vklopiš luči pa se zasvetijo pa tudi tromba da glas.
potem naj bi držalo naslednje: če luči zasvetijo potem je elektrika ok (navitje z magnetom kot tudi tuljava od apn), masa tudi in na nek način ostane težava samo še kabel iz tuljave do svečke.
svečka vem da ni problem, ker sem na test mašini (rizzato) testiral 4 svečke in samo ena je prebijala in je šla v smeti. ostale 3 so tudi delale, ko sem prižgal test mašino.
je pa bila tuljava od apn prej na rizzato mašini in je kresala tudi iskra na svečki pri tej tuljavi.
fak, vem da sitnarim, ampak se mi zdi da manjka zelo malo da frčo spet vžge in gre na pot.
lep dan še naprej, lp
motorček7
auspuh lager
Prispevkov: 4
Pridružen: So Nov 09, 2013 5:22 pm

Re: Tomos a35s - ni iskre na platinah

Odgovor Napisal/-a motorček7 »

Tole mi deluje ,da boš moral zamenjati platine in jih nastaviti kot je treba .
Sedaj ,če veš ,da je špula zunanja vredu in si menjal kondenzator z novim
potem je lahko problem samo še v platinah in v magnetu .Probaj dati drug magnet
ampak takega ki je drugot sigurno delal ,ker je bilo tudi dosti primerov,da gre
magnet rakom žvižgat.In menjaj platine z novimi in jih pravilno nastavi in
moped bi moral delati .
urosv
auspuh lager
Prispevkov: 4
Pridružen: To Avg 06, 2013 12:46 am

Re: Tomos a35s - ni iskre na platinah

Odgovor Napisal/-a urosv »

hej hvala za odgovor.se je tudi meni svitalo da je blem u platinah. ko sem jih vzel dol so bile kr lepo zapečene in mastne.
zdej me pa zanima naslednje glede nastavitev vžiga. se pravi ko je bat v položaju 1,5mm pred zmt nastavim razmik med platinami 0,3 do 0,45 mm in to naj bi bilo potem dokončno?
teh 1,5 mm pred zmt pa najlažje ugotovim tako da vzamem glavo dol in z pomičnim merilom postavim bat v ta položaj?
to razdaljo lahko nastavim na robu cilindra in ne na vrhu bata?
zdej pa če mi nekdo lahko razloži še tisto foro z risanjem črt na magnetu in ohišju bi bil zelo vesel.
hvala za odgovore pa lp
Odgovori