tomos tori- problem

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
MrSonY
zažgan bat
Prispevkov: 93
Pridružen: To Jun 29, 2010 11:08 pm
Kraj: Vodice

Re: tomos tori- problem

Odgovor Napisal/-a MrSonY »

Slika

bolj nazorno pokazano kako imam obrnjen zatič. In kot sem razumel temo od frčoman-a je bil tukaj problem?
Link njegove teme:
viewtopic.php?f=6&t=16057

Res mi ta problem para živce ker sem prjatlu isto obnovil in popravu mašino ko mu je nakj ribnlo in sm ga zgleda tukej nekej usrov in bi zato še tok rajš rd vedu kaj povzroča ta hudič z vrtenjem kurbelna.
Uporabniški avatar
cerar
Mojster
Prispevkov: 1502
Pridružen: To Sep 22, 2009 5:26 pm

Re: tomos tori- problem

Odgovor Napisal/-a cerar »

okol obrni tale zatič, da bojo "zobci" prot zobniku gledali oz proti notranjosti mašine :)
Live life at full throttle! :)
No cams... no valves... no problems 2STROKE!
Uporabniški avatar
si_me
auspuh
Prispevkov: 873
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 6:27 pm

Re: tomos tori- problem

Odgovor Napisal/-a si_me »

Zatič kot je na sliki, je pravilno obrnjen. Mi poveš kako boš zakurblal mašino, če bodo zobci v drugo stran ?
Uporabniški avatar
cerar
Mojster
Prispevkov: 1502
Pridružen: To Sep 22, 2009 5:26 pm

Re: tomos tori- problem

Odgovor Napisal/-a cerar »

aa sjres, se vidi da že dolgo časa nism avtomatika odprl :)

se oproščam, admin lahko zbriše oba posta
Live life at full throttle! :)
No cams... no valves... no problems 2STROKE!
MrSonY
zažgan bat
Prispevkov: 93
Pridružen: To Jun 29, 2010 11:08 pm
Kraj: Vodice

Re: tomos tori- problem

Odgovor Napisal/-a MrSonY »

Jaz imam zatič ki ima na obeh straneh zobce sepravi imam zobce na osi za zaganjač in pa na zobniku ki je stisnen med obema blokoma. To sem naredil zato ker sem mislis da je kriv tasredni zobnik da mi ni saltal v drugo oz ko mi je je cev moped pocakov in ni dal nic vec od sebe. Zdej k sm zamenu s tem mi moped normalno šalta amapk mi negre v račun to premikanje nevem pa ali so bili potem mišleni te zobniki za mašino s padali in je vse v redu ubistvu?
Moped ima pa zdaj prevelik štandgas kar sam vleče naprej upam da nima pri tem kaj veze ta mašina. in tudi druge prestave mi noče normalno razvrtet na tem frgazarju "encardi" se pa neda totalno nič štelat, zajla je dovolj dovga in ne vleče plovčka gor tako da nevem kje je tiči ta zajec.
Odgovori