tomos tori- problem

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
MrSonY
zažgan bat
Prispevkov: 93
Pridružen: To Jun 29, 2010 11:08 pm
Kraj: Vodice

tomos tori- problem

Odgovor Napisal/-a MrSonY »

živ!

upam da sm zadeu temo prvič pišm kle...
mene pa zanima pr tomos toriju če ma kdo kj pojma kaj bi lah blo. moped spele normalno ko pa hoče prešaltat v 2go pa zgubi vso moč in nikamor negre v 1 pa dela normalno mejov sm že 3 ferge in isto svečke vse. če bi blo kj v mašini nevrjamm sklopka more bit dobra ostalo nevem kar mislm da bi lah blo je edin se cilindr kaj mislte vi?

lp.
Uporabniški avatar
tomosjakarac
glava cilindra
Prispevkov: 695
Pridružen: Ne Jul 29, 2012 10:32 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: tomos tori- problem

Odgovor Napisal/-a tomosjakarac »

temo si zadel ;) verjetno je kriv predužig oz. pregret cilinder....mogoče slabi obročki...
MrSonY
zažgan bat
Prispevkov: 93
Pridružen: To Jun 29, 2010 11:08 pm
Kraj: Vodice

Re: tomos tori- problem

Odgovor Napisal/-a MrSonY »

nč od tega tok je že od tega da sm pozabu da sm tut cily že menu pa je isto tko da loh da je sklopka kaj mislte?
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: tomos tori- problem

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

vzami izpuh dol pa prepucaj orng ... vrjetno ga zaduši ker nemore vseh plinovo oddajat ker je sajast izpuh :D
MrSonY
zažgan bat
Prispevkov: 93
Pridružen: To Jun 29, 2010 11:08 pm
Kraj: Vodice

Re: tomos tori- problem

Odgovor Napisal/-a MrSonY »

ti veš kašni so te ausupuhi? ta auspuh ni zabasan 100% cez celega do gor je odprt denfrja nakonc ni blo gor in se je dobr vidl pr krivini je tut čist praktično čist...
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: tomos tori- problem

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

MrSonY napisal/-a:ti veš kašni so te ausupuhi? ta auspuh ni zabasan 100% cez celega do gor je odprt denfrja nakonc ni blo gor in se je dobr vidl pr krivini je tut čist praktično čist...
vem kaki je podobn ko a3 samo da ma krivino drugo ... in nemorem jaz vedet al maš ti zabasan izpuh al ne :)
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: tomos tori- problem

Odgovor Napisal/-a filius »

Avspuh ni zabasan... Sva rihtala z Mr.SonY-em pa kr je taga probala in stvar še zmer jebe, treba bo res probat 12/14 gor pa da vidmo kako bo delu, ker še vsen menm da ga ferg jebe.
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
MrSonY
zažgan bat
Prispevkov: 93
Pridružen: To Jun 29, 2010 11:08 pm
Kraj: Vodice

Re: tomos tori- problem

Odgovor Napisal/-a MrSonY »

menjana je sklopka stvar se mi je 2x razvrtela tut v 2 gi prestavi amapk predn sm obupu sm nekak ugotovu tole:
ko je bil benz v cevki lepo je motor delov ko je bil pa med bencinom zrak (mehurcki) pa nikamor ni sov... sj menjano je vse, so samo še nastavitve ferga in pa če mogoče kdo ve če nimaš original zajle a je možno da ma to kj veze z luftom kajti moped je tut drugač delu k sva zajlo bol pravilno postavla ampak vsen nedala zauh k je na tak tip ročk nrjen...
MrSonY
zažgan bat
Prispevkov: 93
Pridružen: To Jun 29, 2010 11:08 pm
Kraj: Vodice

Re: tomos tori- problem

Odgovor Napisal/-a MrSonY »

Po dolgem cajtu, ker sem se šele včerej po pol leta spet lotu tega mini j****, je nov problem.
mopedu se stalno vrti kurbel haha... neki sm ga vsrov v mašini predvidevam, in sicer lotu sm se zgorj omenjenega problema, in sm komplet mašino nanovo sestavu z drugmu sredinskemu zobnikom, ki je bil verjetno krivec za to da moped ni prešalatal v drugo, oz. ko je je hotel crknit. moped če hočem vžgt je kurbl normaln če pa hočm kurbel nazaj gor dat se pa z njim premika zadnja guma posledično je zato težje, oz če motor premikam leze kurbel naprej...
verjetno ve kdo kaj sem spet posrov v mašini?
MrSonY
zažgan bat
Prispevkov: 93
Pridružen: To Jun 29, 2010 11:08 pm
Kraj: Vodice

Re: tomos tori- problem

Odgovor Napisal/-a MrSonY »

Po prebiranju forumu sem ugotovu, da naj bi bil tisti zatič pri kurblnu kriv da to dela da ni zatakjnen pravilno. Samo jaz sem 100% prepričan da je tist zatič na mestu ko ima blok lukno kot prikazuje ta slika.

Slika

a mogoče sploh nesme biti zatič tukaj? mora biti kje drugje zataknjen? prosim za pomoč ker zgublam živce je pa res da se mi je to zgodilo že na 2 mašinah.
Odgovori