Ležaji

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Ležaji

Odgovor Napisal/-a macula »

Zanima me, kje lahko dobim ležaje L17 (17x40x10) deljive. Pač za stari tip gredi?
V prodajalni Tomosa v Kopru so rekli, da jih imajo in da je en 16eur, razen če sem narobe razumel in je rekla 6eur.
Imam stari tip blokov.
Ali lahko dam namesto deljivih navadne, kakšna je razlika?
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Tadi
vplinjač
Prispevkov: 480
Pridružen: Pe Feb 18, 2011 5:31 pm
Kraj: Sevnica

Re: Ležaji

Odgovor Napisal/-a Tadi »

Navadni so 2mm debelejši, baje da se jih da pobrusit na vsaki strani za 1mm. Če pa rabiš, imam jaz malo rabljene NSK L17.
Uporabniški avatar
cerar
Mojster
Prispevkov: 1502
Pridružen: To Sep 22, 2009 5:26 pm

Re: Ležaji

Odgovor Napisal/-a cerar »

L17 so 12mm široki, navadni pa 10mm

js bi na tvojem mestu vzel navadne ležaje mal boljše kvalitete in jih zbrusil na 10mm

mislim pa, da je cena 16€ kar prava :)
Live life at full throttle! :)
No cams... no valves... no problems 2STROKE!
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Ležaji

Odgovor Napisal/-a macula »

na frčo moto mu piše da so 17x40x10 pa tastari ki sem jih vzel ven so tudi 10 debeli.?
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Uporabniški avatar
cerar
Mojster
Prispevkov: 1502
Pridružen: To Sep 22, 2009 5:26 pm

Re: Ležaji

Odgovor Napisal/-a cerar »

macula napisal/-a:na frčo moto mu piše da so 17x40x10 pa tastari ki sem jih vzel ven so tudi 10 debeli.?
ups, sm narobe napisu

so L17 so 10mm, navadni pa 12mm
Live life at full throttle! :)
No cams... no valves... no problems 2STROKE!
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Ležaji

Odgovor Napisal/-a macula »

a pol je tut tanov blok 12 globok?
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Ležaji

Odgovor Napisal/-a Pich »

V stari tip blokov tisti, ki ima stopničko tam kjer se naliva olje gre ležaj L 17-10mm. V novi tip blokov pa 60203-12mm. L 17 je boljši ležaj, ker ima več krogljic. Priporočljivo radialno zračanje je 0,06mm. Lahko pa kupiš tudi valjčne sestavljive ležaje NJ 203 ECP-12mm in bodisi poglobiš ležišče ležajev za 2mm, ali pa pobrusiš ležaj, da se skrije v blok. Omenjeni ležaji so praktično neuničljivi.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Ležaji

Odgovor Napisal/-a macula »

dobr, bm pol naroču te deljive kr na frčo moto.

Zanima me še, a paše bt zadnji zobnik na apnovo kolo? Pa koliko členov mora imeti veriga za prenose 12-32 oz koliko za 12-35?
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Ležaji

Odgovor Napisal/-a macula »

Ker pač ni odgovorov, sem moral pogruntat sam. BT zobnik ima razmak med luknjami 75mm, apn pa 65mm. Naročil sem verigo 94 členov. Upajmo da bo dobra.
Ležaje sem tudi dobil, upajmo da bodo dobri.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
golnar
Mojster
Prispevkov: 1734
Pridružen: Po Apr 19, 2010 11:29 pm

Re: Ležaji

Odgovor Napisal/-a golnar »

glede ketne je itak vedno boljš vzet nekaj daljšo (ali najdaljšo), in si jo potem skrajšaš kolikor pač rabiš. razlike v cenah so pa minimalne oz. jih ni.
"It is remarkable how similar the pattern of love is to the pattern of insanity."
Odgovori