Pony Express

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5225
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Pony Express

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

klemen_ napisal/-a:Zaradi neznanega vzroka mi zadnje 6V žarnice skuri v parih sekundah. Kakšno napetost in da bo seveda velikost ustrezala naj dam v zadnjo luč?
kaj imaš pa spredaj? pa je original napeljava ?
klemen_
auspuh lager
Prispevkov: 23
Pridružen: Sr Apr 04, 2012 9:12 pm

Re: Pony Express

Odgovor Napisal/-a klemen_ »

Spredaj mislim, da mi je dal takrat mojster kar 12V žarnico-pač kar je imel pri roki. Se malo greje, ampak ni hudega. Hja, mislim, da je original. Kako pa lahko vidim, če ni?
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5225
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Pony Express

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

klemen_ napisal/-a:Spredaj mislim, da mi je dal takrat mojster kar 12V žarnico-pač kar je imel pri roki. Se malo greje, ampak ni hudega. Hja, mislim, da je original. Kako pa lahko vidim, če ni?
odkar imaš spredej 12V skuri zadnjo ? tej 6V so občutljivi ker nimajo regulatorja in morejo imet žarnice takšne kot so predvidene original drugače so težave (spredaj 6V-15w zadaj 6V-2w ali 6V-3w)
klemen_
auspuh lager
Prispevkov: 23
Pridružen: Sr Apr 04, 2012 9:12 pm

Re: Pony Express

Odgovor Napisal/-a klemen_ »

Ko sem kupil motor (4 leta nazaj) je bil brez žarni. Mojster mi je spredaj dal 12V, zadaj pa nič. Sam se probaval zadaj s 6V pa grejo vse takoj k vragu. A če dam spredaj in zadaj 6V bo delalo?
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5225
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Pony Express

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

klemen_ napisal/-a:Ko sem kupil motor (4 leta nazaj) je bil brez žarni. Mojster mi je spredaj dal 12V, zadaj pa nič. Sam se probaval zadaj s 6V pa grejo vse takoj k vragu. A če dam spredaj in zadaj 6V bo delalo?
nebom 100% trdil da bo delalo, bi pa probal
franc
vplinjač
Prispevkov: 381
Pridružen: Po Maj 06, 2013 3:00 pm

Re: Pony Express

Odgovor Napisal/-a franc »

Ne vem kako je pri Pony Express-u, ampak na Apn-u je problem v masi (prednja luč ima slabšo maso kot zadnja) in zato zadnja luč dobi "preveč" elektrike in pregori. Poglej če je kaj podobnega.
lp
nac
auspuh lager
Prispevkov: 1
Pridružen: Sr Jun 03, 2020 9:27 am

Re: Pony Express

Odgovor Napisal/-a nac »

automatic_7 napisal/-a: So Sep 03, 2016 7:27 pm probaj brez filtra in z roko malo zapjraj luknjo in dodajej gas
a na minimum teče lepo se ne ugasne po določenem času ?
Automatic-pri našem Pony ekspresu je tako,kot ti zgoraj opisuješ.
Dolgo časa je stal,pa smo ga prejšnji teden probali vžgat in je bilo stanje točno tako,kot je v tvojem opisu.
A mi zaupaš,kje je greška? Please!! 😉
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5225
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Pony Express

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Sicer je že stara tema to, ampak pomoje imaš zamašeno dizo?
Šinkovc
auspuh lager
Prispevkov: 9
Pridružen: Če Apr 16, 2020 7:21 am

Re: Pony Express

Odgovor Napisal/-a Šinkovc »

automatic_7 napisal/-a: Če Jun 04, 2020 2:54 pm Sicer je že stara tema to, ampak pomoje imaš zamašeno dizo?
Mogoče bo komu pomagalo, če bo imel težavo.... Sem lih finiširal ponyja od nule in sem imel isti problem pri enemu ker ni imel moči. Razdl vse. Na koncu sem zamenjal dizo in plovček z iglo, ker je prehitro zapiral in je bilo premalo bencina v skodelici. Pa še spucal fergazer in spihal vse.
Zadeva rešena, razvije obrate, svečka ima rjavo barvo.

Lp!
Bode
auspuh lager
Prispevkov: 1
Pridružen: To Jul 21, 2020 10:53 pm

Re: Pony Express

Odgovor Napisal/-a Bode »

Lep pozdrav!

Sem nov na tem forumu in imam vprašanje. Obnavljam Pony Express 1 kater ima Laurin motor in me zanima če ima kdo kakršnokoli informacijo oz.pozna koga da prodaja auspuh.Rabim tistega okroglega.

Najlepša hvala!
Lp
Odgovori