tomos nastavitev vžiga

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
klemencek
auspuh lager
Prispevkov: 4
Pridružen: Pe Jan 08, 2010 4:54 pm

tomos nastavitev vžiga

Odgovor Napisal/-a klemencek »

lp imam problem z tomosom apn4 poskušal sem nastaviti predvžig. predvžig sem lako nastavil na maksimalno 5mm več ga nisem mogel ker nemorem bol obrnit ploščice z navitje. poskušal sem nastavit tudi platine in ko sem jih nastavil na 0.4mm ni blo iskre na 0.25mm je pa iskra. prosim za pomoč kako bi pravilno nastavil predvžik in zakaj bi bla na moji plošči taka razlika pri nastavitvi? lp
Uporabniški avatar
smrekca
zariban cilinder
Prispevkov: 133
Pridružen: Če Okt 09, 2014 6:56 pm
Kraj: Smast

Re: tomos nastavitev vžiga

Odgovor Napisal/-a smrekca »

Glede na napisano je možno da ti je zavrtelo magnet.
TOMOS
klemencek
auspuh lager
Prispevkov: 4
Pridružen: Pe Jan 08, 2010 4:54 pm

Re: tomos nastavitev vžiga

Odgovor Napisal/-a klemencek »

magnet je na svojem mestu sem ga vzel dol. je pa predelava cilindra brušen in brušena glava. zdaj pa me zanima če je to možno da predvžig hodi toliko navzkriš?
apn4m
vplinjač
Prispevkov: 446
Pridružen: Sr Dec 30, 2015 8:56 pm
Kraj: Col nad Ajdovščino

Re: tomos nastavitev vžiga

Odgovor Napisal/-a apn4m »

klemencek napisal/-a:magnet je na svojem mestu sem ga vzel dol. je pa predelava cilindra brušen in brušena glava. zdaj pa me zanima če je to možno da predvžig hodi toliko navzkriš?

Na magnetu in na grštu kamor je elektrika, maš črte zarisane, kakor mora bit plata gor dana mimogrede, čene poglej v arhiv kako se nastavlja vžig....

Lp
klemencek
auspuh lager
Prispevkov: 4
Pridružen: Pe Jan 08, 2010 4:54 pm

Re: tomos nastavitev vžiga

Odgovor Napisal/-a klemencek »

hvala za informacije sem naštelal štrom v nulo. zdaj še pa me zanima nekaj in sicer sem našel doma kompletno elektroniko 12v 80w mislim da je bla na ctx in me zanima če se mi splača namontirat na apn4 mislim če bo kaka razlika? in kaj vse moram predelat? lp
Uporabniški avatar
tomos.
zariban cilinder
Prispevkov: 116
Pridružen: Sr Feb 25, 2015 8:17 am
Kraj: Idrija

Re: tomos nastavitev vžiga

Odgovor Napisal/-a tomos. »

klemencek napisal/-a:hvala za informacije sem naštelal štrom v nulo. zdaj še pa me zanima nekaj in sicer sem našel doma kompletno elektroniko 12v 80w mislim da je bla na ctx in me zanima če se mi splača namontirat na apn4 mislim če bo kaka razlika? in kaj vse moram predelat? lp
Eh pusti 6v 17w...
klemencek
auspuh lager
Prispevkov: 4
Pridružen: Pe Jan 08, 2010 4:54 pm

Re: tomos nastavitev vžiga

Odgovor Napisal/-a klemencek »

nebo razlike?
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: tomos nastavitev vžiga

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

klemencek napisal/-a:nebo razlike?
več porabnikov lahko gor priključiš oz boljše luči, trobljo, žmigavce ... samo brez pomena ;)
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: tomos nastavitev vžiga

Odgovor Napisal/-a Pich »

Predvžig na apn- u je okrog 1,5 mm in ne 5 mm. Očisti platine s finim brusnim papirjem in jih poizkusi znova nastaviti na 0.4 mm, desetinka gor ali dol nima nobene veze, mora delat.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Odgovori