Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

Tad3j napisal/-a:Zdravo mene pa samo zanima če gdo ve od katerega motora je ta cilinder:
Slika
Mislim, da je tega delal Marčelo iz Nove Gorice in je bil večkratni državni prvak v razredu specialke do 50 ccm, dokler ni prišel kreidler z roto diskom.
Tad3j
auspuh lager
Prispevkov: 24
Pridružen: Ne Jun 09, 2013 7:25 pm
Kraj: Hočko Pohorje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Tad3j »

lojze-si napisal/-a:
Tad3j napisal/-a:Zdravo mene pa samo zanima če gdo ve od katerega motora je ta cilinder:
Slika
Minareli corsa corta
http://www.motocross50.it/supportotecnico.html
to je najcenejša in najenostavnejša predelava tomosa v d6, ki resnično gre.
Aha pa to se da kje kupit???
Ker v soboto na dirki sem videl kar nekaj motorjev s tem cilindrom
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

Na keri dirki?
Da se ga dobit na netu (iščeš Minareli corsa corta) ali pa na kakšnem sejmu v Italiji , recimo Imola ali Milano itd
Je pa Minareli corsa lunga na zunaj popolnoma podoben. Vendar pa ima za razliko od corte ki ima kratki hod, lunga dolgi hod kot Tomos.
Uporabniški avatar
tomosak
specjalka
Prispevkov: 3005
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 9:55 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomosak »

Pich napisal/-a:
automatic_7 napisal/-a:
tomosak napisal/-a:
bencin je v tanku.. ja če čez auspuh seka vem da je predvžig narobe nastavljen samo če pa čez ferg pa nevem kaj je problem..
isto je če čez ferg useka kriv predvžig
meni je na apn6 lamo z bing 18 tko usekalo da je vrglo mrežco z vezicami zataknjeno za filter zraka dol
kriv pa je bil magnet ker je imel uničen utor za kajlo
Motor ponavadi seka zaradi nenastavljenega uplinjača, prav kot bi kihal. Predvžig nima dosti veze s tem. Če je predvžig napačen motor enostavno ne gre tako kot bi moral iti. Ali pa seka non stop, ne samo vsake toliko.
ja tudi ferg ni še naštelan se prav ni kej hujšga ker so omenjal da so lahko tudi obročki in bat za to krivi samo ne vem kje je povezava.
Smisel živleja je met Tomosa v garaži :D
GSI je zmaj al GTI
ga drži, jebiga brate
zna se ko je brži ;)

Janim8 počivaj v miru!
urb1
auspuh lager
Prispevkov: 21
Pridružen: Ne Avg 29, 2010 1:57 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a urb1 »

je kdo kdaj kje zasledil momente za zategovanje pri apn/bt mašini... osebno sem našel samo za automatika.... če ma kdo podatke se lahko da tudi v tehnični arhiv...
Uporabniški avatar
glavca1
zažgan bat
Prispevkov: 93
Pridružen: To Jun 04, 2013 11:59 am
Kraj: Dolenjska

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a glavca1 »

urb1 napisal/-a:je kdo kdaj kje zasledil momente za zategovanje pri apn/bt mašini... osebno sem našel samo za automatika.... če ma kdo podatke se lahko da tudi v tehnični arhiv...
pomoje bo mogu bit zategnen po občutku ali pa maš sliko spodi
Priponke
evo vam standarde
evo vam standarde
_____________Tomos AlPiNo 2009_____________
->če nekaj deluje, razstavi in ugotovi zakaj.
urb1
auspuh lager
Prispevkov: 21
Pridružen: Ne Avg 29, 2010 1:57 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a urb1 »

glavca1 napisal/-a:
urb1 napisal/-a:je kdo kdaj kje zasledil momente za zategovanje pri apn/bt mašini... osebno sem našel samo za automatika.... če ma kdo podatke se lahko da tudi v tehnični arhiv...
pomoje bo mogu bit zategnen po občutku ali pa maš sliko spodi
pač na občutek delam sedaj že samo kakšen podatek ne škodi če je ravno moment v delavnici drugače pa hvala za tabelo
Uporabniški avatar
blazzy
kriva felna
Prispevkov: 62
Pridružen: So Jul 27, 2013 6:00 pm
Kraj: Vodice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a blazzy »

Živjo!
mam en problem pr tomos a3.Zakaj moped nima nobene moči in končna hitrost je zelo nizka(35km/h).Fergazer sm spucu,platine so naštelane pa novbat mam.
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

blazzy napisal/-a:Živjo!
mam en problem pr tomos a3.Zakaj moped nima nobene moči in končna hitrost je zelo nizka(35km/h).Fergazer sm spucu,platine so naštelane pa novbat mam.
Jaz sem imel na apnu zadelan izpuh od saj zadaj pri dušilcu, bila pa je to cobra gor, pa tudi na začetku izpuha je bilo kar saj gor, ker sem pripelal domov moped pa že takrat ni šel tak kot bi moral, čez zimo sem anredil generalko na mašini pol pa spet ni šlo, menjal sem 3 vžige, pa 2 fergazerja pol pa slučajno pogledam izpuh in evo ti ga, vsaj pri meni je bilo to :)
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Uporabniški avatar
blazzy
kriva felna
Prispevkov: 62
Pridružen: So Jul 27, 2013 6:00 pm
Kraj: Vodice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a blazzy »

DaNiLo napisal/-a:
blazzy napisal/-a:Živjo!
mam en problem pr tomos a3.Zakaj moped nima nobene moči in končna hitrost je zelo nizka(35km/h).Fergazer sm spucu,platine so naštelane pa novbat mam.
Jaz sem imel na apnu zadelan izpuh od saj zadaj pri dušilcu, bila pa je to cobra gor, pa tudi na začetku izpuha je bilo kar saj gor, ker sem pripelal domov moped pa že takrat ni šel tak kot bi moral, čez zimo sem anredil generalko na mašini pol pa spet ni šlo, menjal sem 3 vžige, pa 2 fergazerja pol pa slučajno pogledam izpuh in evo ti ga, vsaj pri meni je bilo to :)
Smo tudi že izpuh spucali s štrajfiksom, amapka moped po tem ni deloval nič drugače.Tudi ko moped vžgem in se peljem začne trokirati. Šele ko postane dovolj segret prestavi v drugo in neha trokirati. Mogoče ni dovolj dobra iskra.
Odgovori