Nakup 125cc motorja

Vse kar se tiče avtomobilov in motorjev 125ccm+!
wprer
auspuh lager
Prispevkov: 14
Pridružen: To Maj 02, 2017 11:14 am

Nakup 125cc motorja

Odgovor Napisal/-a wprer »

Zdravo. V bližnji prihodnosti imam namen kupiti 125cc motor. Uporabljal ga bom za krajše vožnje, 1-5x na leto pa tudi za malo daljše (200-500km). Problem pa je, ker imam le okoli 700-750€. Kaj je najboljše za tak denar? Lahko je tudi skuter....
Kaj takega? http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... maha%20TZR
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Nakup 125cc motorja

Odgovor Napisal/-a filius »

Nakup 125cc 2T za tak denar je riziko. To so večinoma stari pregonjeni motorji, na katere boš moral vložit kar nekaj denarja da bodo BP lavfal.

Sem mel yamaho DT ki ima enako mašino kot ima TZR z linka, motorji samo po sebi so bomba, sam sem imel odstranjene blokade, snorkel od yamahe Dt230, gianelli izpuh in je stvar šla preko 140( števec je do 140), kar je za enduro kar bomba.

Vglavnem pri nakupu takega motorja imej na strani za rezervo, ker je skoraj nemogoče dobit dober tako star motor.
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Nakup 125cc motorja

Odgovor Napisal/-a macula »

Jaz sem kupu delujočo cagivo mito za 550e pa sm v 5h letih vložu okrog 1500 brez registracij, da zdej napov dela kot mora. Pa še to bo najbrž ribnil čez 300km. :?
To moraš sigurno najprej gume menjat (200e), verižni set (min120e), akumulator 30-60e, kšno olje, hladilno, kšno tesnilo sem in tja, si ob 100e, aja pa bat, na bat sem pozabu to morš sigurno menjat tut če ga je lastnik 100km nazaj, ker ga v resnic pač ni.. No pa k bat menjaš še pohonaš pa je skp 150e. No lih bat menjaš nrdiš 200km pa gre kletka od ležaja na glavni gredi.. vzameš poliamidne 50e.. pa k maš lih narazn dejmo še ojnico, 150 jih izpuhti.. pa itak tastaro tesnilo med bloki ni več uporabno ker je še originalno gor, to ni tomos zato je 20e.. Kšne ploščice 40e, kšna zavorna, vmes še žmigovc z nogo odbiješ 10e, šipo razbiješ 60e.. Mogoče je še lamela že znucana pa zlo težko vžiga..
En dan noče več štartat, pa ker je tok star pa redek motor se ne dobi delov, pa kupiš še en cel motor zariban za 300e in na konc ugotoviš da vse kar je uporabnga je zajla za čok k je ne rabiš, leva plastika k maš ti zjahano desno, ostali nosilčki, koščki so itak polomleni, ker če so pr tep so tut pr tej.. :D
Ker pa je to yamaha tzr, računej še na pobran zobnik na sklopki na vsake 2000km (60e za rablenga). Pač fabrška napaka na tzr, baje napol nalega pa materjal se utrudi..
No zdej si pa lih use uštimal, je pa 5 let mim, naredu si 2500km, sicer vmes po ovinkih snel ene 93 majstrov na 600cc pa ene 46 nedeljskih jurjakov, drgač pa prešramfu 729ur, morš pa spet nove gume kupt. :D
Moja Cagiva Mito story zelo na kratko ;)
Top šit motor za top mehanike :D

Če nis zaljubljen v šramfanje, si kupi tomos sm125 ali nekaj podobnega 4t. Menjaš olje na 3 leta, ploščic nerabiš nkol ker mašina sama dost zavira da nis prtisnu na zavoro zadnje 1200km, verigo sam namažeš na pov leta ker kolkr počas se vrti, je vzdrževalni plan isti kot na tekočem traku od konzerv v delamarisu. Aja pa točiš 10l in se voziš 300km, na tzr natočiš povn tank od 15 litrov, pa si dobr za 120km.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Nakup 125cc motorja

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

kolko para tolko muzike :) drugač se pa strinjam z maculo ... za 2T že morš met dnar pa voljo... je pa res da je nasmešek večji na 2T :)
Uporabniški avatar
cerar
Mojster
Prispevkov: 1502
Pridružen: To Sep 22, 2009 5:26 pm

Re: Nakup 125cc motorja

Odgovor Napisal/-a cerar »

Jaz sem kupil Aprilio RS125 za 700€, takoj sem zamenjal gume in akumulator, čez nekaj časa sem dokupil prozorno šipo in pa Boyesen lamele za lamelni ventil.
Vložka nekega hudega ni bilo, res pa je, da popije toliko bencina kot 600cc 4T in gre bistveno slabše.
Ti pa 4T ne da tistega občutka in zvoka, ko 2T motor pride v powerband :D

Malo poglej za RS125, veliko delov se dobi novih kot rabljenih, pa cene niso preveč hude.
Live life at full throttle! :)
No cams... no valves... no problems 2STROKE!
wprer
auspuh lager
Prispevkov: 14
Pridružen: To Maj 02, 2017 11:14 am

Re: Nakup 125cc motorja

Odgovor Napisal/-a wprer »

Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Nakup 125cc motorja

Odgovor Napisal/-a filius »

wprer napisal/-a:Kaj pa kaj takega? http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... a%20CBF125
Za penzionistično vožnjo je tole bomba. Ne pričakuj pa kakšnega booma od takega motorja. Max končna hitrost realnih 110km/h, potovalna nekih 90 recimo pa še to ga je treba gonit. Prehitevanje zaradi lastne varnosti odsvetujem.
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
wprer
auspuh lager
Prispevkov: 14
Pridružen: To Maj 02, 2017 11:14 am

Re: Nakup 125cc motorja

Odgovor Napisal/-a wprer »

To je moj prvi motor, tako da bo tudi penzionistična vožnja vredu :D V tem oglasu piše, da je bil poškodovan in nato popravljen. A sem glede tega lahko brez skrbi?
franc
vplinjač
Prispevkov: 379
Pridružen: Po Maj 06, 2013 3:00 pm

Re: Nakup 125cc motorja

Odgovor Napisal/-a franc »

Odvisno kaj in kako je bilo popravljeno. Je pa lepo, da saj kakšen prizna.
lp
wprer
auspuh lager
Prispevkov: 14
Pridružen: To Maj 02, 2017 11:14 am

Re: Nakup 125cc motorja

Odgovor Napisal/-a wprer »

Hvala za vsa mnenja! Kako je pa s skuterji v tem cenovnem rangu? npr. http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... 20Atlantic
Odgovori