APN 6-Laika

Predstavite nam svoj projekt
Uporabniški avatar
lumpi_95
auspuh lager
Prispevkov: 17
Pridružen: Če Jul 14, 2016 9:18 pm

Re: APN 6-Laika

Odgovor Napisal/-a lumpi_95 »

kumr napisal/-a:ja enakomerno nardiš okno..tako kot je samo večje da je..piliš komplet kanal..okno v cilindru pa malo v širino pa tako kot si povedal izpuh na gor sesanje pa na dol..pa izpuha nesmeš preveč širokega nardit ker ti bo haklalo obroček ;)
Evo hvala za potrditev. Sedaj me pa samo še zanima kaj mi pove/poda površina kanalov/oken v notranjosti cilindra. Ter ravno ko smo pri računanju površin oken. Koliko naj bo površina izpušnega okna, ker nisem nikjer zasledil kakšnih priporočil formul glede površine izpušnega okna. Ker recimo za vsis sem zasledil, da je površina kanala v notranjosti cilindra približno za 10 - 15% manjša kakor je prerez vplinjača.
Uporabniški avatar
lumpi_95
auspuh lager
Prispevkov: 17
Pridružen: Če Jul 14, 2016 9:18 pm

Re: APN 6-Laika

Odgovor Napisal/-a lumpi_95 »

Pozdravljeni
Evo po dolgem času se oglašam. Motor je skoraj končan, situacija motorja pa je razvidna s slik. Kratek povzetek dogajanja. Motor je kompletno obnovljen tako ličarsko kakor tudi mehansko. Pri obnovi sem spoznal, da ni to ravno mačji kašelj kakor to zgleda na prvi pogled. Vprašanja so si sledila kar v vrsti zakaj je to tako in ne tako, tako da sem moral kar nekaj časa posvetiti iskanju pravih informacij tako po tem forumu kakor tudi po tujih, toda nič ne nede sem pa v zameno zato dobil novo znanje. Žal pa kar se tiče predelave agregata sem ostal na začetku. Potrebno bo še kar nekaj literature prebrati kako se pravilno porta kanale, ker s svojim znanjem si nisem upal dirat po cilindru.Kar je potrebno še na motorju postoriti je, da zvežem elektriko za luči ter nastavim uplinjač in zamenjam avspuh z originalnim v katerem bom naredil konus.In tukaj se obračam na vas strokovnjaki. Ker sem želel, da je vsisni kanal v cilindru do konca odprt sem cilinder z vrha postružil za 2 mm in spodaj podložil za 2 mm in sedaj me zanima ali je možno da ko se vsis odpre, da gre mešanica skozi vsisni kanal naravnost v izpušnega in da sem s tem v bistvu poslabšal delovanje motorja. Ali bi bilo boljše narediti lunco na batu.
Še slike mopeda.
Slika
Slika
Odgovori