tomos apn6 125cc

Predstavite nam svoj projekt
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: tomos apn6 125cc

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

Spet se ponavljam, ampak brca v prazno, roto disk je premajhen. Poglej slike mojega D6.
download/file.php?id=21274&mode=view
lp
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: tomos apn6 125cc

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

lojze-si napisal/-a:Spet se ponavljam, ampak brca v prazno, roto disk je premajhen. Poglej slike mojega D6.
download/file.php?id=21274&mode=view
lp
Še ena slika:
download/file.php?id=21329&mode=view
trolledx
batzajla
Prispevkov: 40
Pridružen: Ne Sep 18, 2011 5:42 pm

Re: tomos apn6 125cc

Odgovor Napisal/-a trolledx »

Bi pa bilo za takšno izvedbo potrebno veliko večje poseganje v blok... Potegne veliko za sabo.
čokoladni buhtelj
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: tomos apn6 125cc

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

trolledx napisal/-a:Bi pa bilo za takšno izvedbo potrebno veliko večje poseganje v blok... Potegne veliko za sabo.
Ne vem zakaj bi bilo dražje, vem pa da boš zopet razočaran nad rezultatom. Za 125 ccm tudi glavna gred ne odgovarja, ne teža, ne uravnoteženost in ne razmerje me premočrto in vrtečo se maso.
lp.
trolledx
batzajla
Prispevkov: 40
Pridružen: Ne Sep 18, 2011 5:42 pm

Re: tomos apn6 125cc

Odgovor Napisal/-a trolledx »

Mislim da je prišlo do nesporazuma...
Na ta blok pride zaenkrat še star setup... (airsal 70, dellorto 28)

Kar se tiče 125cc je trenutno v fazi čakanja bo pa šlo kmalu v nadalno izdelavo.
Tam je mišljen disk premera 140mm in gred premera ca. 95mm ter širino 55mm mogoče še kaj več.
čokoladni buhtelj
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: tomos apn6 125cc

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

PVL
PVL
Če še nimaš pravega vžiga sem našel nekaj zanimivega. Analogni DC CDI

PVL# 601200 Step-up-converter
PVL# 0002080 Adapter cable
PVL# 650101 Ignition coil incl. spark plug connector
PVL# 016703 Sensor (inductive)

Here are the prices for the requested components:

PVL# 601 200 € 89.70/each
PVL# 000 2080 € 9.75/each
PVL# 650 101 € 43.71/each
PVL# 016 703 € 23.60/each

All prices are ‚net’ and ‘ex works’, they are valid for the year 2016.

In case of an Purchase Order we will ask for your detailed address for invoice and shipping.
We will answer your PO with an Proforma Invoice asking for payment in advance.
As soon as we received the payment we will finish and send the parts. At present the delivery time will be a few days, because there are some parts of each component available in short time.

If you are interested, please send your PO to Andreas or me and we will forward this to our sales department for all the paper work.

Have a nice weekend

With Kind Regards
Helmut Kornder
Executive Manager
_______________________________________
PVL Electronic & Elektrotechnik GmbH + Co. KG

Am Farrnbach 10
D-90556 Cadolzburg
Germany

Tel: +49- (0) 9103 – 792 180
trolledx
batzajla
Prispevkov: 40
Pridružen: Ne Sep 18, 2011 5:42 pm

Re: tomos apn6 125cc

Odgovor Napisal/-a trolledx »

Kar se tiče vžiga imam zeeltronica že doma.

Sicer pa zanimivo, nanese pa šezmeraj tistih 160€ kar že ni več tako poceni.
Sam sem razmišljal da bi za kakšen "low budget" vžig uporabil npr. arduino platformo ali kaj podobnoge prek katerega bi s kakšnim močnostnim tranzistorjem krimlil bobino.
Za narediti vžig z fiksnim predvžigom nebi smelo biti nobenega problema, mogoče bi šlo izvesti celo programlivega vendar bi to potegnilo pa že kar nekaj dela za sabo. Strošek takšnega vžiga bi bil pa ca 50€.
čokoladni buhtelj
apn4m
vplinjač
Prispevkov: 446
Pridružen: Sr Dec 30, 2015 8:56 pm
Kraj: Col nad Ajdovščino

Re: tomos apn6 125cc

Odgovor Napisal/-a apn4m »

trolledx napisal/-a:Kar se tiče vžiga imam zeeltronica že doma.

Sicer pa zanimivo, nanese pa šezmeraj tistih 160€ kar že ni več tako poceni.
Sam sem razmišljal da bi za kakšen "low budget" vžig uporabil npr. arduino platformo ali kaj podobnoge prek katerega bi s kakšnim močnostnim tranzistorjem krimlil bobino.
Za narediti vžig z fiksnim predvžigom nebi smelo biti nobenega problema, mogoče bi šlo izvesti celo programlivega vendar bi to potegnilo pa že kar nekaj dela za sabo. Strošek takšnega vžiga bi bil pa ca 50€.
Jaz ga delam....tuljava je vw, pogajna ga bo ardurino užig nebo fiksen, temveč se bo premikal med 0,8 in 1,5....


lp
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: tomos apn6 125cc

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

apn4m napisal/-a:
trolledx napisal/-a:Kar se tiče vžiga imam zeeltronica že doma.

Sicer pa zanimivo, nanese pa šezmeraj tistih 160€ kar že ni več tako poceni.
Sam sem razmišljal da bi za kakšen "low budget" vžig uporabil npr. arduino platformo ali kaj podobnoge prek katerega bi s kakšnim močnostnim tranzistorjem krimlil bobino.
Za narediti vžig z fiksnim predvžigom nebi smelo biti nobenega problema, mogoče bi šlo izvesti celo programlivega vendar bi to potegnilo pa že kar nekaj dela za sabo. Strošek takšnega vžiga bi bil pa ca 50€.
Jaz ga delam....tuljava je vw, pogajna ga bo ardurino užig nebo fiksen, temveč se bo premikal med 0,8 in 1,5....


lp
Tuljava bi bila dobra tudi od Tomosa ali kakšna kitajska iz e-baya, CDI pa je že bolj umetnost, ta na primer pa je še DC.
IN še na rob debate, če bi ga bilo tako enostavno izdelati ne bi bilo samo par proizvajalce. Konkretno PVL je bil predstavljen letos na karting sejmu v Ofenbahu in sem na ponudbo čaka 1 mesec. Izgleda da so ga še razvijali.
LP
apn4m
vplinjač
Prispevkov: 446
Pridružen: Sr Dec 30, 2015 8:56 pm
Kraj: Col nad Ajdovščino

Re: tomos apn6 125cc

Odgovor Napisal/-a apn4m »

Tudi to je res tuljavo sem vzel od golfa ker ma že use v kompletu pa je kar majhna....pa nameravam tudi luč namontirat pa take in to...
Odgovori