dirty bee drugič

Predstavite nam svoj projekt
Odgovori
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: dirty bee drugič

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

koroman napisal/-a:http://www.youtube.com/watch?v=j3L3Cr1HuQk

evo posnetek!

žal pa ni šlo izmerit nič ker je bla neka softverska napaka in ni merlo obratov pravilno. enkrat je šlo izmerit in še takrat je pokazalo 1000 konjev. če bi pokazalo kakih 900 bi še verjel :D
škoda no ... ker fajn se dere :D
KVAS
Mojster
Prispevkov: 1733
Pridružen: To Maj 11, 2010 7:02 pm
Kraj: Domžale

Re: dirty bee drugič

Odgovor Napisal/-a KVAS »

Ej zgleda da kr fajn uleče, poje pa tut dobr;) Škoda da niste mogl opravt meritev.
Uporabniški avatar
koroman
predelana mašina
Prispevkov: 1875
Pridružen: Po Avg 31, 2009 10:44 pm
Kraj: zlatoličje - maribor

Re: dirty bee drugič

Odgovor Napisal/-a koroman »

KVASoooO napisal/-a:Ej zgleda da kr fajn uleče, poje pa tut dobr;) Škoda da niste mogl opravt meritev.
ja vem da je škoda ja. sej je reko da me pokliče ko bo usposobo mizo in da mi zastojn pomeri. bom pa zdaj probal s pomočjo programa izračunat na kolko obratih se suče. lahko pa mi kdo pomaga pa da primerjama rezultate
The science of tuning.

viewtopic.php?f=14&t=15145
Uporabniški avatar
koroman
predelana mašina
Prispevkov: 1875
Pridružen: Po Avg 31, 2009 10:44 pm
Kraj: zlatoličje - maribor

Re: dirty bee drugič

Odgovor Napisal/-a koroman »

evo sem izračunal:Slika

kr dober rezultat glede na to da je izpuh zx in navadna bt glava. dobo sem veselje da zadevo nadgradim tak kot je treba.
The science of tuning.

viewtopic.php?f=14&t=15145
pusta93
zobnik
Prispevkov: 219
Pridružen: Po Sep 07, 2009 8:34 pm

Re: dirty bee drugič

Odgovor Napisal/-a pusta93 »

koroman napisal/-a:evo sem izračunal:Slika

kr dober rezultat glede na to da je izpuh zx in navadna bt glava. dobo sem veselje da zadevo nadgradim tak kot je treba.
jst sm dobu z izračunu 11643 vrt/min
Uporabniški avatar
koroman
predelana mašina
Prispevkov: 1875
Pridružen: Po Avg 31, 2009 10:44 pm
Kraj: zlatoličje - maribor

Re: dirty bee drugič

Odgovor Napisal/-a koroman »

hehe. no super. v glavnem tu nekje je. vžig pa itak dovoljuje obrate do 12000 takda bo za kaki obrat več potrebno menjat vžig
The science of tuning.

viewtopic.php?f=14&t=15145
Uporabniški avatar
PiZdeK6_
mašina
Prispevkov: 1489
Pridružen: Sr Feb 03, 2010 5:31 pm
Kraj: Poljčane- Rogaška slatina

Re: dirty bee drugič

Odgovor Napisal/-a PiZdeK6_ »

malo jače, po eni strani mi je žal da nism šou, po drugi pa ne, če naprava ni delala kot bi mogla :)
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: dirty bee drugič

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

PiZdeK6_ napisal/-a:malo jače, po eni strani mi je žal da nism šou, po drugi pa ne, če naprava ni delala kot bi mogla :)
menda so že zrihtal tak da lahk greta ponovno na test :)
Uporabniški avatar
koroman
predelana mašina
Prispevkov: 1875
Pridružen: Po Avg 31, 2009 10:44 pm
Kraj: zlatoličje - maribor

Re: dirty bee drugič

Odgovor Napisal/-a koroman »

tako! včeraj sem odpru pokrov motorja ker je nekam slabo speljeval pa sem mislo da je pač sklopka šla zaradi brutalnih pospeškov. odprem mašino notri vse kot novo. no potem sem pa ugotovil da sem mel čisto zapacano svečko in da je bla diza prevelika. zdaj sem dal noter 90 dizo (prej 92) in mopedu se spet meša. zdaj se zavrti do konca zmogljivosti vžiga, ki bi naj po tovarniških podatkih zmogel 12000.

končna izračunana na podlagi obratov motorja in ob upoštevanju krajših zunanjih prenosov je nekaj manj kot 85 na uro
The science of tuning.

viewtopic.php?f=14&t=15145
Uporabniški avatar
koroman
predelana mašina
Prispevkov: 1875
Pridružen: Po Avg 31, 2009 10:44 pm
Kraj: zlatoličje - maribor

Re: dirty bee drugič

Odgovor Napisal/-a koroman »

update!

kot je razvidno iz slik je dirty bee sedaj spet živa in pri največjih močeh. v teh nekaj tednih sem popolnoma predelal mašino spustil sem se v vsaki majcen datajl, zadeva je res ubijalska. predelan je vsak košček mašine. na novo so narejeni karterji z izboljšano usmeritvijo zmsi prosti cilindru, predelana je srajčka cilindra za večji pretok zmesi v pretočne, predelan je izpušni kanal ki je zdaj končno previlne oblike. portmap je v temi o portmapih. cilinder je popolnoma v fazi in površine pretočnih in izpušnega kanala se ujemajo. izpuh je preračunane dolžine in prilagojen da zadeva sede v normalno lego. sklopko sem po dobrem razmisleku razdrl in namesto plute je sedaj obloga iz usnja. zadeva grebi tako kot je treba in zelo enakomerno. prešalta v trenutku. fergazer je 24 vhst, ampak danes žal še nimam seta diz za popolno nastavitev. predlagajte mi katero velikost naj uporabim (sedaj je 108)

no to je pa več ali majn to. video vam obljubim vendar po mitingu, ker bo sedaj potrebno dosti časa za optimalne nastavitve. no sicer pa pridite v miklavž in si pogledajte zadevo ;)

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
The science of tuning.

viewtopic.php?f=14&t=15145
Odgovori