dirty bee drugič

Predstavite nam svoj projekt
Odgovori
Uporabniški avatar
koroman
predelana mašina
Prispevkov: 1875
Pridružen: Po Avg 31, 2009 10:44 pm
Kraj: zlatoličje - maribor

dirty bee drugič

Odgovor Napisal/-a koroman »

no tolko da vam prestavim moj projekt. dirty bee ima sedaj že drugo mašino. prva mašina je bla bol eksperimentalne narave in se je dosti šraufala. no na koncu je bil gor airsal predelan na junior kote in je letela 87,6 po gps. ampak to mi ni blo dovolj. dosti sem gledal po nizozemskih forumin in spletnih trgovinah in sem se odločo da naredim novo še boljšo mašino za dirty bee.

začelo se je ko sem kupo mašino a35 od kolega. mašina je bila čisto originalna s skoraj nič prevoženimi.
Slika


dolgo sem se odločal kaj bi dal gor, pol pa sem se odločo da bom dal gor dmp 70, 45mm
SlikaSlikaSlika

mašina se je nato podrla in vse sem pripravo za kit ker je bilo treba povečat pretočne kanale, mel sem ap tudi idejo o sesanju v blok in sem nato naredil tudi luknjo za sesanje na vrhu mašine.
SlikaSlika

nareja sta bila 2 ohišja za lamelo ki je sicer od skuterjev piagio eno ohišje je blo obrnjeno na levo strandrugo pa na desno
Slika]SlikaSlika

ferg mam 19mm ysn bs racing. ampak dobro pri teh fergih je da ima polverizator od navadne verzije in tako ni problema nastavlat kot pri nekaterih ideničnih dell'ortih
Slika
sliko kako ferg stoji na levi strani mate v podpisu


sklopka bo za začetek originalna ampak predelana na skuter fedre. v prvi brzini so najtrše v drugi pa mehke fedre, v mislih pa mam sklopko ki je nekaj posebnega. všeč so mi ktm 50sx sklopke ali pa mogoče kaj takega kot na sliki, kar je za pucha e50 (pony ekspresa)

SlikaSlika

ostalo bo kar se tiče mašine ostalo original. le vžig bo samo za zdaj originalen. če bo zadeva šla ko raketa bom mogoče investiral v kaki pvl, ampak do tega je še ziher nekaj časa.

današnje stanje je sledeče. izpuh je stage6 r1200, prej sem mel roosta za he pa je bil preodprt in sem ga pač zamenjal za nekaj bol zaprtega. fergazer bo obrnjen na desno ker mi tak bol paše cilinder pa je seveda natunan in sicer na mere stage6 sport pro cilindra. lahko bi še več ampak mislim da bi tak ciliner ponujal take karakteristike kataere hočem, in sicer moč čez širše obrate in hitro naraščanje obratov.
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika

pozdravljeni prijatelji :D :D
meni se danes tak rit smeji da bom zaploskal z njo verjetno. moped sem malo izboljšal in danes sem se prvič peljal tak kot je to treba. mašina se je čez zimo temeljito preučila in optimizirala. naredil sem si novo ohišje za lamelo. najboljše do zdaj. nabavo sem v-force lamelo za minareli in org minareli koleno. izpuh sem nabavo leo-vince RR, ampak sem ga zravnal in dal gor dušilec od r1200. predvsem zaradi izgleda in prektičnosti.
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
tu je nekaj slik od predelav. ampak ni jih dosti ker se ni ničkaj bistvega spremenilo.

naj vem povem da gre fantastično. preveč za moje pojme ker bo polomlo vse zobnike :D no kaj več pa jutri ko se bo naredil tudi kakšen video.
Zadnjič spremenil koroman, dne So Feb 05, 2011 5:14 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
The science of tuning.

viewtopic.php?f=14&t=15145
Uporabniški avatar
tomosak
specjalka
Prispevkov: 3005
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 9:55 pm

Re: dirty bee drugič

Odgovor Napisal/-a tomosak »

dobr si se tole lotu in kok cijaš na končno?
Smisel živleja je met Tomosa v garaži :D
GSI je zmaj al GTI
ga drži, jebiga brate
zna se ko je brži ;)

Janim8 počivaj v miru!
Uporabniški avatar
janim8
R.I.P.
Prispevkov: 910
Pridružen: Sr Avg 12, 2009 8:46 am
Kraj: кσčєνנє ghetto 1330

Re: dirty bee drugič

Odgovor Napisal/-a janim8 »

ganljiv projekt ;)
prodam razne dele za TOMOS! info: majerlejani@gmail.com

Če hočš met konje jih boš mogu futrat :)
Uporabniški avatar
TheLord
vplinjač
Prispevkov: 271
Pridružen: Sr Sep 23, 2009 9:48 pm
Kraj: Šiška, Ljubljana

Re: dirty bee drugič

Odgovor Napisal/-a TheLord »

kako boš zadelu sesalni kanal??
Slika
Uporabniški avatar
PiZdeK6_
mašina
Prispevkov: 1489
Pridružen: Sr Feb 03, 2010 5:31 pm
Kraj: Poljčane- Rogaška slatina

Re: dirty bee drugič

Odgovor Napisal/-a PiZdeK6_ »

kaj boš pa naredil z auspuhom ? ga boš prešvasal ali ga boš pustil tako? drgač pa malo jače :D
Uporabniški avatar
koroman
predelana mašina
Prispevkov: 1875
Pridružen: Po Avg 31, 2009 10:44 pm
Kraj: zlatoličje - maribor

Re: dirty bee drugič

Odgovor Napisal/-a koroman »

sesalni kanal bom zadelal z ploščiso in z vstavkom da bi luknja čimmajnša. naredo bom štopl ampak razmišlam iz česa. mogoče celo iz plute.

auspuh bo tak kot je na sliki ker je svetovno tak in super paše.

za končno pa nevem ker mi to ni cilj. če bi hoto bi še z prejšo pelajl 100 ker je mela moč. prenosi bojo tako kot pri prvi mašini 26/24. obrato pa bojo okoli 12000, ker je to blokada vžiga. če bo šlo res vreji se bodo še dvignili kaki kanali in bo še boljše. moj cilj je dober pospešek
The science of tuning.

viewtopic.php?f=14&t=15145
Uporabniški avatar
DMTuning
Mojster
Prispevkov: 885
Pridružen: So Jul 17, 2010 12:46 pm
Kraj: Bliz KRŠKEGA

Re: dirty bee drugič

Odgovor Napisal/-a DMTuning »

koroman napisal/-a:sesalni kanal bom zadelal z ploščiso in z vstavkom da bi luknja čimmajnša. naredo bom štopl ampak razmišlam iz česa. mogoče celo iz plute.

auspuh bo tak kot je na sliki ker je svetovno tak in super paše.

za končno pa nevem ker mi to ni cilj. če bi hoto bi še z prejšo pelajl 100 ker je mela moč. prenosi bojo tako kot pri prvi mašini 26/24. obrato pa bojo okoli 12000, ker je to blokada vžiga. če bo šlo res vreji se bodo še dvignili kaki kanali in bo še boljše. moj cilj je dober pospešek
lep projekt, zanima me pa še to, ka ni ferg 19mm mal premal za tak cyl?
:)
Uporabniški avatar
koroman
predelana mašina
Prispevkov: 1875
Pridružen: Po Avg 31, 2009 10:44 pm
Kraj: zlatoličje - maribor

Re: dirty bee drugič

Odgovor Napisal/-a koroman »

ne ni. 19 ferg je zelo univerzaln. maš ga tudi na highend skuterjih takda mislim da ni premali.
The science of tuning.

viewtopic.php?f=14&t=15145
Uporabniški avatar
DMTuning
Mojster
Prispevkov: 885
Pridružen: So Jul 17, 2010 12:46 pm
Kraj: Bliz KRŠKEGA

Re: dirty bee drugič

Odgovor Napisal/-a DMTuning »

koroman napisal/-a:ne ni. 19 ferg je zelo univerzaln. maš ga tudi na highend skuterjih takda mislim da ni premali.
ne zatu prašam, ka davajo eni na mal večji tuning bt-jevga cilindra, tut 24mm al pa še kak mm več, pa še to, ka tist " konus", ko pride v karter is pršraufo gor?
:)
Uporabniški avatar
koroman
predelana mašina
Prispevkov: 1875
Pridružen: Po Avg 31, 2009 10:44 pm
Kraj: zlatoličje - maribor

Re: dirty bee drugič

Odgovor Napisal/-a koroman »

ja ker batni vsis tolko vstran zmeče da je enako 19 lameli :D no glej to je zdaj to. itak mam tak vreji nareto da lahko dam do 24 ferg gor. sem su pusto maneverskega ampak mislim da nebo treba. če bo mogoče 21 več pa ne. bom vido kak bo šlo pol pa se bom dalje odločal

ja ohišje lamele je pa prišraufano ja. glih za glih je šlo ampak je nareto tak da nisem rabo lepit
The science of tuning.

viewtopic.php?f=14&t=15145
Odgovori