Tomos BT - Café racer

Predstavite nam svoj projekt
Odgovori
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5225
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Tomos BT - Café racer

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

aljo69 napisal/-a:
automatic_7 napisal/-a:
aljo69 napisal/-a:bt ogrodje pod AM registrirat to je "sanjaj svinja kukuruz"

lahko greš pa z glavo čez zid ...

če hočeš AM boš rabu ATX ogrodje z papirji ;)
al pa vsaj ploščico s podatki in papjrji od ATX
a niso cifre na ruštu ? al samo na ploščici ?
so tudi na ruštu, ma če se daš v to jih lahko spremeniš :twisted:
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 722
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: Tomos BT - Café racer

Odgovor Napisal/-a Berty »

Haha sem pričakoval tak odziv, ma probat ni greh :P
Ima še staro YU prometno, ni bil še reg. v Slo.. bomo vidl če se bo dal kr z BT50S podatki pod AM spravt, glede na to da je APN mašina gor.
Če pa to ne pa menjava tablice z ATX. Če je št. na gruštu enaka na tablici pa spremeniš sam BT50S -> ATX50 a imajo podatk o tem kaj je blo original prej preko številke? (pomoje da ja)
Drugače pa izpit narest pa legalno vozt najbolj :)
APN4M 83'
Uporabniški avatar
brejker
vplinjač
Prispevkov: 290
Pridružen: Ne Mar 27, 2011 12:16 am
Kraj: Kamnik

Re: Tomos BT - Café racer

Odgovor Napisal/-a brejker »

Berty je včeraj prevzel projekt.

Sem naredil še eno sliko za spomin :)

Lepo, da sem ga predal v kosu in ne podelih. Tako se bo lahko tema razvijala naprej.
Priponke
IMG_20160624_124539.jpg
Kolk leti?A gre potazadni?A gre do tačke?Ajkej piln?
Projekt: Tomos BT - Café racer
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 722
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: Tomos BT - Café racer

Odgovor Napisal/-a Berty »

Je res, pa bo pomoje kr velik še dodelat da bo še malo polepšan/poboljšan. :)
Za vikend ali pa čez kakšen teden se bo montiral BT cyl. 40 z bing 18ko in nekim auspuhom prirejenim za BT, da vidim kako se bo obneslo.
Potrebna bo izdelava novih puš v mono nihajki zgoraj in spodaj, so malo obrabljene pa skačejo.
Med samo vožnjo sedim malo težje zaradi tanka, pomislek je kakšna nezdrzljiva guma da naslonim trup direkt, ali pa mogoče tank od Sprint50-ke?
Na splošno se že zdaj lepo pelje, mogoče manjka filtra na vplinjaču ker pri gasu do konca malo zamori, valda pa je užitek ko ga založiš u preglednem ovinku :D

Več pa še za vikend...
APN4M 83'
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 722
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: Tomos BT - Café racer

Odgovor Napisal/-a Berty »

No danes ni blo kaj poceti, smo se mislili mau preterat, sprobat motor, pa se je zalomilo ko ni tel vžgat z drugo (ker za kurbl še nimam rešitve :D ). Uglavnem vžgal je ampak ni dolgo delal, ker je vleklo fouš luft skozi tesnilo glave in je nazigalo obrate u 3pm..
Ugotovil sem da je zdrobilo spodnji ležaj piramide (na levem bloku). :? Ni se dalo menjat v 1. in zadeva je bila potrjena po odprtju desnega bloka.

Ko sem odprl desni blok in vzel ven piramido in sklopko je tudi iglični ležaj spustil dušo oz so igle padle ven. :? Sklopka je bila sestavljena tako, da je bila deljena lamela v sredini in spodaj pri zeger obročku je bila samo ena plošca namesto dveh.. prvič vidim tako ampak domnevam, da je delovala, ce se je dalo menjat :lol:

Opazil sem tudi da je piramida podložena na notranji strani med zobnikom, ki pride na sklopko in zobniki prestav... tudi to je narobe ali se motim? :?:
Bi prilozil slike pa sem pozabil na te, je samo od zlomljenih lezajev.. :/

Uglavnem v naslednjem tednu se bo naredilo:
-razmontiranje in komplet razstavitev masine, pregled ležajev, pucanje, standard protokol...
-menjava tesnil, sestavitev sklopke na novo, nov iglicni in piramidni lezaj
-montiranje fi40 BT cilindra zrezan za prisilno hlajenje (mi lezi naokrog, bo za probo) z bing18 in nekim mallosi auspuhom, ce bo pasal
Vglavnem ja, malo razocaranja a imamo vsaj kaj za delat 8-) brejker, bo zalaufalo kot se šika drugic pa le pazi na masino ;)
Priponke
Zbogom lezaji :/
Zbogom lezaji :/
APN4M 83'
Uporabniški avatar
brejker
vplinjač
Prispevkov: 290
Pridružen: Ne Mar 27, 2011 12:16 am
Kraj: Kamnik

Re: Tomos BT - Café racer

Odgovor Napisal/-a brejker »

Berty napisal/-a: brejker, bo zalaufalo kot se šika drugic pa le pazi na masino ;)
Jest sm jo zmontiral na okvir in gonil kolikor je le dalo. Nisem vedel kaj in kako je bilo v njej skup dano.

Sej boš zrihtal...

Jest mam zdej druge akcije na lagarju :D
Priponke
20160704_0828.jpg
Kolk leti?A gre potazadni?A gre do tačke?Ajkej piln?
Projekt: Tomos BT - Café racer
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 722
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: Tomos BT - Café racer

Odgovor Napisal/-a Berty »

Aaaa sem pa mislil da si jo tud sestavu. :roll:
Bomo zrihtal tok k se zagre, vešda :D
Haha uživaš, kr tok naprej!
APN4M 83'
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 722
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: Tomos BT - Café racer

Odgovor Napisal/-a Berty »

Mašina v delih, obnova..
Mašina v delih, obnova..
No malo se je delalo učeraj & danes, razdrl mašino: srednji ležaj fuč, en semering 20-30-7 fuč, pa kajla prestav znucana u romb :D
Stari cyl dol, še pri odločitvah kaj ga bo zamenjalo..
Stari cyl dol, še pri odločitvah kaj ga bo zamenjalo..
Useskupaj se je zamenjalo z novim, mašino pa smo dal skup, use tako kot mora bit z novimi dihtngami.
Nove dihtunge nesmejo falit :)
Nove dihtunge nesmejo falit :)
Po premisleku sem se odločil da gre gor cilinder APN4 fi38,5, piljen (by Filip Babič 8-) ) na mere, ki zgledajo brutalne vsisni fi16, izpušni povečan, pretočni mogoče samo zaobljeni (portmap še pride).
Odločitev je padla: zamenjava z novim cyl :D
Odločitev je padla: zamenjava z novim cyl :D
Rabil bi par nasvetov za montiranje fergazarja, zaenkrat se bo poskusilo z Bing 18 s kolenom malo pod kotom, da bo lepo odpiral in nebo preveč nagnjen, pomoje pa bi najbolje pasal Dellorto 16/16, kaj mislite?
Auspuh bom probal tega MF cobro ležečega, samo toliko da vidim kako se obnese, nato bom poskusil še s skuterjevim malossi-jem, da vidim razliko. Nato pa verjetno izdelava po meri.

V daljni prihodnosti namen montiranja N2O crackerja ali kar komplet s strani:
http://www.boostinductionsystems.com/bi ... me_042.htm
ali na podoben način, toliko da dosežemo nove izkušnje in cilje :D

Off:
Drug teden še zadnji izpit letos, ostale naredil s 6-8 ocenami tako da bo potem še bolj lušno :D
APN4M 83'
KVAS
Mojster
Prispevkov: 1733
Pridružen: To Maj 11, 2010 7:02 pm
Kraj: Domžale

Re: Tomos BT - Café racer

Odgovor Napisal/-a KVAS »

Tist cilinder, ki je na sliki je daleč od brutalnega. Prvič timingi ne zgledajo nič posebnega, širine pa tudi niso ekstremne. Lepo, da si zagret in bi rad probal nove stvari, vendar imaš pred N2O še veliko drugih stvari za sprobat in naučit.
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Tomos BT - Café racer

Odgovor Napisal/-a prlek »

KVAS napisal/-a:Tist cilinder, ki je na sliki je daleč od brutalnega. Prvič timingi ne zgledajo nič posebnega, širine pa tudi niso ekstremne. Lepo, da si zagret in bi rad probal nove stvari, vendar imaš pred N2O še veliko drugih stvari za sprobat in naučit.
Se strinjam, kako je lahko brutalno piljen medtem pa je vsisni 16 velik? Berty, saj pa vidiš po forumu kaj je brutalna mašina. Tudi NOS nevem v čem je smisel montirat na neko bolj ali manj stock mašino. To je enako kot če bi jas hotel kar nitro na svoj star avtomatik montirat in pričakoval da bom poletel.
Odgovori