Tomos dirkalnik 75ccm

Predstavite nam svoj projekt
Odgovori
Uporabniški avatar
cerar
Mojster
Prispevkov: 1502
Pridružen: To Sep 22, 2009 5:26 pm

Re: Tomos dirkalnik 75ccm

Odgovor Napisal/-a cerar »

rokozimic napisal/-a:Ka zaj se mi jo splača podložit ali ne ? Ste me čisto zmedli, ker ma vsak svojo razlago :)
Drugače bom reskiral pa prek ebaya kupil plinske
Podloži in probaj, še vedno pa lahko kupiš druge, če ti to nebo odgovarjalo.

Jaz imam na D6ki samo batnico skrajšano 20mm (kar je isto, kot če bi podložil vzmet za 20mm), pa je zadeva funkcionalna in motor je zadaj res trd.
Live life at full throttle! :)
No cams... no valves... no problems 2STROKE!
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: Tomos dirkalnik 75ccm

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

Če boš povečal prednapetje, moraš temu ustrezno prilagodit tudi dušenje, to so že mal bl kompleksne zadeve...
KVAS
Mojster
Prispevkov: 1733
Pridružen: To Maj 11, 2010 7:02 pm
Kraj: Domžale

Re: Tomos dirkalnik 75ccm

Odgovor Napisal/-a KVAS »

Pi... ste brihtni k leseni ptiči. Verjetno je Rok hotu povedat, da ko se vsede na motor se ta preveč posede (ugibam?). Se pravi če bo vzmeti podložil se bo pri njegovi enaki kilaži motor posedu manj. Torej enostavno oddrejaš dve puši in probaš, še vedno jih lahko ven vzameš. Če pa dušenje potem ne bo več ustrezno pa olje nadomestiš z oljem, ki ima višjo viskoznost in je problem rešen.
rokozimic
vplinjač
Prispevkov: 302
Pridružen: Če Nov 13, 2014 12:40 pm

Re: Tomos dirkalnik 75ccm

Odgovor Napisal/-a rokozimic »

KVAS napisal/-a:Pi... ste brihtni k leseni ptiči. Verjetno je Rok hotu povedat, da ko se vsede na motor se ta preveč posede (ugibam?). Se pravi če bo vzmeti podložil se bo pri njegovi enaki kilaži motor posedu manj. Torej enostavno oddrejaš dve puši in probaš, še vedno jih lahko ven vzameš. Če pa dušenje potem ne bo več ustrezno pa olje nadomestiš z oljem, ki ima višjo viskoznost in je problem rešen.
Hvala točno to sem mislil da se preveč posede bom probal z pušami pa bom videl kako bo pa še olje bom zamenjal
KVAS
Mojster
Prispevkov: 1733
Pridružen: To Maj 11, 2010 7:02 pm
Kraj: Domžale

Re: Tomos dirkalnik 75ccm

Odgovor Napisal/-a KVAS »

rokozimic napisal/-a:
KVAS napisal/-a:Pi... ste brihtni k leseni ptiči. Verjetno je Rok hotu povedat, da ko se vsede na motor se ta preveč posede (ugibam?). Se pravi če bo vzmeti podložil se bo pri njegovi enaki kilaži motor posedu manj. Torej enostavno oddrejaš dve puši in probaš, še vedno jih lahko ven vzameš. Če pa dušenje potem ne bo več ustrezno pa olje nadomestiš z oljem, ki ima višjo viskoznost in je problem rešen.
Hvala točno to sem mislil da se preveč posede bom probal z pušami pa bom videl kako bo pa še olje bom zamenjal
No tako.
rokozimic
vplinjač
Prispevkov: 302
Pridružen: Če Nov 13, 2014 12:40 pm

Re: Tomos dirkalnik 75ccm

Odgovor Napisal/-a rokozimic »

Sem dal gred balensirat iz preventive, pa se je izkazalo, da ima kar lepo odstopanje. Hvala lojze za nasvet.

Sem pa se namestil oklep, tak da počasi gre na barvanje :)
Priponke
IMG_20160530_121509.jpg
IMG_20160530_121505.jpg
20160526_210054.jpg
20160526_210040.jpg
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Tomos dirkalnik 75ccm

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

Balansiranje pomeni uravnoteženje, to kar si ti delal pa je, iz slik sodeč centriranje.
Pri takem načinu centriranja moraš biti zelo pozoren na središčnice, ki so običajno poškodovane od snemalcev, za zo je treba najprej preveriti kako tečejo središčnice in jih popraviti, če je potrebno. Priporočlivejša in enostavnejša metoda centriranja je na vilicah.
LP
rokozimic
vplinjač
Prispevkov: 302
Pridružen: Če Nov 13, 2014 12:40 pm

Re: Tomos dirkalnik 75ccm

Odgovor Napisal/-a rokozimic »

lojze-si napisal/-a:Balansiranje pomeni uravnoteženje, to kar si ti delal pa je, iz slik sodeč centriranje.
Pri takem načinu centriranja moraš biti zelo pozoren na središčnice, ki so običajno poškodovane od snemalcev, za zo je treba najprej preveriti kako tečejo središčnice in jih popraviti, če je potrebno. Priporočlivejša in enostavnejša metoda centriranja je na vilicah.
LP
No centriranje, sem dal pa to delat enemu ki se z tem ukvarja ker se na to ne spoznam.
rokozimic
vplinjač
Prispevkov: 302
Pridružen: Če Nov 13, 2014 12:40 pm

Re: Tomos dirkalnik 75ccm

Odgovor Napisal/-a rokozimic »

Danes sem dobil števec :) me pa zanima kam priklopim kabel za obrate
Priponke
20160620_110620.jpg
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 723
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: Tomos dirkalnik 75ccm

Odgovor Napisal/-a Berty »

rokozimic napisal/-a:Danes sem dobil števec :) me pa zanima kam priklopim kabel za obrate
Kakšne sheme ni bilo poleg? Pondavadi gre na enega od priključkov na zunanji tuljavi za signal, potem pa še 2 na +12V in maso za osvetljitev... (vsaj tako so nas štromarje "učili" na Vegovi :D )
APN4M 83'
Odgovori