ATX 95cc

Predstavite nam svoj projekt
Odgovori
KVAS
Mojster
Prispevkov: 1733
Pridružen: To Maj 11, 2010 7:02 pm
Kraj: Domžale

Re: ATX 95cc

Odgovor Napisal/-a KVAS »

Men je isto naredu na motor ko sem imel svečko super bosna. Naredu sm podobno ekspertizo kot ti, na koncu pa ugotovil da je svečka kriva :D
Uporabniški avatar
tomosjakarac
glava cilindra
Prispevkov: 695
Pridružen: Ne Jul 29, 2012 10:32 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: ATX 95cc

Odgovor Napisal/-a tomosjakarac »

KVAS napisal/-a:Men je isto naredu na motor ko sem imel svečko super bosna. Naredu sm podobno ekspertizo kot ti, na koncu pa ugotovil da je svečka kriva :D
prvo sem imel notri NGK, potem sem dal novo champion pa je isto....
Uporabniški avatar
tomosjakarac
glava cilindra
Prispevkov: 695
Pridružen: Ne Jul 29, 2012 10:32 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: ATX 95cc

Odgovor Napisal/-a tomosjakarac »

počasi mi zmanjkuje idej. danes sem zamenjal komplet vžig, komponento po komponento in na koncu sem zamenjal komplet vžig in je popolnoma isto.

motor ima dokler ne zatrokira normalno moč, če menjam počasi in držim sklopko malenkost djle (2sec) brez gasa kar ugasne in to med vožnjo...

prosim za še kakšne ideje... :roll:
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: ATX 95cc

Odgovor Napisal/-a macula »

Meni nekako deluje kot da bi bil problem v uplinjaču. Ali ti je prej deloval dobro, pa se je težava pojavila kar naenkrat, ali se je pojavila po neki predelavi?
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Uporabniški avatar
tomosjakarac
glava cilindra
Prispevkov: 695
Pridružen: Ne Jul 29, 2012 10:32 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: ATX 95cc

Odgovor Napisal/-a tomosjakarac »

macula napisal/-a:Meni nekako deluje kot da bi bil problem v uplinjaču. Ali ti je prej deloval dobro, pa se je težava pojavila kar naenkrat, ali se je pojavila po neki predelavi?
to se je začelo dogajat na testni vožnji, ko sem na novo sestavil motor, po tistem, ko je zamlel uztrajnik. Prvih 20km je delal brezhibno, par km pred domom se je pa začel ta problem...
Uporabniški avatar
Wilf
zobnik
Prispevkov: 198
Pridružen: Sr Sep 04, 2013 10:18 pm

Re: ATX 95cc

Odgovor Napisal/-a Wilf »

men je slišak kukr da je kej zabasalo
poglej da je ferg res ornk spucan
Lp
Live life at full throttle! :)
No cams... no valves... no problems 2STROKE!
Uporabniški avatar
tomos.
zariban cilinder
Prispevkov: 116
Pridružen: Sr Feb 25, 2015 8:17 am
Kraj: Idrija

Re: ATX 95cc

Odgovor Napisal/-a tomos. »

Pri meni je bilo podobno ko sem menjal vžig. Poskusil vse možne ferge, bobine, predvžig sem premaknil na vse pozicije, nakoncu pa ugotovil da je pri tem vžigu švohnejša iskra sm premaknu elektrode na svečki s 0.8 na 0.4 in motor lepo deluje.
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: ATX 95cc

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Da še jaz povem svojo izkušnjo na apnu. Zamenjal sem 4 vžige, 3 uplijače nastavljal vse kar se da in še več in na koncu ugotovil, da je bil MF3 zabasan not ko je dušilec pa nekaj malega tudi pri cilindru oz. kolena, to je bilo sicer mojo prvo šraufanje, pač začetki. Motor je pa trokiral in nikakor ni šel na polne obrate. Preveri izpuh, lahko je kaj, drugač pa ferg ali pa če ker semering pušča ?
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Uporabniški avatar
tomosjakarac
glava cilindra
Prispevkov: 695
Pridružen: Ne Jul 29, 2012 10:32 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: ATX 95cc

Odgovor Napisal/-a tomosjakarac »

DaNiLo napisal/-a:Da še jaz povem svojo izkušnjo na apnu. Zamenjal sem 4 vžige, 3 uplijače nastavljal vse kar se da in še več in na koncu ugotovil, da je bil MF3 zabasan not ko je dušilec pa nekaj malega tudi pri cilindru oz. kolena, to je bilo sicer mojo prvo šraufanje, pač začetki. Motor je pa trokiral in nikakor ni šel na polne obrate. Preveri izpuh, lahko je kaj, drugač pa ferg ali pa če ker semering pušča ?
zrihtano že dosti časa. kriv je bil uplinjač. drugače zdaj je na mopedu original E90 cilinder.
Odgovori