Nabijalnik

Vse kar vam pade na pamet
Odgovori
čendi123
zariban cilinder
Prispevkov: 110
Pridružen: Sr Apr 15, 2015 9:44 pm
Kraj: Okolica Kopra

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a čendi123 »

Nekaj me zanima. Rad bi čim bolj iskrena mnenja, namreč zanima me kolikšno ceno bi vi dodelili takemu motorju?
IMG_20170325_113732.jpg
Pač realno koliko bi bili vi pripravljeni odšteti denarja za nakup takega motorja. Ga neprodajam, vendar me zanima samo informativno kolikšne so nakupne cene takšnih "Primorskih Štirk", ker mam par prilik pa me zanima okvirna cena. Ugl motor je nov dejansko, nova barva, nov krom, nove pnevmatike, izpuh 15slc, mašina use novo (ležaji, gred, bat, nanovo pohonan cilinder, tuning)... ugl use skupaj nema da nema.
lp Martin
matijag
vplinjač
Prispevkov: 341
Pridružen: Sr Maj 15, 2013 3:49 pm

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a matijag »

Pač zelo težko je postavit neko realno ceno. Hiter pogled po avtonetu pokaže, da se taprve apn6 prodajajo za 400 - 600€, apn 4 so že redkost, prodajajo se po ceni 600 € pa navzgor...ena modra se prodaja za 1400€, pa nima nič kroma... Po pravici... nikoli nebi dal takšen znesek za tak motor, kupil bi nekaj za 200 - 300€ pa bi ga počasi obnavljal. Pa bi me na koncu stal več kot 1400€ plus delo. :mrgreen:
Če poračunaš kromirane dele (kolesa, rezervoar, izpuh, ščitnik verige, pokrovčki amortizerjev, itd) si že preko 500€. Torej je cena 1400 - 1500€ kar prava, če si ljubiteljsko restavriral v detalje gotovo še prenizka.
mjaww
auspuh lager
Prispevkov: 13
Pridružen: Po Avg 01, 2016 12:16 pm

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a mjaww »

Pozdrav zanima me če mogoče vi forumaši veste kako je pritrjen križ (povišek) na te vilice. sliko sem našel na hrvaškem forumu lp
Priponke
P4190076.jpg
Slika
Uporabniški avatar
tomostuner
auspuh
Prispevkov: 799
Pridružen: To Okt 21, 2014 7:18 pm

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a tomostuner »

http://www.tms.si/index.php?m_id=308&cat=4466 tule je nakaj tomosovih modelov predstavljenih, veliko je tudi prototipov
tomos 4 life
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 723
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a Berty »

Kje bi dobil liste tesnil (za izrez za cilinder) v razlicnih debelinah? :D
APN4M 83'
jkanoni
glava cilindra
Prispevkov: 625
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:24 pm

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a jkanoni »

Berty napisal/-a:Kje bi dobil liste tesnil (za izrez za cilinder) v razlicnih debelinah? :D
V vsaki malo bolj založeni avtomoto trgovini. Ta papir imajo tudi v trgovini KOTAL.
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a filius »

Berty napisal/-a:Kje bi dobil liste tesnil (za izrez za cilinder) v razlicnih debelinah? :D
Rabiš za PVLjev kit? Računana debelina tesnila s strani PVLja je 0.5mm.

Če bo kaj zanimanja lahko izrežem eno serijo tesnil na šihtu, ampak bo par € kos da pokrijem štroške.
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 723
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a Berty »

Ja za njegov cilinderkit, zdaj je narejena še squish glava in moram imeti 0,5mm, pa mi siligasket mi nepride prav. ;)
Kakšno najmanjšo serijo pa bi lahko izdelal za ta kit? Bi kupil par tesnil tako da mam pol doživljensko zalogo in mi ni treba skrbeti. 8-)
APN4M 83'
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a filius »

Berty napisal/-a:Ja za njegov cilinderkit, zdaj je narejena še squish glava in moram imeti 0,5mm, pa mi siligasket mi nepride prav. ;)
Kakšno najmanjšo serijo pa bi lahko izdelal za ta kit? Bi kupil par tesnil tako da mam pol doživljensko zalogo in mi ni treba skrbeti. 8-)
Idealno bi bilo vsaj 50 KOS.
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 723
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a Berty »

No če se še kdo odloči za nakup bi vzel pol ali kolikor pač bo dogovor. :D
APN4M 83'
Odgovori