Nabijalnik

Vse kar vam pade na pamet
Odgovori
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

filius napisal/-a:Če se lepo pelješ, pa če ni zajeban policaj ti nebo nič naredu.

Sem mel 3 take dogodivščine:

1) Mene in prijatelja so vstavli na predelanih mopedih, brez čelad in registracij. Edin kar je reku drugč nataknta tablce gor pa se je odpeljal naprej

2) Tomos BT z CTX mašino s tablico, registracija pod 125 potekla par mesecev pred tem. Preveril izpit ki sem ga imel takrat samo za AM in me spustil

3) ATX s CTX mašino registreran pod 50, gledal v mašino videl na cilindru napis TOMOS 80, pa je samo rekel tole mora pa dobr vlečt, vrnil papirje in se odpeljal.
Pri nas na štajerskem si ga ornk nasankal za tole...
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 700
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a Berty »

Na dolenjskem bi dobil nazaj 3 kocke stlačenih mopedov, katere lahko nato prodaš na Dinos po kilah, dobiš vsaj nekaj nazaj. :lol:
Lepo, da je bilo tako, upam da bo tudi pri meni še kdaj, sicer so mi hotli dat na izrednega pa je bil AMZS Kočevje že zaprt in sta mi vrnila papirje ter rekla naj namontiram števec in se vozim po predpisih. 8-) Hvala gospodje. :D
APN4M 83'
apn ftw
auspuh
Prispevkov: 852
Pridružen: Če Avg 19, 2010 7:39 pm
Kraj: Izola

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a apn ftw »

Berty napisal/-a:Nene nisi zastopil, tam so ZMENJENI da ko pride z elektronik mašino, če je na APN gruštu ga registrirajo pod AM kategorijo, domačini to vejo in policisti jih po kopru sploh ne ustavljajo zaradi tega. :? :roll:

Nič niso zmenjeni, ti prideš z original mašino registrirat, doma odšraufaš dol in daš nazaj e90 gor, tako kot kjerkoli drugje.
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

apn ftw napisal/-a:
Berty napisal/-a:Nene nisi zastopil, tam so ZMENJENI da ko pride z elektronik mašino, če je na APN gruštu ga registrirajo pod AM kategorijo, domačini to vejo in policisti jih po kopru sploh ne ustavljajo zaradi tega. :? :roll:

Nič niso zmenjeni, ti prideš z original mašino registrirat, doma odšraufaš dol in daš nazaj e90 gor, tako kot kjerkoli drugje.
že vidim naslov za celovečerc (180 min)
Detektiv Berty in teorija zarote pri registraciji mopedov :lol:
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

aljo69 napisal/-a:
apn ftw napisal/-a:
Berty napisal/-a:Nene nisi zastopil, tam so ZMENJENI da ko pride z elektronik mašino, če je na APN gruštu ga registrirajo pod AM kategorijo, domačini to vejo in policisti jih po kopru sploh ne ustavljajo zaradi tega. :? :roll:

Nič niso zmenjeni, ti prideš z original mašino registrirat, doma odšraufaš dol in daš nazaj e90 gor, tako kot kjerkoli drugje.
že vidim naslov za celovečerc (180 min)
Detektiv Berty in teorija zarote pri registraciji mopedov :lol:
:lol:
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 700
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a Berty »

aljo69 napisal/-a: že vidim naslov za celovečerc (180 min)
Detektiv Berty in teorija zarote pri registraciji mopedov :lol:
Hahaha nerad nekaj kar napamet govorim in filmi mi tako negrejo :lol: Šalo na stran, to so bile besede starejšega gospoda ( nevem ali je na mopedistu, pravi da se rad krega po raznih forumih :? ), prebivajočega v Koprski občini, srečal in vprašal pa sem ga na 11. zborovanju Tomos mopedov in prav to, kako ima lahko registrirano E90 "primorsko štirko" na AM kategorijo. :roll:
Je pa res da ima papirje še od prej, ko je bila na mopedu original mašina (na papirju AM kategorija in 49ccm/2kW moči) in je "kolega" z zaposlenim, ki opravi tehnični pregled, tako da pomoje samo na valerjih pride do tistih 45km/h in ustavi (tako kot to naredijo v Ribnici, če imaš prehitrega APNja) 8-)
Je pa vesten voznik in se ne "afna", razne vožnje po zadnji mu ne grejo po glavi in se drži cestnih omejitev (kolikor se pač mora ;) ) zato ga tudi ne ustavljajo.
Jih ni na pretek, je pa bil ta od katerega sem vprašal in še eno par štiri-pet tako registriranih mopedov.
Ni ravno celovečerec, je pa večerno branje. :lol: :mrgreen:

Drugače pa, da se tudi registrirati na terenu kot za traktorje, kjer ni valerjev pa rečeš da gre 49 in bi šlo ali ne? :idea:
APN4M 83'
Uporabniški avatar
cerar
Mojster
Prispevkov: 1502
Pridružen: To Sep 22, 2009 5:26 pm

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a cerar »

Mi lahko kdo stehta surov APN4 okvir in pa zadnjo nihajko.
Info lahko na PM, hvala :)
Live life at full throttle! :)
No cams... no valves... no problems 2STROKE!
apn ftw
auspuh
Prispevkov: 852
Pridružen: Če Avg 19, 2010 7:39 pm
Kraj: Izola

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a apn ftw »

Ma kdo kakšno izkušnjo, oceno te male interdiskont stružnice, se splača oz. je uporabna? za kakšne drobnarije pa do kakšnega NPR. lamota pripravit (NIžat, vrat)

https://www.interdiskont.si/vsi-izdelki ... aspx/i5715
čendi123
zariban cilinder
Prispevkov: 110
Pridružen: Sr Apr 15, 2015 9:44 pm
Kraj: Okolica Kopra

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a čendi123 »

Berty napisal/-a:Nene nisi zastopil, tam so ZMENJENI da ko pride z elektronik mašino, če je na APN gruštu ga registrirajo pod AM kategorijo, domačini to vejo in policisti jih po kopru sploh ne ustavljajo zaradi tega. :? :roll:
Berty nestreljaj tašnih :cry: . Sam sem iz Kopra in tudi lastnik apn "primorske Štirke" in tudi moja negre 45 kmh in sem meu že težave za opravit tehnični pregled in pri nas noben ni zmenjen na tehničnih. Prav tako kot drugje v Sloveniji tukaj pregledajo motor če je ustrezno opremljen za na cesto in zmerijo tudi končno hitrost. Če je ta previsoka te v 95% zavrnejo, odvisno pa od preglednika do preglednika. Lahko smo samo veseli in hvaležni da je tako kot je in da kašen preglednik pogleda skozi prste kdaj pa kdaj ni pa tega na pretek. In apn z e90 mašino je isto v prekršku kot tisti kateremu gre štirka 60 kmh. Motor je predelan, mu gre več kot mora in pika. V takšnem primeru je treba motor spraviti spet v originalno stanje. Neglede na mašine katere ima apn še vedno spada pod am.
Uporabniški avatar
smrekca
zariban cilinder
Prispevkov: 133
Pridružen: Če Okt 09, 2014 6:56 pm
Kraj: Smast

Re: Nabijalnik

Odgovor Napisal/-a smrekca »

apn ftw napisal/-a:Ma kdo kakšno izkušnjo, oceno te male interdiskont stružnice, se splača oz. je uporabna? za kakšne drobnarije pa do kakšnega NPR. lamota pripravit (NIžat, vrat)

https://www.interdiskont.si/vsi-izdelki ... aspx/i5715
Imel sem podobno(druga znamka, ampak enaka) in za začetek in kakšne manjše stvari je kar vredu zadeva. Jaz sem trem lamotom postružil vrat, enega sem pa znižal, vendar je problem z vpenjanjem saj so čeljusti zelo majhne.
TOMOS
Odgovori